Kese ne zaman görünür? Kalp atışı ne zaman duyulur?

Başlatan duyguduygu, 20 Ekim , 2009, 13:16:18

« önceki - sonraki »

(A)yşe (D)eniz (A)da

Alıntı yapılan: °•. °•.ℓανιηуα.•° .•° - 11 Ekim , 2011, 23:06:33
ben hamile olduğumu 5 haftalıkken öğrenmiştim ve doktor ultrasondan keseyi göremedi doğal olarak. vajinal ultrasonla bakalım dedi. çok korktum ilkin tabi ki. doktorum kesinlikle bi zararının olmayacağının garantisini veririm dedi. bakıldı... daha sonra 11. haftada kanamam olmuştu. vajinal ultrasonla yine bakıldı. hiç bişiy olmadı. bebeğim şimdi 4 aylık oldu... bence tabuları yıkmak gerek. olumsuz bi örnek yok çünkü  :dontknow:
Alıntı

valla canım muhtemel doktor banada diyecek vajinal ultrasonla bakalım diye... bana güzel haberler versinde herşeye razıyım ben..

(A)yşe (D)eniz (A)da

Alıntı yapılan: burcum - 11 Ekim , 2011, 23:08:55
Alıntı yapılan: ayse_deniz_kucuk - 11 Ekim , 2011, 21:58:31
Alıntı yapılan: ¤°´¯`°¤ PAMUĞUM  ¤°´¯`°¤ - 11 Ekim , 2011, 21:49:47
canım vajinal ultrasonu boşver yaptırma bi kaç hafta bekle görünür bebeğin vajinal ultrason iyi bi şey değil ilk hamilelikte tabi yaptıran arkadaşlar da var.ben doğumdan sonra yaptırdım iç dikişler için mecburenn çok gıcık bi şeyy

bende 4. haftayı bitirdim 5. hafta içine girdim artık belli olurmu ki... tecrübesizlik ne kadar kötü:))))
canım ben içim rahatlasın diye yaptırmayı düşünüyordum. bebeğe bir zararı varmı vajinal ultrasonun öyle bir durum varsa asla yaptırmamda sadece zararı banaysa hiç önemli değil yaptırırım. bugünün üzerine birkaç hafta beklemek düşüncesi bile dayanılamaz birşey:(((

canım sen başka dr a git 4.cü haftada karından bakmayla kese görünmez delimiymiş o dr ben 5.ci haftada gittiğim halde vajinal ultrason yaptı

__nil__

aydolunayda

kızlar ben de dün ultrasondan baktırdım 5+4 dedi doktor... karından baktı ama keseyi göremedi... hcg ye baktık 1200 küsür çıktı... hamilelik başlamış ama kese  göremedik daha... haftaya tekrardan gidicem bi sorun yoktur değil mi ...

ayla89

5.haftasında keseyi gördük tam bir aylık demişti 4 haftalıkmı oluyor yoksa 7.haftanın başındada kalp atışlarını duyduk müthiş birşey allah herkese yaşatsın

__nil__

Alıntı yapılan: aydolunayda - 18 Ekim , 2011, 09:59:30
kızlar ben de dün ultrasondan baktırdım 5+4 dedi doktor... karından baktı ama keseyi göremedi... hcg ye baktık 1200 küsür çıktı... hamilelik başlamış ama kese  göremedik daha... haftaya tekrardan gidicem bi sorun yoktur değil mi ...

benim b hcg değerim 1500ün üzerine çıkınca doktor vajinalden görmüştü ve karından görülmez demişti.Senin görmemen çok normal canım

gozde35

Aranıza bugün yeni katılıyorum, bugün hamile olduğumu öğrendim tahmini sat gününe göre 5 haftalık ama ne kalp atışı duyuldu ne de kendisini görebildik çok moralim bozuldu... hamile değilim gibi geliyor :icon_pale:

nisan rüzgar

Alıntı yapılan: gozde35 - 18 Ağustos , 2012, 02:27:20
Aranıza bugün yeni katılıyorum, bugün hamile olduğumu öğrendim tahmini sat gününe göre 5 haftalık ama ne kalp atışı duyuldu ne de kendisini görebildik çok moralim bozuldu... hamile değilim gibi geliyor :icon_pale:
canım en dişe edilicek bişey yok  ben 5 buçuk haftalıkkken grdük keseyiii kalp atısında dün duyuldu 7 hafta bittiginde herkesde degişir meral etme sennnn

gozde35

Alıntı yapılan: nisan rüzgar - 18 Ağustos , 2012, 16:09:59
Alıntı yapılan: gozde35 - 18 Ağustos , 2012, 02:27:20
canım en dişe edilicek bişey yok  ben 5 buçuk haftalıkkken grdük keseyiii kalp atısında dün duyuldu 7 hafta bittiginde herkesde degişir meral etme sennnn
çok tesekkür ederim, umarım haftaya gittiğimde gösterir kendisini çok heyecanlıyım herkes öğrendi ama kendisini göremeyince endişeleniyorum allah kucağımıza almayı nasip etsin

Emine

Benim kese 6 haftalıkken görünmüştü ama 4 haftalık gibi ebriyo yok kürtaj dedi aynı doktor ilk gebeliğimde de boş gebelik diyerek kürtaj yapmıştı sonra başka bir doktor 7 hafta 3 günlükken kese boş ama yolk kesesi plışmuş 1 hafta sonra gel dedi. Yani 9. Haftanın içinde kalp atışını duyabildik geç döllenme olmuş. Kese 20 mm olana kadar içinde embriyo oluşmasını beklemek gerekiyormış.

Bad Cinderella

Canlarım benım nasıl ıyı anlıyorum sızı, biliyorum neler hıssetıgınızı ama sabırlı olmanızı tavsıye edıyorum ben...
2 haftada bır dr gıdın 3.ay bıtene kadar sureklı gıtmek acaba kese gızuktumu kalp atısını ne zaman duyucaz bu tur endıseler daha yenı yenı gelısmekte olan yavrulara zarar verdıgını unutmayın...
su sıralar emınım dr gıttınız ve gebesınız dedıler sımdı 2 hafta bekleme zamanı keseyı goreceksınız kısmet olursa kalp atısını da duyarsınız ama duyamazsanız bı 2 hafta sonra nasıl olsa duyacaksınız
hersey nasıp kısmet arkadaslar hepimizin hakkında hayırlısı olsun