Bebişlerimizi Tanıtalım (Adları, Ay Veya Yaşı, Boy ve Kiloları)

Başlatan juclea, 16 Ocak , 2010, 15:39:09

« önceki - sonraki »

Demet_dk

Alıntı yapılan: çağınım - 12 Mayıs , 2010, 13:14:33
bende iyiym çağında uyuyodu uyandı yemek yicek birazdan

tarifi veriyim canım

250 ml mama içine 5 adet bebe bisküvisi 1 tatlı kaşığı reçel peynir tuzu çıkarılmış rondoda 2 günde bi ceviz ve siyah kayısı çekiyorum iyice onuda katıyorum 1 gün yumurta var bi gün yok karıştırıyorum hepsini pekmezi kahvaltıdan önce verşyorum artık biraz bekliyorum öyle yediriyorum kahvaltısını

bazende ben mamasız yapıyorum yani normal yediriyorum katı olarak kahvaltılıkları portakal suyuyla çilek suyuyla

yeşimcim nasılsın canımmm

ya çilek suyu ve portakal suyuyla güzel oluyomu kahvaltı
bende hergün o karışımdan yemesin diye hazır mamalardan veryorum
portakallı mısırlı meyveli karışımlar varya ondan veriyorum

teyzesi oğluşum hala hasta iyileşmedi bugün tekrar götürdük 5 adet iğne verdi ilaç işe yaramamış  :y25:

azra35

Demet_dk

TEŞEKKÜRLER AZRACIM ÜŞÜTMÜŞ
ÖKSÜRÜK KUSMA VAR İLAÇ FAYDA ETMEDİ İĞNE VERDİ DOKTORUMUZ :y25:

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

demetcım gecmıs olsun yaz geldı ama bızımkıler hala hasta bı duzelemedıler :y25: :y25: :y25: :y25: :y25:
bugun hepten sinir oldum artık sinir krızı gecırıcem yakında
bısey yemıyor uyumuyor kac saat ayaklarımda salladım yınede uyumadı
gece oksurukten uyumadı durmadann kafasını bı yerlere vuruyo ıkı gozude mor mor dolasıyo uykusuzluktan ayakta duramıyo bu sefer her yere carpıyo bı ıs yaptırmadı bana hala mutfalk oldugu gıbı duruyo acayıp sınırlerım bozuk bı an once ıstanbula gıtsem annem yardım etse bıraz
cok zayıfladı kemıklerı batıyo elıme

°o.O євяυ O.o°

bu ara ortalıkta salgın varmış kızlar aynıları bndede var ilaçta içemiorum ıhlamur limon kaynatıorum içip yatıorum :sad1:

:love9:  :love9:   :love9:  :love9:

Demet_dk

SAOL NURAYCIM SİZEDE GEÇMİŞ OLSUN
Bİ GEÇMEDİ GİTTİ SİZİN HASTALIĞINIZDA MAHVOLDU ÇOCUKLAR YAA
BUNADA ŞÜKÜR ALLAH DERMANSIZ DERT VERMESİN BETERİN KORUSUN

UYUMUYOSA BIRAK KENDİ HALİNE UYUYAMIYO DEMEKKİ
BİZDE GECELERİ UYUYAMIYORUZ ÖKSÜRÜKTEN BENDE ÇOK ÖKSÜRÜYORUM  :y25:

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

sanada gecmıs olsun demetcım yaz geldı dedık keyfını cıkarcaz bız bı duzelemdık kı keyfını cıkaralım :y25: :y25:
cok yoruldum artık anne olmak cok zor gercekten allah yardımcımız olsun dedıgın gıbı beterınden saklasın :amin: :amin:rabbım
zorla yogurt yedırdım bır4az balkonda kuslara bakarkendoruk nasıl yemek yıyor mu barı
pısık olduysa bıraz da zeytın yagı sur ıyı gelıyo bızde cok cektık pısıkten antıbıyotuık pısık yapıyo gerksız antıbıyotık ozellıkle
bı mıkrobu varsa ver antıbıyotık

neslihan

Allah korusun bebişlerinizi acil şifalar versin yavrularınıza

Demet_dk

NURAYCIM DORUK UN YEMESİ ESKİYE GÖRE BİRAZ DAHA İYİ AMA HASTALIK DÜZENİNİ BOZDU YEDİĞİ KUSTU
AMA BUNADA ŞÜKÜR 11 AYLIK OLACAK DAHA YENİ YENİ YEMEYE BAŞLADI

NESLİHANCIM TEŞEKKÜRLER ALLAHIM BÜTÜN BEBİŞLERE BÜTÜN HASTALARA ŞİFA VERSİN  :amin:

Angel

cok gecmis olsun kizlar yaa demetcim nuraycim off Allahim acil sifalar versin su yavrucuklara cok zor cok insanin canindan can kopuyor

oksuruk icin demetcim viks sur sirtina ve arkasina ayaklarinin altinada sur sonra sorap giydir cok ise yariyacak.emre 3 gun hastahanede yatmisti

iki hafta once eve gelir gelmez hemen viks surdum gogsune ve sirtina ayaklarinin altinada .sicak tutuyor  rahatlatiyor nefes alabilmesi icinde .

Angel

azracim sanirim emreyle senin mustafa ayni ayda dogdu. tosunum agustosun 29 unda dogdu.

ben kahvaltimii boyle veriyorum . her iki gunde

butun yumurta sarisi
6 cici bebe
1 tatli kasigi pekmez
alabilecegi kadar inek sutu katiyorum boyle

bazi gunler eline tost kizartiyorum tereyagi veya ne bulursam suruyorum ve geveliyor agzinda.hepsini yemese bile birkac parca gidiyor miydesine

hatta portokalda veriyorum eline ve butun suyunu iciyor kabuklarinida yemeye calisiyor   :tongue3:

muz veriyorum eline nekadar yerse iste. yarim saat sonrada cicibebe veriyorum sutle beraber.

Demet_dk

Alıntı yapılan: Angel - 13 Mayıs , 2010, 14:28:13
cok gecmis olsun kizlar yaa demetcim nuraycim off Allahim acil sifalar versin su yavrucuklara cok zor cok insanin canindan can kopuyor

oksuruk icin demetcim viks sur sirtina ve arkasina ayaklarinin altinada sur sonra sorap giydir cok ise yariyacak.emre 3 gun hastahanede yatmisti

iki hafta once eve gelir gelmez hemen viks surdum gogsune ve sirtina ayaklarinin altinada .sicak tutuyor  rahatlatiyor nefes alabilmesi icinde .

teşekkürler Tülincim şuan viks yok ama alıp sürerim

sen inet sütü veriyomusun Emre ye 1 yaşa kadar yasak diyolar ya biz başlamadık
ama önümüzde ki ay tattırmaya başlıcam inek yada keçi sütü hangisini severse bakalım

Angel

ben  7 aylikken vermeye basladim emreye inek sutunu.yarim ,yarim veriyordum simdi  hep bir veriyorum ama benim oglusu hic acmadi

cok pekligimiz var cok  :-\   acar filan diye dusunmustum ama yok  az once yemek yedirirken bayagi bir ikindi yuzu kipkirmisi oldu hatta

kokular bile yayildi odaya  :ehi:  ama bezini acinca hicbirseyde yoktu yavrum benim yaa kiyamaz annesi ona   :love3: 

neslihan

ben ilk adım sütü veriyorum 2 hafta kadar oluyor canım ne içerse.

çağınım

demetcim portakal suyuyla ve çilek suyuyla çok güzel oluyo bi dene bence sende severse verirsin sende

azracım senin kahvaltı tarifinde güzel şimdilik yeterli 9.aydan sonra içine ceviz ekle muz koy kahvaltısının kayısı ver ben öyle yapmıştım