bebeğim varken hamile kaldım :(

Başlatan ceylin eslem, 20 Ocak , 2015, 15:33:26

« önceki - sonraki »

ceylin eslem

20 Ocak , 2015, 15:33:26 Son düzenlenme: 05 Mart , 2015, 13:08:43 Emine
kızlar benim şu an 4 yaşında bir oğlum 8 buçuk aylık bir kızım var ve şu an 28 haftalıkta hamileyim(erkek) 3 numara tahmin ettiğiniz gibi kaza ile olmuş.hatta tam kırkım biter bitmez kalmışım adet olmadığım içinde anlamamışım.sipiral taktırmaya gittiğimizde şoke oldum.üstelik tecrübeli olduğum için doktor söylemeden ekrarda gördüm inşallah kist falandır diye içimden geçti ama nafile zaten bebek kesenin içindeydi ve pıt pıt kalbinin attığını görüyordum.oğlum kreşte yeni doğmuş bebeğimiz eşimin kucağıda dışardaydı.o an sanki dünya başıma yıkıldı o anki halimi anlatamam siz kendinizi benim yerime koyun:)öyle düşünün.eşime ben söyleyemem siz söyleyin dedim.o söyledi.kızım ne olacaktı emziriyordum.üstelik 2.sezeryanımın çok yeniydi.3.bir doğum tekrar sezeryan amiliyatı,hamilelik süreci nasıl gidecek son aylarda dikişlerim açılırmı,çalişan anneyim(öğretmen) ikisiyle bile hayat zorlaşmıştı 3.bir bebekle nasıl olacak diye diye bu günlere geldim. o dönemde sağolsunlar kendi aile tarafım çok destek oldu (sen salakmısın nasıl önlemini almazsın, nasıl bakacaksın, kıza yazık olacak sütten kesecen şimdi )eşim ben hastane bahçesinde salya sümük ağladığımı görünce istemiyorsan aldıralım dedi ama ben bir an için bile aklıma kürtajı getirmedim.rabbimin vardır bir hikmeti dedim oda benim bir evladım.rabbim vermiş ona kıyılırmı dedim.mecburen istemesemde doğuracağım ve büyüteceğim diye geçirdim içimden.ama ne yalan söyleyim oğlumdada kızımdada ne heveslik vardı sabırsızlanıyordum.bebe mağazalarına gidip onlara minik minik ciciler almak en büyük mutluluğumdu.hep hayallerim onların üzerineydi onları düşündükçe mutlu oluyordum.ama  bu çok başka bunda, hiç hevesim olmadı her düşündüğümde içim eziliyor bir yük gibi hissediyorum.hayatımı dahada zorlaştıracak  diye düşünüyorum.şöyle elimi karnıma koyup hareketlerini bile hissetmek onunla mutlu olmak gelmiyor içimden. isim düşünmek, bişeyler almak ( daha hiçbişey almadım bile)yada ne bileyim işte ona  benzer şeyler yapmak içimden gelmiyor.doktorum son ayların diğerleri gibi geçmeyebilir bunda daha zorlanabilirsin ,daha ağrılı geçebilir,dikişlerinde inşallah yırtılma açılma olmaz dedi.belkide son aylarda sürekli yatmak zorunda kalacağım.rabbime sükürler olsunki bir yerdende kolaylığını veriyorya.3 hamileliğimde en rahat bu hamileliğimi geçiriyorum.şu ana kadar ne bir bulantı ne aşerme,ne ağrı ne sancı,ne uyku hali o kadar güzel geçiyorki.hiçbişey anlamadan bugünlere geldim.daha yeni yeni elimi karnıma koyup düşüünüyorum.karnımdakiyle konuşuyorum.oğlum sana haksızlık ediyorum affet beni düyorum.biliyorum gerçektende onun ne günahı var niye onu bir yük gibi görüyorumki.yanlış yaptığımı biliyorum ama öyle bir psikolojinin içindeyim öyle hissediyorum hiç hevesim yok.bu beni dahada çok üzüyor.aileler bakşa memleketteler hoş yanımda olsalar kim gelip ne haldesin gel birlikte bakalım yükün hafiflesin kim derki.sen doğumdan sonra kızı bize bırak toparlanınca getiririz diyolar:) (onada şükür).bir bakıcım var kızıma bakan o kadar iyi biriki çokta seviyor kızımı.beraber bakarız diyo.zaten başkada çarem yok tek dayanağım o zaten .oda olmasa ne yaparım bilmiyorum.doğum iznim şubat tatiliyle beraber başlıyor.martın sonu doğum olacak.belki daha erken duruma göre.bakalım herşeyin hayırlısı olsun diyorum.rabbim kapılarımı her zaman açmıştır,beni hiç daraltmamıştır tek dayanma gücüm rabbimden.rabbim kolaylığını ver diye dua ediyorum.
içimi dökmek istedim sadece sabredipte okuduysanız benim için dua ettiyseniz allah razı olsun:)

makaron

Allah yardımcın olsun arkadasım. Ben ıkıncıyı bıle dusunemıyorum. Heveslenemen bakamam yazık olur dıye. Boyle bır durumda 3. Cok zor ınsallah bakıcıyla ıyı gıder. Benım de bakıcım var aıleler bakamıyor. Inan daha rahat. Insallah gonlune gore olur.

ยรlคภ๓คz göภlüm

İnşallah sizin için herşey çok güzel olur. Allah yardımıcınız olsun. ben de üçüncüyü düşünemiyorum.

sukeyna

Lütfen üzülmeyin, anne olmak dünyanın en güzel şeyi üstelik 3. kez mükafatlandırmış rabbim sizi.Ben çocuğuma tüp bebek tedavisi ile kavuştum, ikinci için uğraşıyorum 1 yıldır yine olmuyor, bakın bunları yaşayanlarda var, kendinizi şanslı görün, ikiz bebek gibi büyür giderler inşallah  :)

doğangüneş

Benim 3.umde sürpriz geldi ailemize
Depresyona girdim Ağladım sızladım
Simdi nerdeyse 3.5 yasında Allah'ım diyorum ne aptallikmis o derece üzülmüşum..
Oyle bir güzellikle geldi ki ailemize canım kızım benim ne kadar şükretsem azdır
Zor bir imtihanla geldi ama sevgisi o kadar buyuk ki Hamdolsun
Kızım miladim oldu :love7:
Meger ne kadar ekdikmisiz biz,onunla tamamlandik..
Sizinde boyle olacak hic şüphem yok
Yıllar sonra kendinizle gurur duyacaksınız insallah
Selametle kalın
Mümkün oldugunca olumlu düşünün
Annelerin yüreğine koca bir dunya sığar 3 evlat nedir ki :love7:

ยรlคภ๓คz göภlüm

evet ben de ikiz bebek gibi düşündüm. birçok bayanın ikinci çocukları ikiz oluyor belki bir yıl zorluk olur   onun  güzel yüzüne bakınca  da zorlukları unutursun. benim üçüncüyü düşünmeme nedenim iki çocuğa da babaanne bakıyor üçüncüyü de baktıramam. olursa da bakıcı tutacağım kesinlikle üçüncü istemiyorum demiyorum.
hepimizin hakkında hayırlısı olsun.  anneler güçlüdür, Allahın izniyle  her zorluğun altından kalkmayı başarır