Doğum Sonrası Korunma Yolları

Başlatan zerrinesra, 24 Eylül , 2007, 14:31:37

« önceki - sonraki »

zeynep0655

Alıntı yapılan: °•. °•.ℓανιηуα.•° .•° - 27 Aralık , 2011, 00:02:41
:k06: :k06: :k06:

aboooovvv. yazık kadına zeynep :k06:

çok güldüm yaaaa,bi de başıma gelirmiş  :k02: :k02: :k02:
valla canım bende korkuyorum başıma gelirse diye:))) ama maşallah çok başarılı çiftlermiş haa:)))

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

gülmeyin kız  :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10:
Allah korusun valla

ben spiral taktırdım
zaten forumun sayılı spirallilerindenim  :k06: :k06: :k06:
bana ebe kaymaz kolay kolay dedi
zaten hamile  kalanlarda kaymadan değil %1 ihtimalden kalıyomuş dedi
inşllh korur ne bileyim
annem teyzemler falan 20 senedr onla korunuyo
:love9: KUZUM 4 YAŞINDA  :love9:

zeynep0655

inşallah korur canım. aslında kesin çözüm yatalım kardeş kardeş:))))

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

Alıntı yapılan: zeynep0655 - 27 Aralık , 2011, 00:29:58

biz zaten doğumdan sonra kardeş olduk sayılır  :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10:

zeynep0655

Alıntı yapılan: ❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤ - 27 Aralık , 2011, 00:31:40
Alıntı yapılan: zeynep0655 - 27 Aralık , 2011, 00:29:58

biz zaten doğumdan sonra kardeş olduk sayılır  :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10:
abooo 11 ay olmuş kızz ne kardeşliği. işin şakası valla doğumdan sonra eskisi gibi olmuyo zaten bizde bazen birbirimize kanka diyoruz:)))

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

:toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10:

kanka  :toothy10: :toothy10: :toothy10:

valla doğru bizimpek normale dönmedi
pek fırsat da olmuyo demek  :ehi:
neyse azcık uzak olsak daha iyi aman  spiral korumaz falan  :k06: :k06:

__nil__

benim çevremde herkes eşi prezervatif kullanıyor o şekilde korunuolar.bizim eşimle aramızda hep tartışma konusudur bu.Biz kısmetse allah nasip ederse 2.çocuk istiyoruz ama ben çalışacağım için hemen istemiyorum.O nedenle korunmak istiyorum ama hap vs. kullanamam zaten zor çocuğumuz oldu hormonlarımın etkilenmesinden korkarım.Eşi,mde korunmayalım nasılsa 2 senede zor tutturduk jkalmazsın hamile diyor rahatlığa bak.kalırsanda aallahın bize 2.mucizesi olur diyor.onun için konuşmak kolay tabi    şuan karşımda horlayarak uyurken ben mide yanmasından can çekişiyorum  :laughing7:

birde bi arkadaş sormuş 3 aylık iğnelerin adetin düzenini bozduğunu hatta fazla kanama vs.ç yaptığını duymuştum.bi akrabam kullandı kanaması bitmedi bi türlü.tavsiye etmio doktorlar pek.

zeynep0655

valla bende bütün korunma yöntemlerinden tırsıyorum. hepsine bişey diyolar bide hastanede tanıştığım bu başarılı kadından sonra ne yapsan boş sanki.

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

erkekler neden korunmak istemezler ki?çok bencilce bi davranış her şey kadınlaraaaaa  :cildir: arkadaşım hamile kaldı 5 aylık bebeği varken eşinin neyle korunursan korun demesi yüzünden ve dikişlerin patlar dediler aldırmak zorunda kaldı  :cildir:
✿Benim kendi minik,yolu uzun misafirim.. Yaşamak için en geçerli sebebim, Dilerim Rabbim en güzel yazıları yazmış olsun sana..✿

<<AyBüKe>>

Ben 40'ım çıktıktan sonra 3 aylık iğneden vurundum ve kanamam hiç durmadı. Sürekli damla damla geldi bi türlü temizlenemedim  :cildir:   O yüzden kimseye tavsiye etmiyorum iğneleri   :-\   

*TuGba*

canım bence hap iyi ulyo ama ben untyrum spral takdıraym dyorum korkyorm 3 aylık iğneyı ben yaptrdm ama 2.5 ay boyunca adet gordm kesnlkle kullan ma :igrenc:

Mine Esir

:icon_scratch: sağlık ocağındaki kadın bana spiral ilk başlarda kanamanı arttırır..zaten zayıfsın bide emziriyosun halsiz düşersin 2-3 kez  3 aylık iğneyle korun sonra istersen spiral taktırırsın demişti..öyle değilmiymiş yaaaa  :-\ banada çok cazip gelmişti bu iğne olayı ama..

βαlκιz

3 senedir bişey kullanamadım çok şükür bişey olmadı
bi 3 sene daha böyle gidersek iyi  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: özelde spiral 250 takıyormuş burdaki saglık ocagıda artık takmıyormuş devlete gitmem
hapa başlarım artık  ;D
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

Balböceği

Bizde oyle iste  birseyle korunmuyoruz :ehi: :ehi: :ehi:

valla gulum sen hakkaten bi 3 sene daha devirin  :ehi:

KasrıCinan

Alıntı yapılan: *TuGba* - 27 Aralık , 2011, 18:27:42
canım bence hap iyi ulyo ama ben untyrum spral takdıraym dyorum korkyorm 3 aylık iğneyı ben yaptrdm ama 2.5 ay boyunca adet gordm kesnlkle kullan ma :igrenc:
bu 3 aylık iğneyi bende düsünüyorum ama yengem kullandı .hormonları alt üst oldu.yüzü gözü sivilce doldu.sürekli adet durumundaydı.bi bakıyordu yine adet olmus.o yüzden bende vazgeçtim.
spiral düsünüyorum simdilik ama çok korkuyorum :suclu:
spiral taktıranlar anlatabilirmi nasıl birsey bu.özelde taktırınca fiyatlar nasıl oluyor :dontknow:

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ