Pamuk Ellere Sahip Olmak İçin ;)

Başlatan ..BahaR●●, 05 Kasım , 2009, 16:52:58

« önceki - sonraki »

..BahaR●●

Öncelikle, dışarı çıkmadan önce ellerimize en az 15 koruma faktörlü bir krem sürebiliriz. Yaşlanmanın etkileri hafifletmek için ise retinol içeren el kremleri kullanabilirsiniz. Aşağıdaki pratik rehberle ise, mükemmel tırnaklara sahip olmanızı kolaylaştıracak.

1. TEMİZLEME- Asetonlu cila çıkarıcılar tırnaklarımızı temizler ama aynı zamanda kurutur ve yıpratır. Bu nedenle aseton içermeyen bir cila çıkarıcı kullanmanızda fayda vardır. Pamuğu tırnak cilası çıkarıcı ile ıslattıktan sonra, tırnağın dibinden ucuna hareketlerle tırnağınızı temizleyin. Bu işlemi tırnağınızda cila olmasa bile yapın.

2. ŞEKİLLENDİRME- Tırnaklarınızı, törpünüzün yumuşak tarafı ile, törpü tırnağın üzerinde 45 derecelik açı yapacak şekilde törpüleyin ve dilediğiniz şekli verin.

3. BAKIM- Ellerinizi bir dakika sıcak suda bekletin ve tırnak dibindeki etleri geriye doğru itin. Tırnak dibi etlerini asla kesmeyin. Tırnak diplerine süreceğiniz bir kütikül giderici krem, tırnak dibini onararak etlerin düzgün görünmesine yardımcı olurken, manikürünüzün de daha uzun süre dayanmasını sağlar.

4. KREMLEME- Her parmağınızı, dibinden ucuna kadar masaj yaparak kremleyin. Böylece parmaklarınızdaki kan deveranını artırmış olursunuz. Avon Gliserinli El Kremi gibi silikon içeren bir krem kullanmanız da cildinizin esnekliğini artırmaya yardımcı olur.

5. KORUMA- Tırnaklarınıza cila sürmeden bir kat koruyucu sürün. Böylece hem cilanın tırnak üzerinde dengeli bir şekilde yayılması için düzgün bir yüzey oluşturur, hem de tırnak cilanızın daha uzun süre dayanmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca, bu tırnak koruyucu ürünler, koyu renk cilaların boyasının tırnağınıza işlemesini engeller.

6. RENKLENDİRME- Tırnağınıza iki kat oje uygulayın. Ojeyi dipten uca doğru tek harekette sürmeye gayret edin. Her uygulama arasında kuruma için vakit ayırın.

7. KORUMA- Tırnaklarınıza bir kat daha koruyucu sürün. Böylece tırnaklarınız daha parlak görünecek ve cilanız daha kalıcı olacak.

βαlκιz

ellere çok önem veririm bebek eli gibi olmalı  :D
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

Balböceği

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

benım ellerım dogustan pamuk gıbı krem de surunce dahada ıyı oluyor  :k06:

Balböceği

βαlκιz

ben istanbuldan buraya geldim buranın suyu ellerimi kazık gibi yaptıı odun gibi olmuştu elelrim sonra alıştııı minicik ellerim var zatenn bide egzamam olmasaa  :y25: :y25:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

Balböceği

valla balkizim benim de yuzumde problem var sanki bulgur bulgur kabariyor kalin bulgur degil ince bulgur gibi  :k06: :k06:

βαlκιz

Balböceği

balkizim kabariyor ama ucu yok sivilce degill
zerre kadar oluyor yuzumde sadece

мiŁenα.

benım elelrım soguga hıc gelmıyor catlıyır

:love9: :love7: :love9:

βαlκιz

ben devamlı limonla ovuyorum ellerimiii çok güzel bebek eli gibi oluyo nezamandır yapmıyorum ama dün 1 kilo limon aldım artık yaparımm  :ehi: :ehi:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Alıntı yapılan: oºO BaLkIz Oºo - 19 Kasım , 2009, 22:18:10
ben devamlı limonla ovuyorum ellerimiii çok güzel bebek eli gibi oluyo nezamandır yapmıyorum ama dün 1 kilo limon aldım artık yaparımm  :ehi: :ehi:
:ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

мiŁenα.

βαlκιz

lmon çok iş yarıyoo salataya kattım limonun yarısı hemen ellerime sürüyorumm  :k06: :k06: sürüp bekliyorum sonra ılık suyla yıkıyorum ellerimi yumuşacık pammık gibi oluyoo  :ehi: :ehi:

мiŁenα.