29 Mart , 2024, 00:13:21

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Bebekler İçin Değişik Çorba Tarifleri Biliyor musunuz?

Başlatan ♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥, 17 Ocak , 2010, 17:52:40

« önceki - sonraki »

< ESLAL >

Alıntı yapılan: __iLkNu®__ - 22 Temmuz , 2010, 18:45:06
sağolun kızlar  :-* çok şükür bi sorunumuz olmadı

ay canım ya nasıl korkmuştur tabi çok geçmiş olsun selmacım

evt düşe kalka büyüyecekler ne kadar korunup gözetilsede hareketleri çoğalıyor

bugün ilk defa ek birşeyler almak için markete gittim. insan ihtiyacı olmayan birşeyi görmemzmiş ya

ohoooooooo neler varmış ballı sı muzlusu tatlısı tuzlusu

valla hepsinden aldım bi tane  ::)

bnim kayınvalidemde reçel yapar çok bizde onudan yiyoruz sölimde bu sefer şekerini az koysun

hehee evt canım çokk çeşit var markete gittiğimde nisanın mama parası benim mutfak ihtiyaçlarından çok tutuyor  :k06:  :k06:

ayşecim sağol tatlım lazım olur tabi  ;)

) SaMiRa (

bende alıcam hafta sonu hepsinden..
ilknur inşallah yer paşam şifa olsunnn :-*
ayşe sağol işimize yarayacak İlerde çok iyi olmuş bu :icon_thumright:

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

kızlar yumurta ve peynır karıstırılarak verılmıyo demıısınız ben eflıne bu zamanana kadar hep karısım olarak verdım ve sıtede cogu arkadasta boyle yedırdı cocuguna ne gıbı bı zararı oluyomus bıze sımdıye kadar bısey olmadı ::)pekmez ve recelde verdım aklıma takıldı simdi :dontknow:
demetcım senınle benım kaderım aynı bende kızımın ıstahsızlıgından cekıyorum bılıyosun ama sen bana gore daha sanslısın ege  :nazar: :nazar:eflın hastalık falan derken cok zayıfladı 9 kılo 400 gr hic eskı kılosu yok masallah ege cok zayıf durmuyo tam kararında hic kafana takma demmekı yedıgı yetıyo :nazar: :nazar: :binkybaby:

madmazel

Alıntı yapılan: < ESLAL > - 22 Temmuz , 2010, 07:52:29
Alıntı yapılan: madmazel - 21 Temmuz , 2010, 19:27:30
sevdikleri $eyide yiycekler tabide
hrseyin bi sirasi var ne biliyim
mesela sade yogurt yemiosa reçelle yedirirsek bi i$e yarami$ olur
ama tek ba$ina 6 -7 aylik bi bebege bo$una $eker yuklemesi bence
benim du$uncem tabi bu , siz ne istiosanuz verin çocugunuza
ben merakdan sordum sadece

zaten tek başına kaşık kaşık reçel yedirmiyorum çocuğuma ve beslenme konusunda en az sizin kadar bilgiye ve tecrübeye sahip olduğumu düşünüyorum

sabah kahvaltısını ayrı ayrı değil karışım olarak seviyor benim kızım tad vermesi için şekersiz ev yapımı reçel koyuyorum  :icon_thumright:

vee aynen dediğiniz gibi uygun gördüğüm herşeyi veriyorum ÇOCUĞUMA  ;)

UMARIM MERAĞINIZI GİDEREBİLMİŞİMDİR  ::)

niye kizdin anlamadim
sizinle ayni du$unmek zorunda deilim
sadece fikrimi soyeldim
istersen ta$ pi$îr ver  banane :D

gülay t.

Alıntı yapılan: ●●єŦlเภเ๓●● - 22 Temmuz , 2010, 23:44:46
kızlar yumurta ve peynır karıstırılarak verılmıyo demıısınız ben eflıne bu zamanana kadar hep karısım olarak verdım ve sıtede cogu arkadasta boyle yedırdı cocuguna ne gıbı bı zararı oluyomus bıze sımdıye kadar bısey olmadı ::)pekmez ve recelde verdım aklıma takıldı simdi :dontknow:
demetcım senınle benım kaderım aynı bende kızımın ıstahsızlıgından cekıyorum bılıyosun ama sen bana gore daha sanslısın ege  :nazar: :nazar:eflın hastalık falan derken cok zayıfladı 9 kılo 400 gr hic eskı kılosu yok masallah ege cok zayıf durmuyo tam kararında hic kafana takma demmekı yedıgı yetıyo :nazar: :nazar: :binkybaby:

Size katılıyorum ben de 6.ayını bitirdiğinden beri kahvaltısında yumurta ve peyniri birlikte veriyorum ve üstelik kahvaltısına neler katacağımı doktor söyledi, dönüşümlü vermem gerektiğini belirtmedi. Önemli birşey olsaydı atlamazdı sanırım. Ama ben de bazı bebek sitelerinde dönüşümlü olarak verilmesi gerektiğini okudum. Mantığını anlayamadım gerçi o yüzden de vermeye devam ediyorum aynı şekilde. Doktora gidince soracağım bakalım neymiş sebebi ayrı verilmesinin.

AککORTįє

hanımlar lütfen gerilime gerek yok! herkes bildiğini paylaşıyor  :icon_thumright:

ben 5 buçuk aydan sonra ek gıdalara başladım .6. ayımızı yeni geçtik ve bende yeni yeni ek gıdalar vermeye başladım.

bu konu hakkında bi sahip değilim sadece oğluma ek besin verirken ya araştırıyorum iyice yada doktoruma danışıyorum.

yumurtayla peynir konusna gelince nasıl veriliyor hiç bi fikrim yok. kimi veriliyor diyor kimi verilmor

bende net bi bilgiye sahip olmadığım için henüz vermedim 1 hafta sonra kontrolümüz var doktoruma danışıp öyle uygulamaya geçicem.

bugün bana milupadan promosyon şeyler geldi ıslak mendil pişik kremi ve binimum detaylı bilgiler içeren kağıtlar

ve bu bahsettiğiniz mevzu orda da yer alıyor.. yumurtayla peyniri aynı zamanda vermeyin dönüşümlü verin diye.

ve tabi ezgiininde dediği gibi çocuğun nasıl sevdiği de önemli yumurtadan bahsetmemiş sanırım o

onun yemediği gıdaları yine sevebileceği şekilde yedirmek bence mantıklı

< ESLAL >

Alıntı yapılan: madmazel - 22 Temmuz , 2010, 23:52:31
Alıntı yapılan: < ESLAL > - 22 Temmuz , 2010, 07:52:29
Alıntı yapılan: madmazel - 21 Temmuz , 2010, 19:27:30
sevdikleri $eyide yiycekler tabide
hrseyin bi sirasi var ne biliyim
mesela sade yogurt yemiosa reçelle yedirirsek bi i$e yarami$ olur
ama tek ba$ina 6 -7 aylik bi bebege bo$una $eker yuklemesi bence
benim du$uncem tabi bu , siz ne istiosanuz verin çocugunuza
ben merakdan sordum sadece

zaten tek başına kaşık kaşık reçel yedirmiyorum çocuğuma ve beslenme konusunda en az sizin kadar bilgiye ve tecrübeye sahip olduğumu düşünüyorum

sabah kahvaltısını ayrı ayrı değil karışım olarak seviyor benim kızım tad vermesi için şekersiz ev yapımı reçel koyuyorum  :icon_thumright:

vee aynen dediğiniz gibi uygun gördüğüm herşeyi veriyorum ÇOCUĞUMA  ;)

UMARIM MERAĞINIZI GİDEREBİLMİŞİMDİR  ::)

niye kizdin anlamadim
sizinle ayni du$unmek zorunda deilim
sadece fikrimi soyeldim
istersen ta$ pi$îr ver  banane :D

yoo kızmadım sadece merağınızı gidermeye çalıştım

tabiki benimle aynı düşünmek zorunda değilsin düşünemezsinde zaten sadece merak ettiğin konuları daha dikkatli oku cevap yazmadan önce  :icon_thumright:

ve aynen dediğin gibi kızımı nasıl besliycem seniii hiçç ilgilendirmiyor bu nedenle fikrinide paylaşmana gerek yok  ;)

< ESLAL >

Alıntı yapılan: __iLkNu®__ - 23 Temmuz , 2010, 00:21:27
hanımlar lütfen gerilime gerek yok! herkes bildiğini paylaşıyor  :icon_thumright:

ben 5 buçuk aydan sonra ek gıdalara başladım .6. ayımızı yeni geçtik ve bende yeni yeni ek gıdalar vermeye başladım.

bu konu hakkında bi sahip değilim sadece oğluma ek besin verirken ya araştırıyorum iyice yada doktoruma danışıyorum.

yumurtayla peynir konusna gelince nasıl veriliyor hiç bi fikrim yok. kimi veriliyor diyor kimi verilmor

bende net bi bilgiye sahip olmadığım için henüz vermedim 1 hafta sonra kontrolümüz var doktoruma danışıp öyle uygulamaya geçicem.

bugün bana milupadan promosyon şeyler geldi ıslak mendil pişik kremi ve binimum detaylı bilgiler içeren kağıtlar

ve bu bahsettiğiniz mevzu orda da yer alıyor.. yumurtayla peyniri aynı zamanda vermeyin dönüşümlü verin diye.

ve tabi ezgiininde dediği gibi çocuğun nasıl sevdiği de önemli yumurtadan bahsetmemiş sanırım o

onun yemediği gıdaları yine sevebileceği şekilde yedirmek bence mantıklı

ilknurcum milupadan paket 1 ay önce bizede geldi ve dediğin gibi ordada yumurta,peynir dönüşümlü verilmeli yazıyor bizim doktorumuzda böyle söylemişti

hilal yumurtayı sevmiyor bu nedenle kahvaltısına yumurta koyduğumda reçel,peynir koyduğumda pekmez koyuyorum bu şekilde güzel yiyor  hem ikisinide dönüşümlü vermiş oluyorum tatlım 

DER!N

Yumurta ve Peynir karışım olarak verilmemeli ama vermiş ve zararı olmamışsa tercih meselesi.
Yumurta ve peynir karışınca besin değerini vs. hiç kaybetmez sadece allerjik etkisi daha kuvvetli olur sebep bu.

DİLVİN

KIZLAR BEN DÜN SORDUM DR A IKISINI AYNI ANDA VEREBİLİRMİYIZ DİYE
EVET VEREBİLİRSİN DEDİ
YALNIZ TEK VERMEK DAHA IYI DEDI
YUMURTANIN ALERJİK Bİ ÖZELLİĞİ OLDUĞUNDAN ALERJI YAPABİLİR DEDI
YANI MANTIK OLARAK HER YIYECEĞİ AYRI AYRI VERIN DEDI
ALERJİ OLDUĞUNDA YADA RAHATSIZ OLDUĞUNDA HANGI GIDANIN RAHATSIZ
ETTIĞINI ANLAR ONA GÖRE BİDAHA VERMESSİNİZ DEDI
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

мiŁenα.

Bende ek gıdaya başlamadık net fikrim yok ..

Lakin az zaman kaldığı için netten sürekli araştırıyorum..

Okuduğum kadarıyla vermeyin dönüşümlü verin diyor bazı sayfalardada ikisini birlikte verin diyor.. :dontknow:

En iyisi doktora danışmak :dontknow:

Mesela bazı anneler kahvaltıda ne vericeğini sormuşş;

yumurta sarısı peynir pekmez ve bisküvi karıştırıp mama olarak vermişler :-\

:love9: :love7: :love9:

gülay t.

Alıntı yapılan: egginin ınneeesi :) - 23 Temmuz , 2010, 08:52:54
Yumurta ve Peynir karışım olarak verilmemeli ama vermiş ve zararı olmamışsa tercih meselesi.
Yumurta ve peynir karışınca besin değerini vs. hiç kaybetmez sadece allerjik etkisi daha kuvvetli olur sebep bu.

Sağol Gülfercim bazı sitelerde ben de okudum ayrı verilmesi gerektiğini ama sebebini de merak ediyordum doğrusu. Doktor yumurta sarısı verildiği ilk günlerde alerji yapabileceğini belirtmişti zaten gerçekten de ilk günler kızarıklık oldu vücudunda ama alışınca geçti çok şükür. Sanırım kahvaltıya ilk başlanılan dönemde dönüşümlü vermek çok daha önemli alerji yapan besinleri ayırt etmek için.

DER!N

sen de sağol canım  :opucuk:
aslında her besin için geçerli bu durum ama yüksek riskliler var yumurta en başta geliyor ve sebzelerde de küçük çekirdekliler özellikle domates

Demet_dk

nuraycım haklısın canım biz iştahsızlıktan çekiyoruz
eflin çok hastalandı yiyemedi kiloda alamadı
doruk daha az hastalandı ve ben zorlada olsa yedirdim kilosunu korudu
Allah yardımcımız olsun

bende ilk zamanlarda yumruta ve peynri aynı anda vermedim
1.gün yumurtalı
2.gün peynirli
3.gün de milupanın hazır kavhaltı mamalarndan veriyodum

ama bizim bunlaro yemeye başlamamız 8-9. ayımızda oldu ancak  ;D

1 yaşını doldurduğundan itibarende yumurta ve peyniri aynı anda veriyorum bazen 
pekmezide 1 tatlı kaşığı kullanıyodum karışımına ekliyodum

doruk şuan normal kahvaltı yapabilir aslında ama yemiyo
karışım yaparkende hep aynı şeyler sıkılıyo haliyle
bende mevsim meyvelerinden hazırlıyorum
şeftali - kayısı vs sende dene nuray hem meyve yemiş olurlar hemde kahvaltı
akşamlarıda süt içseler iyi olur ama doruk içmiyo bende
meyve püresi yapıp içine biskvi koyuyorum gece maması yerine

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

Alıntı yapılan: egginin ınneeesi :) - 23 Temmuz , 2010, 08:52:54

sagol canım demmekı alerjı acısından sakıncalıymıs
şükür bızde sımdıye kadar bı rahatsızlıga yol acmadı  :D
o halde kahvaltıya devam :director: :director: