İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - aydinays

Sayfa: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... 419
91
Sizin Seçtikleriniz / DOĞUM VE SÜT İZNİ ARTACAK
« : 20 Temmuz , 2012, 08:30:24 »
Bakanlar Kuruluna sunulan kürtaj taslağının ayrıntıları ortaya çıktı

Buna göre, sağlık personeline kürtaj yapmama hakkı tanınacak, anne ve baba adayını kürtajdan vazgeçirmek için çalışma yapılacak, 4 gün düşünme süresi verilecek.

-Sağlık personeline kürtaj yapmama hakkı tanınacak

-Anne ve baba adayına ikna çalışması yapılacak

-Kürtajdan vazgeçmeleri için 4 gün düşünmesi istenecek

-Kürtajda 10 hafta sınırı korunacak, sınırı geçenin cezası artacak

- ‘Ertesi gün hapları ‘ ücretsiz verilecek

En büyük tartışma konusu olan kürtaj süresinde ise bir değişiklik öngörülmüyor. Hürriyet’te yer alan habere göre; kürtajın azaltılması için bu tedbirleri düşünen iktidar, doğumu özendirmek için de ücretli iznin 6 aya çıkarılması gibi yeni haklar getirilmesini planlıyor.

YENİ DÖNEME KALDI

Kamuoyunda büyük tartışma yaratan düzenlemenin TBMM tatile girmeden önce çıkarılacağı da bildirilmişti. Ancak gerek kamuoyundan yükselen tepki, gerekse hazırlık çalışmalarının uzaması ile konu, yeni döneme kaldı. Sağlık Bakanı Recep Akdağ, önceki gün Bakanlar Kurulu’na yasa taslağına ilişkin sunum yaptı. Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın bu sunumun tasarı haline getirilmesini tavsiye ettiğini açıkladı. Bakanlar Kurulu’na yapılan sunuma göre, taslak özetle şu hükümleri içeriyor:

ÜCRETSİZ ERTESİ GÜN HESAPLARI

Sağlık personeline istemli kürtaj konusunda görevden çekilme hakkı tanınacak. Üreme sağlığındaki gelişmeleri takip ederek politika oluşturulmasına katkı sağlayacak ‘Üreme Sağlığı Yüksek Kurulu ‘ kurulacak, ‘ertesi gün hapları ‘ ücretsiz verilecek.

10 HAFTA SINIRI KORUNACAK

Güvenli gebelik sürecini oluşturmak için bütün aile sağlığı merkezlerinde gebeliğin erken tespitine yönelik hassas testler yapılacak. Kadının hamileliği daha erken fark etme ihtimalinin az olması nedeniyle kürtajda 10 hafta sınırı korunacak. İstek üzerine gebelik sonlandırılmadan önce anne adayı veya çiftlere bir heyet tarafından danışmanlık hizmeti verilecek. Anne adayının ve çiftlerin kararlarını gözden geçirme süreleri gebeliğin 10′uncu haftasını geçmemek kaydıyla 2 ila 4 gün olacak.

İLAÇLAR DENETLENECEK

İstemli düşük amacıyla kullanılan ilaçlar kontrol altına alınacak ve güvenli kullanımı sağlanacak. Kürtajı sadece kadın doğum uzmanları yapabilecek. 10 hafta üzerindeki gebeliklerin sonlandırılmasında eğitim hastaneleri ve sağlık kurullarına yetki verilecek. Kürtajda tıbbi zorunluluk halleri somutlaştıracak.

3 YILA KADAR HAPİS

Tıbbi zorunluluk olmadan 10 haftanın üzerinde kürtaja izin veren kadına 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası verilecek (Bu, mevcut durumda 1 yıla kadar hapis ve adli para cezası).

SGK YARDIMI

Nüfus planlaması kanunu ve tüzüğü kaldırılacak, bunun yerine Üreme Sağlığı Hizmetleri Kanunu çıkarılacak. Ağrısız doğum hizmeti yaygınlaştırılacak. Bu hizmet için Sosyal Güvenlik Kurumu’nun yeterli ödeme yapması sağlanacak. Üreme sağlığı ile ilgili etkin bir danışma hattı oluşturulacak.

DOĞUM VE SÜT İZNİ ARTACAK

Çalışan annelere doğum sonrası verilen 8 haftalık ücretli izin 6 aya çıkarılacak ve süt izninin 2′nci 6 aylık döneminde verilen süt izni süresi 1.5 saatten 2 saate çıkarılacak. Çalışan ve çocuk sahibi olan annelere kreş yardımı yapılacak, çocuk yardımı artırılacak. Kadının iş ve aileye uyumunun sağlanması için evden çalışması da önerilecek. Anne Dostu Hastane Programı yaygınlaştırılarak mahremiyet beklentileri karşılanacak, hijyen ve konfor standartları yükseltilecek.

ENSESTTE SÖZ HAKİMDE

Ensest sonucu oluşan gebeliklerin sonlandırılmasında veli veya vasi izni aranmayıp hâkim kararına göre işlem yapılacak. Çocuğu cinsel yönden istismar eden kişi 6 yıldan 15 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılacak (Mevcut yasada ceza, üç yıldan 8 yıla kadar hapis öngörüyor).92
You are not allowed to view links. Register or Login
:nazar: :amin: Canım kayrayada çok geçmiş olsun  :opucuk:  Yavrucaklar
 
hep ateşleniyor kıyamam yaa Allah tan anneleri bilinçli :love9:
 
maaşallah diyelimde kuzucuklarımıza nazar değmesin  :amin: :nazar:

melekcim maşallah canım seninde 20. haftan bitmiş maşallah yarısını devirdin. Kuzucuğun tekmelerini hissediyormsun?

Ya bende hastalanmadan önce maşallah oğluma diyiyordum kendi kendime. Çok huysuzluğu yok diye. Hastaladındı yavrucuğum.

93
You are not allowed to view links. Register or Login
:sad1:

inşallah çabucak geçer ya.. onlara bişi olmasın. dertlerini anlatamıyorlar,çok savunmasızlar  :y25:

kış daha iyidi sanki. ben yazı hiç sevmedim.


Ya sorma yazı ben çok severim ama oğlum çok rahatsız oldu. Çok üzüldüm. O kadar üzülüyorum ki o hasta olunca gece ağlıyor derdini analtamıyor. Saat 4' ten sonra inanırmısın ayağımda sallayarak uyutabildim kuzumu. 3 gündür uykusuzluktan ölüyorum. Yeterki kuzumun sağlığı yerinde olsun. Birde ramazan başlıyor inşallah kuzum iyileşir de ramazanı ağzımızın tadıyla geçiririz.  :amin: :amin: :amin:

94
Amin canım Zaten duşlarla düşürdük. ıslak mendiller koydun başına koltuk altına. Çok korktum havale geçirmesinden çok şükürki ateşi yok dünden beri. Dişlerde yapabilir diyorlar ama öyle kızaran kabaran yok. Ama ağzı kokmaya başladı. Sanırım dişlerden geliyor.

95
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login
Geçmiş olsun öznurum. Kayrada 3 gündür hasta. 39a kadar ateşimiz çıktı. indi çıktı. Dünden beri ateşlenmiyoruz ama çok keyifsiziz. Doktorlar birşeyi yok diye eve gönderdiler paşamı.

saol ayşem ya. sıcaklardan mı acaba  :dontknow: demek kayram da hastalandı. aslında sarper cin gibi,gezegen gibi dolanıyo evde. ama gece hiç uyumadı ve ateşi çıktı. kaç olduğunu da ölçemedim. bu gün babası yeni ateş ölçer alıcak,kırdım ben salak gibi.

size de geçmiş olsun canım benim. iyi bak paşama.


efet canım bizim üç gün oldu. Bizimkide ilk günler cin gibiydi ama dün artık iyice halsiz düştü. Pek keyfi yok. Başını kaldıramıyor. Gece uykuda ağlıyor. Hiç öyle şeyler yapmazdı. Birde sıcaklardan da kuzum uyuyamıyor.

96
Canım emekliyor bile. Sürünmeyi çok sevmedi. 15 gün sonra emekleme başladı. Şimdi şınav çekip duruyor.  :k06: :k06: :k06: İlk önce poposunu dikiyor havaya. Sonrada başını yere eğiyor. Tam üçgen yapıyor kendini :)

Ama bir kaç gündür hastayız. 39 derece ateşe kadar çıktık. Doktora götürdüğümüzde ateşi düşüyor. Doktorlarda benim oğlumun gülmesinden hiç birşeyi yok bunun diyip eve yolluyorlar. Ama pazar gününden beri oğlışum ne yiyor nede içiyor.

97
Geçmiş olsun öznurum. Kayrada 3 gündür hasta. 39a kadar ateşimiz çıktı. indi çıktı. Dünden beri ateşlenmiyoruz ama çok keyifsiziz. Doktorlar birşeyi yok diye eve gönderdiler paşamı.

98
Ah oğuzhanım annen işe başladı artık vakit bulup konuşamaz olduk. Arkadan sesini duyardım. Şimdi size hasret kaldım. Benim minik yakışıklı prensim daha dün gibiydi annenin doğuramıyorum demeleri. Oğuzhanım emmiyor diye ağlamaları. İlk yılında anneni çok üzdün hasta olarak. Ama biliyorum ki ilklerinlede çok çok mutlu ettin. Rabbim o günahsız yüreğini yıllar geçtikçe anne baba ve rabbimin sevgisiyle doldursun. Ömründe hep güzel şeyleri yaşayıp paylaşman dileğimle. Ayşe teyzen ve Kayra seni çok seviyor. Özlemle seni öpüyoruz. Annene ve babane ne mutlu ki senin gibi küçük bir melek her gün gözlerinin önünde minik bir adam oluyor. İnşallah günler geçtikçe senin huzurlu olduğun annenin ve babanında gurur duyduğu bir hayatın olur. Hep sevgi paylaşın hayatınızda. İçimden çok güzel şeyler söylemek geliyor oğuzhanım. Finali hep o gülen yüzünün gülmesi dileğimle süslüyorum.
Allaha emanet ol güzel arkadaşımın en kıymetli varlığı.

99
Yemek Muhabbeti / Ynt: İftar Menünüz.
« : 16 Temmuz , 2012, 14:02:05 »
Kızlar ramazan geliyor. İlk davetimi pazar günü veriyorum. ne yapacağım şaşırdım ya. Bebekle bayağı zor olacak. Birde bu aralar hastayız.
Kızlar iftar menüsü önerilerinizi bekliyorum. Telaşı beni şimdiden sardı.

100
You are not allowed to view links. Register or Login
:nazar: :nazar: maaşallah minik paşamıza  :opucuk:
 
inşallah tıpış tıpış yürüdüğünüde görürsünüz canım darısı bizim bıdıkların başına :amin: :amin: :amin:
 
tabi önce doğmaları lazım demi  :suclu: :suclu: :suclu:
 
inşallah bizde paylaşırız böyle ilk lerimizi :amin: :amin: :amin:

inşallah canım daha güzel şeyler paylaşırsın sende.  :nazar: :nazar: :nazar:

101
veeeeeeeeeeeee annesinin bir tanesi artık desteksiz oturuyorsun :)

ve dün gece itibariyle sürünüyorsun. Annesinin minik presni sen sürünüp dizlerinin üstünde durunca bana ne oluyorsa çok seviniyorum. Bebeğim benim senin gül yüzün bana yaşam kaynağı. seni çok ama çokk seviyoruz paşammm.

102
You are not allowed to view links. Register or Login
bana fazla çocuk yapmamam konusundaki "tavsiyelerinin" altında ne var çok merak ediyorum  :icon_scratch:

durup durup bunu söylüyorsun, kötü düşünmek istemiyorum ama sana yük müyüm? çocuğuma harcayacağım parayı senden mi istiyorum? hayır..

ben doğurduğuma paşa paşa bakmayı bilirim. gece gündüz çalışır rızkını çıkarırım. kimseye de muhtaç etmem Allahın izniyle.

ne yapmaya çalışıyorsun, hayırlara çıksın inş..  :amin:


ahh betülüm kime ne kaç çocuk yapacağın...

103
ve artık benim oğlumda desteksiz oturabiliyor. 7,5 aylıkken desteksiz oturdu benim paşam  :nazar: :nazar: :nazar:

104
Nurum çok özledim sizi. Nasılsınız canım??? Oğuzhanımın yeni maceralarını çok merak ediyorum.

105
Benim minik oğlum paşam ömrümün en kıymetli hazinesi. çOK ŞÜKÜR OĞLUM DAHA UYSALSIN. Bir kaç gündür seni kendi yatağında kendi başına uyumaya alıştırmıştım. :nazar: :nazar: :nazar: Sanırım nazarım değdi bu gün biraz huysuzluk yaptın. Olsun kuzum ama kaçışın yok yavaş yavaş alışacaksın. Yaşına girmedende sen (yani yaz bitimi) odana gideceksin. Artık kendi odanda uyuyacaksın. İnşallah sorunsuz seni ayırabilirim.
Benim meleğim dün hastaneye gittik güzel oğlum. Baş çevreni gelişimini kontrol için gitmiştik. çok şükür herşey daha iyi çıktı. Demir ilacını değiştirdik. malum demir ilacı mideni bulandırıp kusuyorsun ve doktor sana tatlı bir ialçverdi ve bunu meyve sularına ve yemeğine ekleyip verebileceğiz. İnşallah kansızlığının böylece önüne geçmiş olabiliriz.
Sen dün nede tatlıydın. Hasataneye gittik. Poliklinik katına çıkmak için asansöre bindik. sen gördüğün her kişi elini açıp gel gel yaptın. Bu zamana kadar hiç birini ellerini açıp çağırmamıştın. Artık uyandığında gel gel hareketi yapıp kendi kendine ellerini inceliyorsun. aferim sana artık bizi dahada dikkatli inceliyorsun. Bugün banyo yaptırdım sana.
emekleme çabaların var. Ve beceremiyorsun aslında emekliyorsun ama geriye doğru gittiğin için hırs yapıp boncuk yaşlarını döküyorsun. İnşallah sürünmeyide çözersinde o göz yaşların diner anneciğim. Ama işte sen başlayınca sürünmeye ne yapıcaz bakalım.  :dontknow: :dontknow: :dontknow: Babanla alışverişe çıkıp evi çocuk kilitleri prizi koruyucularıyla sana göre yaşanır bir yer yapmak lazım.
Benim minki oğlum herşeyim allahıma emanet ol benim bocuk gözlüm.

Sayfa: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... 419

Okullar ve Egitim Hakkinda Bilgi Paylasimi www.okulum.org