28 Mart , 2024, 16:17:45

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Yeni doğan bebeğe isim koyma hakkı

Başlatan Balböceği, 10 Ekim , 2009, 14:20:28

« önceki - sonraki »

elif35

bende katılıyorum aynı şekilde allah'tan eşim öyle şeylere karışmaz oğlan oldumu kayınpederimin kendi ismini istiyormuş ismide nurullah  :igrenc: eşimde diyoki ben hayatta koymam çocuma o ismi diyo içim rahat Allahtan zaten nasip olursa inşallah kucağımıza almak isimleri şimdien belli erkek olursa YAMAN kız olursa NARİN  olucak eşimin isteği kırmak istemedim benimde hoşuma gitti ama inşallah kayınpederim bi kıllık çıkartıp sinirimizi bozmaz  :caca:

ஐ̵̡Ӝ♥ღ♥ღYELİZ♥ღ♥ღ̵̨̄ ̵̡Ӝ ஐ

Alıntı yapılan: yağmur10 - 07 Aralık , 2009, 17:10:47
bende katılıyorum aynı şekilde allah'tan eşim öyle şeylere karışmaz oğlan oldumu kayınpederimin kendi ismini istiyormuş ismide nurullah  :igrenc: eşimde diyoki ben hayatta koymam çocuma o ismi diyo içim rahat Allahtan zaten nasip olursa inşallah kucağımıza almak isimleri şimdien belli erkek olursa YAMAN kız olursa NARİN  olucak eşimin isteği kırmak istemedim benimde hoşuma gitti ama inşallah kayınpederim bi kıllık çıkartıp sinirimizi bozmaz  :caca:

ozamn baştan önlemini alıcaksın hamile kaldımı narınmi geliyo yoksa yamanmı dersin yavaş yavaş alıştır biri bişi derse onalrın ismi çoktan belli oldu babası ve annesi seçti dersin ne bu yaa nurullah sanki süpermiş gibi anlam veermyorum dede ismi baban ismi eşimle bazen konuşuyoruzda ismleri ben erkekse gürkan oalbir dedim ama kzı olursa deniz kesn olucak eşimde ses çıkarmaz ilk başta dedesinin ismi mustafamış onu koyarız dedi bende ilk pgluna koysaydın dedim tık çıkmadı çıkamzda ben ne dersem o olucak bu sefer yeter yaff zaten oglum ismi babanesinin babasının ismi 2çi evlilikte yok öle ben koycam  :muzz:

♥ღ♥ JADE ♥ღ♥

ayy benimde ilk gebeligim de kayın validem eltime telde diyoduki erkek olursa adını ibrahim koyarlar eşimin babasının adı kimse koymamısmıs 2 kızı ve 1 tne de oglu var bende dedim onlar koysalarmıs bana diyceginize kızlarına deselermiş dedim onlara niye sesini cıkarmamıslar kimse karısamaz bana isim konusunda sadece öneri sunarlar ben koyarım veya koymam bana kalmıs bişi
ALLAH IM BANA VERMİŞ OLDUGUN EMANETlerini BANA BAGISLA YA RABBİM

Alıntı yapılan: :)  sibel  :( - 08 Aralık , 2009, 15:31:59
ayy benimde ilk gebeligim de kayın validem eltime telde diyoduki erkek olursa adını ibrahim koyarlar eşimin babasının adı kimse koymamısmıs 2 kızı ve 1 tne de oglu var bende dedim onlar koysalarmıs bana diyceginize kızlarına deselermiş dedim onlara niye sesini cıkarmamıslar kimse karısamaz bana isim konusunda sadece öneri sunarlar ben koyarım veya koymam bana kalmıs bişi

eşimin arkadaşının hanımı çoks essiz biri 1 ohlu var ege adını koymuşlar 2çisi oldı 2çi,yede efe istiyormuş kayınvaldeside demezmi cinsiyetini ögrenir ögrenmez arif geliyo diye kız sesini hiç çıakrmamış yazık gelip bana sölüyor çoks inir oldum ege arifin ne alakası var ben ne ğüzel uyumlu istiyordum diye niye karşı gelmedin dedim gelmm dedi ben bilem sinir oldum ogluna seslenirken efe diyesim geliyor dedi  :sad1: uyus oldum yaff

♥ღ♥ JADE ♥ღ♥

bende uyuz oldum bak şimdi  :caca: yaaa dokuz ay boyunca ben tasıycam onun stresini ben cekicem bişey oldu mu olacakmı içim içimi yiycek onlar keyfini sürücek tamam kayınvalidemide kayınpederimi dee seviorumm ama isim konsuunda cocugumu yetiştirme konusunda bana karısamazlar  :cildir:
ALLAH IM BANA VERMİŞ OLDUGUN EMANETlerini BANA BAGISLA YA RABBİM

can yine cannnn

KIZLAR BİRAZ ESNEK OLUN 2 İSİM KOYUN NE ONLAR KIRILSIN NEDE SİZ ÜZÜLÜN

BEN OĞLUMUN ADINI KOYDUM MESELA HAMİLE KALIR KALMAZ DEDİMKİ BU ERKEK İÇİME DOĞDU VE ADI MERT ZİHNİ OLSUN ONLARDA ONAYLADI VEDE OLDU
NE OLCAKKİ ONLARINDA GÖNLÜ OLSUN ONLARINDA TORUNLARI DİMİ CANLAR :opucuk:
can dediklerim....

KATYUSA

valla ben erkek ismi hiç düşünmedimm ama eşimle karar veriiz ama kzı olursa adı şimdien belliii:))))ama söylememememem

**YeŞiLzEytİN**

gυωєη∂ıgıм тєк ѕєун!!αуηαуα вαктıgıм∂α gσя∂υgυм ωє уυкαяıуα вαктıgıм∂α gσяємє∂ıgıм∂ıя!!!    

ertl

isim koyma anneve babanın hakkı özelliklede annenin

βαlκιz

benimkileride erkek olucanı duyunca kaynanam bütün erzincana hasan hüseyin geliyo demiş herkeze isimleri hasan hüseyin olucak demişş  :cildir: iki isimde güzel seviyorum ama kendi kendine gelin güvey oldu eşim olmaz hasan hüseyin nerden çıktı siz karışmayın dedi snra kaynanam mustafa koyun birini dedi mustafa ismini çok seviyodum olabilir dedim ama ailede mustafa çok vardı sonra uğur umut dedik yanına birer isim daha ekledim oldu bitti bişey diyemediler birine babamın adın koydum diye herkez digerinede kayınbabanın adını koysaydın dediler ama kusura bakmasınlarrr benim çocuklarım bunlar valla kız oluncada kendi adımı koyarım gülşah olur ice kudururlar  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:benim adımı fazla telaffuz etmiyolar bol bol gülşah derler torunlarına  :k06: :k06:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

Balböceği

Yok kaynana kayinbaba gibileri olursa bide abiler bize hak dusmezz  :caca: :caca:

ertl

Alıntı yapılan: °ღ♥ღ° NeRmİn°ღ♥ღ° - 08 Aralık , 2009, 20:38:09

BEN OĞLUMUN ADINI KOYDUM MESELA HAMİLE KALIR KALMAZ DEDİMKİ BU ERKEK İÇİME DOĞDU VE ADI MERT ZİHNİ OLSUN ONLARDA ONAYLADI VEDE OLDU

canım deyse koyarız
onlar önce sorsa ne düşünüyosun diye
siz bilirsiniz deriz ama sormak nerde..........
ayrıca koymayınca da daha önce anlatmıştım ama tekrar anlatim
( kızım olunca kaynanam adımı koysaydınız künye takıp kurban kesecektim
dedi ama benim adımı koyun diye bişe söylememişti)
böyle derse kusura bakmasınlar 2ciyede isimlerini kesinlikle koymam

Alıntı yapılan: °ღ♥ღ° NeRmİn°ღ♥ღ° - 08 Aralık , 2009, 20:38:09

nerminçim inana sana çok katılıyorum amaaaaaaaaaaaaaaaaa

kalp kırılması gerekenler var kırılmayanlar var benim kaynana beni üzse ne olursa olsun ben koymam bu benim düşüncem ama beni kayınvaldem hoş tutsa nitekim hoş tutyorda ozamn hadi versin fikir beraber koyalım derim
alt tarafı isim  amaa 2çiyi çoçugumu ben koycam nermin tezesi olursa tabi olmadan ismi belli ki  :k06:
karşımdaki üzmüyorsa gönlü olsun diye begendiğine amenna derim
mesela eşim mustafa diye sölemişti bi ara dede ismi diye bende hyır dedim ses çıkarmadı ama erkk olursa ben bu isimleri düşünüyorum kocacaımm ama sana kalmış sen ne istiyorsan koy derim kız olursa denizzzzzzzzzzzzz olucak  :opucuk:

ZyNp

benım kılerde kendı ısımlerını sayıyodu kananam sermin kaynatam abdullah aman konussun dursunlar dedım bı oglunuz daha var o koysun ben altı ustu bı bebek istıyom onuda kendım koyarım :ehi:valla ben ısım dusunuyom esıme soyluyom once begenmıyo hergun soyleye soyleye alıstırıom sonra( efe,poyraz) azranaz,buse) olmadı ama bu ısımlerden olucak inş

Balböceği