28 Mart , 2024, 22:24:19

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Hamile kalmak için bunları yapın

Başlatan ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥“°°¤Yağmur nisa°°¤”♥♥♥♥♥♥♥♥, 03 Şubat , 2011, 11:45:04

« önceki - sonraki »

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥“°°¤Yağmur nisa°°¤”♥♥♥♥♥♥♥♥

Uzmanlar, doğurganlık ve hamile kalmak için kadın ve erkeğin dikkat etmesi gerekenleri açıklıyor. İşte uzmanların gözüyle soru ve cevaplarla hamile kalmak için dikkat edilmesi gerekenler...
Her Gün ilişkiye girerlerse ne olur?
Hiçbir şey olmaz. Bazı bölgelerde her gün ilişkiye giriyorlar, Sağlıklı çocukları oluyor. Günlük ilişkiler her zaman sperm sayısını düşürmez. Ancak çok sık ilişkiye girildiği takdirde meninin Hacmi azalabilir.
Sekse çok ara vermek spermleri güçlendirir mi?
Çok ara vermek de sorun yaratır. İki hafta hiç ilişkiye girmedikten sonra gerçekleşen ilişkide, çıkan sperm sayıları yüksek olsa bile hareketlilik düşer. Ancak şu da unutulmamalıdır ki; Günü geliyor çok ender, hatta yılda bir kez ilişkiyle bile insanlar çocuk sahibi olabiliyorlar.
Ayın hangi dönemleri çiftler için şans artıyor?
28 Günde bir adet gören kadında 14. gün yumurtlama günüdür. Dolayısıyla 10. Günden itibaren gün aşırı ilişki olması, hamilelik şansını en çok artıran tempodur.
Sperm, kadının genital organlarında bir süre yaşar. 14. gün en riskli gün olarak söylense de bazen 20. günlere kadar gebelik riski sürer. Bu nedenle takvim metodu hiçbir zaman doğum kontrol yöntemi olarak işe yaramaz. Bu metodu kullananlar kazaya kurban giderler.
Çocuk sahibi olmak isteyen çiftlere önerilen pozisyonlar oluyor mu?
Bir kere kadının rahminin pozisyonu önemlidir. Kadının üstte olduğu pozisyonda hamile kalmak daha zordur. Hamilelik isteniyorsa kadının kalça Altına yastık koyması bile önerilebilir.
Pozisyonlar da çok önemli değildir. Yalnızca ilişkiden sonra bizim toplumumuzda vajinal duş çok yaygın, bunu önermiyoruz. Enfeksiyona davetiye çıkarıyor.
Doğurganlığı artıran yiyecekler var mı?
Ooı tavsiye ediyorum. Yenilecek gıdalar iyi yıkanmalı, sigaradan uzak kalınmalı. Çünkü günde bir paket sigara içenlerin menopozu üç yıl erkene çekiliyor, iki paket içenlerin ise beş yıl.
Tek yönlü beslenmenin yumurtlama üzerinde kötü etkisi var. Vejetaryenlerde Kısırlık oranı yüksektir. Hayvansal proteinlerden de alınması şart.
Kadın ve erkeğin ilişki öncesi yapmaması gereken birtakım şeyler var mı?
Çok Sıcak banyo sperm üretimini azaltır. Çünkü testis ısıya hassastır. Özellikle sperm sayısı sınırda olan kişilerde zararlıdır.
Alkolün spermler üzerinde toksit etkisi vardır. Vajinal duşu, özellikle hamilelik beklenen ilişkilerde önermiyoruz.
Çocuk isteyen çiftler ne sıklıkta ilişkiye girmeli?
Hamilelik için çiftlere haftada iki üç kere ilişkide bulunmalarını öneririz. Ama asla bir sınırlandırma da getiremeyiz, ilişki spontan olmalıdır. Sonuçta ilişki sıklığı anne baba olma şansını büyük ölçüde etkilemez.
Bir küçücük yiğitcik varmış annesi babası onu cok severmis

"<<<ZEHRA>>>

canım yararlı bilgiler paylaşmışsın bizimle çok teşekkürler :flowers:

ยรlคภ๓คz göภlüm

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥“°°¤Yağmur nisa°°¤”♥♥♥♥♥♥♥♥

kızlar ben anne olamayacam bir mucize artık ama size faydam olursa ne mutlu bana
Bir küçücük yiğitcik varmış annesi babası onu cok severmis

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

ÇOK TESEKKUR EDERIM CANIM FAYDALI BILGILERIN İÇİN  :opucuk:

^^MUCİZEMMM^^

Alıntı yapılan: "°°¤Yağmur nisa°°¤" - 04 Şubat , 2011, 19:45:09
kızlar ben anne olamayacam bir mucize artık ama size faydam olursa ne mutlu bana
canım benim lütfen böyle söyleme.ben inanıyorum sen anne olacaksın.hem kimin ne olacağını yanlız allah bilir.doktorlar sadece olasılıklar üzerine konuşabilir..üzme kandini bende çok üzüldüm senin için ama bebişin olmuycak diye değil senin bukadar üzülmene üzüldüm çünkü bebişin olacak senin....hem bana bak doktorlar olur diyo TAM 6 KÜSÜR SENEDİR OLMUYO.SENDEDE TAM TERSİ OLACALK HİİİİİİÇÇÇÇ ÜZÜLME.........

küskün

bende 5 yıldır bekliyorum kimse pes etmesin arkadaşlar allah büyük hepimizin olacak inş
BEKLEMESİNİ BİLENİN HERŞEY AYAĞINA GELİR...

nermin/tural

ALLAH RAZI OLSUN SENDEN YAMURCUM.MURADINA ER INSALLAH.
Allah yardimcimiz olsun.

✿گสЯเ_ќĮż✿

TŞKRLER CANIM PAYLAŞIMIN İÇİN FAYDALI BİLGİLER  :icon_thumright: :icon_thumright:

Kalem eğri dilli; mürekkep siyah yüzlü; kağıt iki yüzlü!

Şimdi kalkıp arzuhalimi yazmaya kimi mahrem kılayım?

nermin/tural

Alıntı yapılan: "<<<ZEHRA>>> - 03 Şubat , 2011, 19:28:16
canım yararlı bilgiler paylaşmışsın bizimle çok teşekkürler :flowers:
merhaba canim.nasilsin?seninde hala yokmu cocugun?
Allah yardimcimiz olsun.