28 Mart , 2024, 23:46:20

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

yumurtlama testleri hamile kalsan bile pozitif cikami

Başlatan baltzi, 14 Eylül , 2012, 12:51:56

« önceki - sonraki »

baltzi

benim adetim agustosun 13unde geldi adetimin 15gunu doktora gittigimde yumurtaliklar cok var ama gelismedigini ve bidaki ay hastaligin geldiginde klomen kullanicaksin dedi.. fakat ben ozmanda yumurtlama testlerini yapardim. ve uc gun ust uste yaptim renk kirmizi olmya basladi ve tam kirmizi degil ama belli oldu.. ve suan adetimin 31 gunu ve bugun yin eyaptim testten ve kirmizi yine belli cok az ama neden bu anlamiyorum. sonradan  yumurtakliklaim gelismis olabilirmi. cunku benim adetim 35 gunde bir geliyor ondan adetiimin 15 gunu belki daha buyumemsitir

resim0308

Merhaba, benimle aynı durumda olanlar varmı bilmiyorum ama tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler. 29 yaşındayım 4 yıllık evliyim. açıkçası seneye düşünüyoduk bebek ama gidelim nolur nolmaz bi kontrol yaptıralım dedik. kuzenimden duyduğum amh testinide yaptırdım. Ve sonuçlar geldi. Amh 0,78!!! yani sınırın altında. Tabi ben şok. Reglim düzenliydi herşey normaldi. ama hormon testim hüsran. Doktor birde jinekolojik muayene yaptı. Aslında yumurtalıklarında yumurtan baya var ama işte amh bu dedi. Fazla geç kalmadan deneseniz iyi olur dedi. Derken eşimdede hipertiroid çıktı. hemde ileri seviyede. Doktora bunu dediğimizde, ooovv o zaman senin sperm kaliten şuan düşük çıkabilir hiç bide buna bakıp moralinizi bozmayalım sizbi deneyim olmazsa gelin dedi. geçen ay ilk defa tüm günleri hesaplayarak denedim. lakin olmadı. reglimden 14 gün önceye gidiyorum tam yumurtlama gününde ilişkiye girmişiz aslında. 2 gün öncesinde ve yumurtlamadan 1 gün sonrasında da girmişiz aslında ama olmadı. tam o gün birlikte olmamıza rağmen olmaması aklıma şunlara getiriyor: ya benim yumurta kalitesiz, ya yaptığımızda benim yumurtlamam bitmişti çoktan(çünkü bikaç saat sürüyor diyelim) yada spermlerde çok sıkıntı var. reglim bitmek üzere bu ay ovulasyon testleriyle tekrar denicem ama gününü bulmada sorunum yokki, zaten denk getirmişim ama olmamış. Ne dersiniz bikaç ay daha denesem de öyle mi gitsem doktora, yoksa hemen gidip en azından biran önce tedavisine mi başlasak...