28 Mart , 2024, 19:08:47

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

BEBEKLER İÇİN YEMEK TARİFLERİ.....

Başlatan sevda, 23 Aralık , 2007, 17:26:37

« önceki - sonraki »

Pınar86

Az önce oğluma yaptım kavanoza koydum bir kaç günlük yemeğimiz;(iki günlük)

isteğe göre yapılabilir,
  daha önceden kemik koymuştum düdüklüye süzgecten gecirip içindeki ilikleriyle beraber ayırmıştım, pişerken içine acık tuz koymuştum daha koymadım
büyük kavanozda duruyor içinden oğluma yetecek kadar küçük bir tencereye koydum kaynadıktan sonra içine bir tutam şehriye, mercimek ve patates doğradım iyice özleşene kadar piştiler en son blenderı kullandım tadı süper oldu :)

ve oğluma meyveli yoğurt yaptım;

elmayı küçük rende gözüyle rendeledim ocakta bir kaç dakika pişirdim içine 4 tane cici bebe kırdım bir kaç kaşık yoğurt koydum isteğe göre bir kaşık pekmezde konulur ben arada koyuyorum hepsini karıştırıp oğluma yediriyorum maşallah oğlum seviyor :)

oğlum 7 aylık :) :nazar:
:love9:''AŞK'' :love9:
Adın ile upuzun yıllar hep senin olsun,
Ömür'üm göz nurum mutluluk seni bulsun,
Yaradan yüce Rabbim daima seninle olsun...

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

:nazar: :nazar: :nazar: :nazar: masallah canım oğlun büyümüş daha dün hatırlıyorum hamile olduğunu  :suclu: :suclu:

:amin:"Lα iℓαнє iℓℓα єηтє ѕüвнαηєкє iηηi кüηтü мiηєz zαℓiмiуη"  
мαşαℓℓαн A.E.OLUN.               [/url

Pınar86

valla öyle canım büyüyor :) ama herşey şimdi daha güzel daha cok vakit geciriyoruz artık herşeyi daha yakından takip ediyor ben evi süpürken yürüteçle süpürgenin arkasından koşuyor ille tutacak  :ehi:

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

Alıntı yapılan: Pınar86 - 21 Ocak , 2011, 16:41:22
valla öyle canım büyüyor :) ama herşey şimdi daha güzel daha cok vakit geciriyoruz artık herşeyi daha yakından takip ediyor ben evi süpürken yürüteçle süpürgenin arkasından koşuyor ille tutacak  :ehi:
:toothy10: canım benim allah ım hayırlı uzun ömür versin bebişine sana kocişine  :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:

Pınar86

amin canım sagolasın :) Allahım sanada nasip etsin en kısa zamanda inşallah :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

Alıntı yapılan: Pınar86 - 21 Ocak , 2011, 16:50:51
amin canım sagolasın :) Allahım sanada nasip etsin en kısa zamanda inşallah :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:
aminn canım benim bugun adet oldum inş şubat ayına müjdemi veririm hala bekliyoruz inş bi gün saglıklı sıhatlı benimde olur  :amin: :amin:

°•.ℓανιηуα.•°

konuyu araştırıken buldum  :laughing7: güncel olsun bari. güzel tarifler var.  :icon_thumright:

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

Alıntı yapılan: ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ - 21 Ocak , 2011, 16:52:04
Alıntı yapılan: Pınar86 - 21 Ocak , 2011, 16:50:51
aminn canım benim bugun adet oldum inş şubat ayına müjdemi veririm hala bekliyoruz inş bi gün saglıklı sıhatlı benimde olur  :amin: :amin:
veee ALLAHH A BİNLERCE ŞÜKÜRLER OLSUNNNN OLDU  :amin: :amin: ECREM BENİMLE ARTIKKK BENİMDE YAVRUM OLDU  :amin: :amin: :amin: :amin: SUBAT AYINDA HAMİLE OLDUGUMU ÖĞRENMİŞTİM  :k06:

ascianne

17 Şubat , 2015, 19:08:39 #24 Son düzenlenme: 22 Kasım , 2017, 23:44:07 Emine
Patates Yatağında Tereyağlı Somon (+ 8ay)

Malzemeler

70 g fleto somon (yaklaşık avuç içinin yarısı kadar)
Çeyrek soğan
Yarım patates
1 tatlı kaşığı tereyağı

Yapılışı

1. Soğanlar, minik minik doğrandıktan sonra orta boy bir çelik tavada su ile sotelenir.
2. Ardından aşırı minik küpler halinde kesilen patatesler ilave edilir. 1-2 çay bardağı su ilavesiyle 15 dk pişirilir. Su biterse, tavaya sıcak su ilavesi yapılır.
3. Son olarak pişmek üzere olan soğan ve patatesin üzerine, kılçığı ayıklanmış temizce yıkanmış somon koyulur. Tava hafif sulu olmalı, su biterse sıcak su ilave edilmeli.
4. Somonu koyduktan hemen sonra, somonun üzerine tereyağı da ilave edilir. Bir yüzünün pişmesi beklenir. Bu arada tavanın kapağı yarı kapalı olmalı. Kısık ateşte, 5-10 dk sürüyor.
5. Sonra dikkatlice balığın diğer yüzü çevrilir. Pişince bebişlere afiyetle yedirilir.

Kimyagerlikten, Aşçı Anneliğe yolculuğum, oğlumun ek gıdaya geçişi ile başladı. Hangi yiyeceği nasıl pişirerek daha sağlıklı ve lezzetli hale getiririm diye araştırıp düşünürken, kendime ait sayısız ve güzel tarifler çıktı ortaya önce bu tarifleri çevremdeki arkadaşlarımla paylaşmaya başladım daha sonra onların baskısına dayanamayıp sosyal hesaplardan da yaptığım tarifleri anlatmaya yöneldim.