29 Mart , 2024, 01:04:15

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Bebekler İçin Değişik Çorba Tarifleri Biliyor musunuz?

Başlatan ♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥, 17 Ocak , 2010, 17:52:40

« önceki - sonraki »

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

bebeğme degısık corba tarıflerı de yapmak ıstıyorum bılen varsa yazabılır mı ozellıkle kerevız aldım nasıl yapılıyor bılmıyorum yardımcı olursanız sevınırım

βαlκιz

burda var tarifler canım yemekler bölümünde ice bak bulursun güzel tarifler var  :hungry:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

konuyu actıktan sonra gordum canım yaptım bebısıme bıraz yedı kerevız cok vıtamınlıymıs ama tadı cok kotu acı :igrenc: :igrenc:

--elif--

ben bu konuda çok dertliyim kızım meyve püresi ve meyveli yoğurt dışında çok iştahlı değil
başka sitelerdede hep baktım 6 ay sonrası için çorba tarifleri abuk subuk tarifler
her zaman aynı şeyleri yedirmek istemiyorum yaptığımız çorbaların tariflerini burda paylaşırsak hepimize fikir olur

< ESLAL >

ivettt ivettttttt bencede yaa çorba konusunda bende dertliyim  :sad1:

nisa hergün sebze çorbası yiyor ben farklı şeylerde yesin istiyorum

bizim tarifimiz şu; 1 adet küçük boy kabak
                        1 adet havuç
                        az patates
                        dereotu,maydonoz,semizotu,nane
(kabak ve havuç dışındaki sebzeleri değiştiriyorum fasulye,enginar vs. evde ne varsa)

tüm sebzeleri haşlıyorum kapatmama 5 dk. kala 1 tatlı kaşığı irmik bir çay kaşığı tereyağ koyuyorum sonra blendrdan geçiriyorum  :hungry:

Demet_dk

tarhana ve yoğurt çorbasıda verebilirsiniz kızlar

kırmızı mercimek-şehriye-pirinç bunlarıda kullanın

bende çorba konusunda basarılıyım ama oğlum yemiyo  :sad1:

azra35

ya mustafada bişey yemiyo  :cildir:kafayı yicem çorbayı içti kustu yine dişten yada sıcaktan heralde ama valla çıldırcam

--elif--

ben bir tane paylaşım basit birşey ama kızım çok sevdi zati uzun uzadıya uğraşınca yemiyor zilli  :k06:
göz kararı yapıyorum ben öyle ölçüyle falan değil
biraz suyun içine bir tutam tel şehriye attım ocağa koydum kaynadıktan sonra içine kaşığın ucuyla salça ekledim
salçaylada kaynadı biraz şehriyeler tam açılıp pişene kadar pişirdim tuz vs. koymuyorum zati
tabağa aldıktan sonrada çatal yardımıyla şehriyeleri incelttim ve kızım bayıldı buna tavsiye ederim  :icon_thumright:

< ESLAL >

Alıntı yapılan: Demet_dk - 06 Temmuz , 2010, 17:57:49

bende çorba konusunda basarılıyım ama oğlum yemiyo  :sad1:

demetcim tarhanayı nasıl yapıyorsun bacım bi tarif yazarmısın benim kız benim yaptığımımı sevmedi acaba   :tongue3:  :tongue3: 

Demet_dk

Alıntı yapılan: < ESLAL > - 09 Temmuz , 2010, 13:01:14
Alıntı yapılan: Demet_dk - 06 Temmuz , 2010, 17:57:49

bende çorba konusunda basarılıyım ama oğlum yemiyo  :sad1:

demetcim tarhanayı nasıl yapıyorsun bacım bi tarif yazarmısın benim kız benim yaptığımımı sevmedi acaba   :tongue3:  :tongue3: 

canım bizim buralarda ev yapımı tarhana satılıyo
biraz suda ıslatıyorum yumuşuyo ondan sonra pişiriyorum
içine biraz da şehrye atıyorum pütürlü olsun diye azcıkta zeytinyağı

bide çorbalarda salça yerine domates kullandım hep

< ESLAL >

hmm tamm canım bizim tarhanamızı annem yapıyor ben kendimiz için damates az salçayı yağda kavurup suyunu akliyorum sonra tarhanasını koyuyorm hmm birde sarımsakihilalinkini su,tereyağ,tarhana şeklinde yaptım ööö öööö die die bi kaldım akşam kendimiz için yaptığımdan tattırdım yalandı resmen  :dontknow:
birde çorbalara sarımsak kullanıyormusunuz ağır gelirmiki koysam  ???  ???

Demet_dk

ben hiç koymadım sarımsak denemedim yani
soğanı bile son 2 aydır falan kullanıyorum

çocukların damak tadı çok farklı gerçekten

mercimek çorbasını yayla çorbasını hep bize yaptığımızdan yedi

azra35

bebişim6161

slm benim bebeğim olmadı ama olanlardan görüyorum unla sütü karıştırp mama yapıyolar bide unu yağda eritip su koyup seker tuz vs.malzemelerini koyuyolar güzel oluyo bazen canım çekiyo bende kendime yapıyorum arada bir :k06:

< ESLAL >

kızlar bende bugün uyduruk çorba yaptım :)

1 çorba kaşığı unu yağsız kavurdum azcık,biraz su biraz tavuk suyu koydum yarım kabak,yarım havuç koydum 1 dalda maydonoz kaynayınca blenırdan geçirdim nisa güzel yedi  :icon_thumright: