İkiz Çocuk Büyütmek

Başlatan Balböceği, 30 Ekim , 2009, 21:36:45

« önceki - sonraki »

♥ღ♥ JADE ♥ღ♥

inş canım yaa ay bide o halama cok benzetiyolar beni inş cekmişimdir ona bu yönden :occasion14:
ALLAH IM BANA VERMİŞ OLDUGUN EMANETlerini BANA BAGISLA YA RABBİM

βαlκιz

bende benziyorum halama :D halamın da ikiz kızı varmış bebekkken biri ölmüş şuan biri yaşıyo tabi büyük baya 40 yasında falan ;D
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

♥ღ♥ JADE ♥ღ♥

hımm zor olmusutr onun için allahım hayırlısı bide doktor bu ay bana klomen yada asılama falan verirse belki ikiz olur diye düşünüyorum hani fazla yumurtalık gelisiyomus belki tutar  genetik olarakk :laughing7: süper olurrrduuuu ayyy heycanlandımm bak şimdi

βαlκιz

bende ilaç kullandım çatlatma inesi oldum onlarda çok etkiliyo tabii  :D :D hayırlısı
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

♥ღ♥ JADE ♥ღ♥

tabi tatlımm hayırlısı rabbim versinde tek ikiz fark etmez :love9:

Balböceği

Alıntı yapılan: sibel_89 - 01 Kasım , 2009, 16:52:49
tabi tatlımm hayırlısı rabbim versinde tek ikiz fark etmez :love9:
insallah :amin: :amin:

βαlκιz

Çift yumurta ikizleri aynı zamanda oluşan ama birbirlerinden bağımsız, farklı tip ve karakterlere sahip olan ikizlerdir. Ayrı yumurtaikizleri doğal hormonal nedenler ve infertilite tedavisi nedeniyle oluşan iki ayrı yumurtanın iki farklı sperm tarafından döllenmesisonucu meydana gelir. 

Tek yumurta ikizlerini gerçek ikizler olarak da adlandırabiliriz. Bu ikizler döllenen yumurtanın kendi içinde ikiye bölünmesiyleoluşur. İkiye bölünme yumurta döllendikten iki ila 17 gün içinde gerçekleşir. Bu bölünme 13-15 günden sonra gerçekleşirsebebeklerin yapışık doğma riski oldukça yükselir.

Gerçek tek yumurta ikizleri bir kişinin iki özdeş kopyası gibidir. Farklı DNA'lara sahip oldukları için farklı şeylerdenhoşlanabilirler ancak çift yumurta ikizlerinin aksine genellikle her türlü etkene karşı benzer duyarlılığı ve tepkiyi gösterirler. Tekyumurta ikizleri IQ'yu belirleyen tüm genlerini paylaşırken çift yumurta ikizlerinde bu oran yüzde 50'dir. Bu yüzden tek yumurtaikizlerinin aynı zeka seviyesine sahip olma olasılığı daha yüksektir. Binlerce ikiz üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda tekyumurta ikizlerinde aynı zekaya sahip olma oranı yüzde 85 iken çift yumurta ikizlerinde bu oranın yüzde 60 olduğu görülüyor.

βαlκιz

Yapılan istatistiki araştımalar tek yumurta ikizlerin her zaman aynı cinsiyette olduklarını, birbirlerine çok benzediklerini, kangruplarının aynı, parmak izlerinin bile aynıya yakın olduğunu bildirirken IQ'larına, sağlıklarına ve hatta politik görüşlerine kadaraynı özelliklere sahip olabileceklerini gösteriyor.

♥ღ♥ JADE ♥ღ♥

cnım senin kiler tek yumurta mı cift yumurta mı

βαlκιz

♥ღ♥ JADE ♥ღ♥

hımmm onlara burdann kocamn öpücüklerrrrr  :opucuk:

βαlκιz

βαlκιz

İKİZ GEBELİKTE OLUŞAN RİSKLER
Daha gebeliğin başından itibaren bulantı, kusma şikayetleri normalden daha fazla görülür. Yine düşük ihtimalinin de biraz daha fazla olduğu söylenebilir.

• Erken doğum ve buna bağlı prematüre bebek riski en sık karşılaşılan problemlerin başında gelir. Normal tekil bir gebelikte gebeliğin sonlanması 39-40 hafta sürerken , ikiz gebeliklerde normal doğum süresi ortalama 37 hafta kadardır.

• Doğum tartıları tek bebeklere göre genellikle daha düşük olur. İkizlerden birinin daha fazla diğerinin daha az beslenme riski ve dolayısıyla aralarında belirgin kilo farkı olması da mümkündür.

• Anemi (kansızlık), hipertansiyon (preeklampsi) gibi riskler de ikiz gebeliklerde daha fazla görülmektedir.
İkizlerin solunum, dolaşım ve sindirim sistemleri tek fetus olan gebeliğe göre çok daha büyük bir gereksinimi karşılamak zorundadır. Bu nedenle ikiz gebeliklerin daha yakından izlenmesi gerekir. Normal gebeliklerde ayda bir kez izlemek gerekirken ikiz gebelikleri en az 3 haftada bir incelemek gerekir.

İlerleyen haftalarda gebenin yürüyüşü ve dengesi tekil gebeliklere oranla daha fazla etkilenir. Nefes darlığı gözlenir. Basur ve varis gibi sorunlar daha sık olarak görülür. Aşırı yük, omurgada zorlanmaya ve ağrılara da neden olabilir. Yine son haftalarda hastaneye yatma oranı da tekil gebeliklere oranla daha sıktır.

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

GULŞAHCIM SENIN BEBİŞLER ZAMANINDA OLDULAR YOKSA ERKN DOGUM MU OLDU

βαlκιz

tam 8 gün vardı doguma dogdularrr  :k06: