Yeni doğan bebeğe isim koyma hakkı

Başlatan Balböceği, 10 Ekim , 2009, 14:20:28

« önceki - sonraki »

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

Alıntı yapılan: gülbanu - 06 Mart , 2011, 18:52:17
islama göre isim koymak babayamı anneyemi düşer bilmiyorum ama tek bir bildiğim şey, çocuguna ebeveynlerin, kuranda yada manası güzel isim koymakmış.zira insanlar kıyamatte isimleriyle çağrılacaklarmış.
ama bide şuna aklı mantık ermiyor neden diretirler benim adım olsun diye,yada eşler annemin ismi olsun diye,herkez istediği ismi koysun ya.
bence anne koyması lazım ismi çünki bütün sıkıntıları çeken anne,ona bakan büyüten ,helal süt veren anne,annelerin hakkı asla ödenmez,bıraksınlarda anne istediği ismi koysun,bende sana katılıyorum ayşeğül.
sağol canımsın  :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk:

gülbanu

aybenim

Alıntı yapılan: ^^^^gültanesi tontik annesi^^^^ - 06 Mart , 2011, 20:16:28
Alıntı yapılan: gülbanu - 06 Mart , 2011, 18:52:17
islama göre isim koymak babayamı anneyemi düşer bilmiyorum ama tek bir bildiğim şey, çocuguna ebeveynlerin, kuranda yada manası güzel isim koymakmış.zira insanlar kıyamatte isimleriyle çağrılacaklarmış.
ama bide şuna aklı mantık ermiyor neden diretirler benim adım olsun diye,yada eşler annemin ismi olsun diye,herkez istediği ismi koysun ya.
bence anne koyması lazım ismi çünki bütün sıkıntıları çeken anne,ona bakan büyüten ,helal süt veren anne,annelerin hakkı asla ödenmez,bıraksınlarda anne istediği ismi koysun,bende sana katılıyorum ayşeğül.
sağol canımsın  :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk:
valla bende katılıyorum size canım. eşimin ailesi eşimin dede ve babaannesinin isimlerini koymamı söylüyorlarmış. bende kızdım kimsenin dediği ismi koyamam ben ne istersem onu koyucam kimse karışmasın dedim. afedersiniz her sıkıntıyı biz çekiyoruz doğururken bizim canımızdan can gidiyo. bu konuda kimseyi dinlemem eşimle karar verir kimliğini çıkartırım inat olsun diyede kimliği gösteririm onlara..... :suclu:

--elif--

kesinlikle anne ve baba dışında h,iç kimseyiii uzaktan yakından ilgilendirmiyo patlıyorum böle şeylere ya sonuna kadar direnin derim ve kendi istediğiniz ismi koyun

çağınım

biz oğlumuzun ismine eşimle karar verdik yani kimseyi ilgilendirmez sonuçta

Lă_Tăhzen!

bizimkinede ben karar verdim daha evlenmeden önce bile begeniyodum kızımın ismini eşim saolsun karısmadı   :D

yasmin24

bence anne ve babadan başka kimsenin karışmaya hakkı yok çok kızarım böyle şeylere  :caca: :caca: :caca: :caca:

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

bencede karışanı aynı şöyle yapasım var  :violent1: :violent1: :violent1: :violent1: :violent1: :violent1:

*•.¸♥gonca♥¸.•*

aynen hatta eşimle kız olursa ben erkek olursa o koycak die anlaştık ama her ikisindede ben koycam buna eminim :k06:
hayatıma hoşgeldin aşkların en güzeliiiii Yağmur Meleğim....

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

bizde kız olursa eşim erkek olursada ben  :k06:

:amin:"Lα iℓαнє iℓℓα єηтє ѕüвнαηєкє iηηi кüηтü мiηєz zαℓiмiуη"  
мαşαℓℓαн A.E.OLUN.               [/url

Aytii

isim koymak önce annenin ve babanın hakkıdır. diğerlerinin ne düşündüğü beni fazla ilgilendirmez. ama ben oğlum için önce eşime dedim Oğuz istediğimi oda araştırdı onay verdi. sonra kayın baba kayın anne ye söyledik onlarda beğendiler.