18 Nisan , 2024, 12:25:04

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

KESE GÖRÜNDÜ BEBEK YOK :(((

Başlatan unknwon, 14 Kasım , 2009, 12:53:28

« önceki - sonraki »

azra35

cnm korkma bence kesin hamişsin olduğunu düşün ve sabrret daha çok erken  :nazar:

мiŁenα.

canım sonucu yaz buraya merakta bırakma bızı

:love9: :love7: :love9:

kusi

merhaba bende 3 aylık evliyimve son adet tarihime göre 6 haftalık hamileyim bebeğimiz olsun çok istiyorduk çok şükür erkenden hamile kaldım ama bugün doktora gittim kese göründü ama bebeğimi göremedim doktor normal şartlarda 6 haftada görünmesi gerekir dedi ama 1 hafta daha beleriz yine görünmezse alttan bakarız dedi sizce bu normalmi yani çoğunlukta olan birşeymi çok merak ediyorum çok keyfim kaçtıı :(:(:(:(

__nil__

Alıntı yapılan: kusi - 05 Ağustos , 2011, 12:35:18
merhaba bende 3 aylık evliyimve son adet tarihime göre 6 haftalık hamileyim bebeğimiz olsun çok istiyorduk çok şükür erkenden hamile kaldım ama bugün doktora gittim kese göründü ama bebeğimi göremedim doktor normal şartlarda 6 haftada görünmesi gerekir dedi ama 1 hafta daha beleriz yine görünmezse alttan bakarız dedi sizce bu normalmi yani çoğunlukta olan birşeymi çok merak ediyorum çok keyfim kaçtıı :(:(:(:(

sana özel msj atıcam canım iletilerine bak

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

kim demis 6haftadan bebek görünür diye aaa  :caca: hemde alttan bakmadan  :cildir: yok öyle sey sen inanma kimseye 6.haftada kese gözüktü bende bebek yoktu 1hafta sonra gittim hem keseyi hemde bebegimin kalp atisini gördüm alttan baktirdim ben.sende bi hafta gecsin git ozaman görürsün ins  :amin: :amin:
:nazar: :nazar:

:nazar: :nazar:

__nil__

kusi özelden ayrıntılı yazdım canım sana.
ama benden sana tavsiye çok doktora gittim bugüne kadar ama o doktoru bırak derim.
daha şimdiden böyle bozarsa moralini 9ay napıcaksın sen.
inan ben şimdiki doktorumu başarılı olmasının yanında pozitif olmasından dolayıda seçtim

__nil__

Alıntı yapılan: gulum22 - 05 Ağustos , 2011, 12:42:30
kim demis 6haftadan bebek görünür diye aaa  :caca: hemde alttan bakmadan  :cildir: yok öyle sey sen inanma kimseye 6.haftada kese gözüktü bende bebek yoktu 1hafta sonra gittim hem keseyi hemde bebegimin kalp atisini gördüm alttan baktirdim ben.sende bi hafta gecsin git ozaman görürsün ins  :amin: :amin:
ççok haklısın gülüm ya böyle doktorlara tekme tokat dalasım geliyor :violent1: :violent1: :violent1: :violent1:

serserim

gerçekten saçmalamış bu doktor bir kere alttan bakmadan göremez zaten bu haftalarda benim ilk hamilleliğimde 7 .haftamda göründü hemde alttan muayene ile bence sen doktorunu hiç düşünmeden değiştir canım sakın canını sıkma görünmemesi normal yani

DoctorGunel

bi kere boyle bir sey var canim, doctorlarin 6 hafta dedikleri, aslinda 4 haftadir, ama tibbda son adet gunune gore hesablandigicin 6 hafta diyorlar...aslinda senin bebek 4 hafta ve bu zaman bebek falan gozukmez, 1 hafta deyilde sen 10-14 gun bekle, sonra git canim...
RABBIM BEBEGIM SANA EMANET...

ยรlคภ๓คz göภlüm

oğlumda da altı haftalıkken  görünmemişti... moralini bozma nilin dediği gibi doktorunu değiştir.. benim dr. de hep moralimi bozuyordu öyle olmuştu artık onu görünce kötü birşey söyleyecek diye moralim bozuluyordu

asya81

canım korkma 6 haftalıkken karından bebk görükmez alttan görünürdü ben 8 haftalıken gördüm endişelenme.bu doktorlar adamı deli eder :violent1: :violent1:

dilara ışık

canım merak etme... 6 haftalık için çok erken... herkesin bebeği görünecek die bişi yok... benimde bebeklerim geç göründü... nelerden döndüm.. kürtaj olmalısın dediler... boş gebelik dediler... sonra göründü... ama malesef düşük oldu... fazlada canını sıkma derim.... rabbim nasip ettiyse sana sen bile şaşırırsın... ama bencede doktorunu değiştir derim... çünkü moral bozan doktorlar çok etkiliyo... allah yardımcın olsun tez zamanda iyi haberlerini alırız inşallah....  :flowers: :flowers:

waterlilly

kızlar mrb...ben yeni üyelerdenim..sat tarihine göre 7+6 haftalık hamileyim.cuma günü dr.gittim .kese göründü ama embriyo görünmedi.boş gebelik olabilir dedi.ama net bişey söylemedi..bu haftalarda embriyo görünmeyip ilerleyen haftalarda görünün var mı?çok endişeliyim.. :'( :'(

Emine

20 Aralık , 2017, 11:29:00 #28 Son düzenlenme: 20 Aralık , 2017, 11:32:31 Emine
Boş gebelik teşhisi konmuş ya da kese göründü bebek yok diye üzülen arkadaşlar için kendi tecrübelerimi paylaşayım. Hayatta en çok istediğim şey anne olmaktı hamile kaldığımı öğrenir öğrenmez hamile kıyafeti giymeye başladım ortada göbek yok :) Sonra gittiğimiz devlet hastanesindeki doktorun özel muayenehanesine gittik özelde daha güzel ilgilenirler diye. Doktor boş gebelik dedi üzülmeyin bütün ilk gebeliklerde gerçekleşebilecek bir durum dedi. Sonra başka bir özel hastaneye gittik dini hassasiyeti olan bir kurum olarak tanınan bir hastaneye kürtaj günah derler belki çare bulurlar diye. Orada muayenede resmen işkenceye uğradım bir sürü şikayette bulundum ama bir sonuç çıkmadı yıllar sonra başka nedenlerle hastane kapatıldı. Orada bir sonuç alamayınca mecburen ilk gittiğimiz doktora gidip verdiği tarihte kürtaj oldum. Çok ağladım ama yine de Allah'a isyan etmedim dua ettim hep. 1 yıl kadar sonra tekrar hamile kaldım yine kürtajımı yapan doktora gittik kitaplardan açıp bize boş gebeliğin normalliğini vs anlatıyordu çok iyi davranıyordu bizde iyi olduğunu düşündük. 6 hafta 4 günlükken doktora gittiğimizde 4 haftalıktan bile küçük kesen var 2 gün sonra gel alalım bu da boş gebelik dedi. Çok nadir görülen bir durum ama yine de hamile kalabildiğin için şanslısın hiç değilse bunu biliyoruz dedi. Kürtaj için gecikilirse kanama olabilir ve annenin hayati tehlikesi olabilir dedi. Dünya başıma yıkılmış gibiydi,  nolur yaşadıklarım kabus olsun diyordum. Eşim "hayır bu kez boş gebelik değil, bebeğimiz orada biliyorum!" dedi.
Eşimin doktor bir arkadaşı devlet hastanesinde asistan olan birine yönlendirdi. 7 hafta 3 günlük hamileydim vajinal ultrasonla bakıldı 16mm kese ve içinde yolk kesesi gözlendi yine embriyo yok 1 hafta sonra tekrar gelin dedi. Bu arada doktorumonline.net sitesine danıştım https://www.doktorumonline.net/bos-gebelik-1543 oradaki doktor kese 20mm yi geçtiği halde embriyo yoksa boş gebelik tanısı konabilir bir kez daha ultrasonla bakmakta fayda var dedi. O hafta sanki yıllar gibi geldi bana. Sürekli dua ettim. Sonunda kontrole gittiğimizde dünyanın en güzel sesini duydum "pıt pıt" minik bir yürekten çıkan kalp sesleri. Hayatımın yaşadığım en güzel anıydı. Allah isteyen herkese nasip etsin kızım şimdi 11 yaşında sonradan 1 kızım daha oldu. Tek doktor teşhisiyle telaşa düşmeyin ve kesenin boyutunu sorun kürtaj derse mutlaka 20mm yi geçene kadar bekleyin. Belki ilk bebeğim de boş gebelik değildi.  :'( hayırlısı böyleymiş diyelim. Allah herkesin gönlüne göre versin  :amin: