smear testi

Başlatan swen, 01 Ekim , 2009, 15:36:51

« önceki - sonraki »

swen

kızlar test sonucumu aldım am doktorum izinliymiş bugün bunlardan bişeyanlayan varmı açıklama sonuç:
intraepitelyal lezyon veya malignite açısından negatif(BETHESTA-2001)
İNFLAMASYON BULGULARI
bebeğim geliyor

perspektif

smear testı ben de yaptırdım fakat sonucu telefon ederek ogrendım cnm boyle yazılarla karsılasmadım bılgım yok maalesef :(

ceylin eslem

bende yaptırmıştım smear tahlili.bendede aynı şeyler yazıyodu.doktoruma gösterdim sonucu tamam temiz  dedi.için rahat olsun.sonucun gayet iyi.

GüzeLCe

peki dr bu testi hangi durumda istiyor?

ceylin eslem

rahim ağzı kanseri varmı yokmu diye istiyor diye biliyorum

GüzeLCe

hım peki tşkler cnm

can yine cannnn

bende 2 kere yaptırdım bu testi sonuçların negatif temiz canım gözün aydın
dr istemesine gerek yok arkadaşlar 6 ayda en geç yılda bir kere yaptırmakta fayda var
erken teşhis çok önemli  :opucuk:
can dediklerim....

swen

teşekkürler kızlar cvpladığınız için normal cinsel hayatı olan her kadının yaptırması gereken bi test bu rahim ağzı kanseri için yapılıyor doktorum bana bundan sonra 2012de yaptırıcaksın 3 yılda bir yaptırıyorum ben dedi bende nette araştırdım sonucumu negatif çıkması iyi demekmiş adetimin 11. günü gidicem doktora zaten o zamanda ona gösteririm
bebeğim geliyor

perspektif

hımm benım doktorum da 6 ay da bır yapılması gereken bır test bu dedı.Tum evlı kadınların yaptırmaları gerek erken teshıs ıcın allah korusun teshıs edılemedıgınde ınsanı olume kadar goturuyormus bılgınız olsun kızlar cok basıt bı test kesınlıkle yaptırın jınekolojık muayneden farkı yok :hello2:

Balböceği

tAm olarak ne testi bu?

yasmin35

zaten cinsel açıdan aktif bi kadın 6 ayda bi jinekolojik muayene olması gerekiyo valla bendende aldılar ama bende anlamıyom ne oldugunu ama canım içini ferah tut iyi olsun
YAŞASIN BENİMDE Bİ BEBİŞİM OLUCAK ALLAHIN İZNİYLE     22/10/2009 HAMİŞ OLDUĞUMU ÖGRENDİM

can yine cannnn

Alıntı yapılan: bàLboc£qi - 02 Ekim , 2009, 17:39:54
tAm olarak ne testi bu?

canım rahim ağzı kanseri için yapılan bir test
rahim ağzından bir sıvı alıp hücrelerin değişkenlik gösterip göstermediklerine bakıyolar eğer hücreler değişkenlik göstermişse ozaman allah korusun şüphelenip biyopsi istiyolar çok basit bir test bu en azda 10 gün falan sürüyo testin sonucunu alman yani devlet hastanelerinde öyle ben 2 yaptırışımdada 10 gün beklemişdim
can dediklerim....

Balböceği

Alıntı yapılan: °ღ♥ღ° NeRmİn°ღ♥ღ° - 02 Ekim , 2009, 20:08:18
Alıntı yapılan: bàLboc£qi - 02 Ekim , 2009, 17:39:54
tAm olarak ne testi bu?

canım rahim ağzı kanseri için yapılan bir test
rahim ağzından bir sıvı alıp hücrelerin değişkenlik gösterip göstermediklerine bakıyolar eğer hücreler değişkenlik göstermişse ozaman allah korusun şüphelenip biyopsi istiyolar çok basit bir test bu en azda 10 gün falan sürüyo testin sonucunu alman yani devlet hastanelerinde öyle ben 2 yaptırışımdada 10 gün beklemişdim
saol nermin cok tsk ederim insallah kotu bisey cikmaz dusunceler kotu dusunmesi cok kotu