28 Mart , 2024, 11:52:16

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Doğum Sonrası Korunma Yolları

Başlatan zerrinesra, 24 Eylül , 2007, 14:31:37

« önceki - sonraki »

zerrinesra

24 Eylül , 2007, 14:31:37 Son düzenlenme: 09 Haziran , 2010, 09:55:33 g10ca
RİA kullanan varmı. memnunmusunuz.

sevda

Hiç duymadım nedir bu ria? ???

Almiş'inAnniş'i

sevda

Canım bende spiral kullanıyorum ama adını inanki unuttum ama ithal ve 5 senelik olduğunu biliyorum fiyatıda sanırım 80 civarıydı gerisini hatırlamıyorum neredeyse 1 sene olucak çünkü, ben hap kullanma özürlüyümde o nedenle bu yöntemi kullanmak istedim... ;D

Almiş'inAnniş'i

bende 4 sena hap kullandığım için alıştım artıkın  :muzz:
emzirme işi birsin yine başlayacağım  ;)

ఇ-Oº°‘¨selin¨‘°ºO-ఇ

Çok güzel bir konuya değinmişsiniz arkadaşlar sprial den korkuyorum, yani hem taktırmaya korkuyorum hemde sprial ile hamile kalanlara tanık oldum..Haplarında hormonların dengesini falan bozduğunu duymuştum kilo tüylenme falan  vs vs Anlıyacağınız arada kaldım ne tavsiye edersiniz.. :sad1:

En büyük varığım NAZ'ım
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ وَوَصَّيْنَا ال

Almiş'inAnniş'i

HAPLARIN BİR ZARARI YOK SELİNCİM, AKSİNE FAYDASI VAR. AMA EMZİRİYORSAN OLMUYOR ELBETTE  :'(

ఇ-Oº°‘¨selin¨‘°ºO-ఇ

Doktor tavsiyesi ile değilmi ?

En büyük varığım NAZ'ım
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ وَوَصَّيْنَا ال

Almiş'inAnniş'i

estim

offf her ay spiral için niyetleniyorum ama bi türlü kısmet olmadı. aslında birazda korkuyorum  :-ooo aylarımda düzensiz, hap kullanmak istiyorum ama hala oğlan emiyor ve doktorumuz emzirmeye devam dedi zaten oğlanında bırakmay hiç niyeti yok.

sibell&gökhan

Arkadaşlar iğne yöntemiylede korunabilirsiniz ben çok memnun kaldım gerçi bünyeye göre değişim gösterebiliyor yani ara kanamalar yapabiliyor.
emziren annelere 3 aylık iğne öneriliyor...bence çok memnun kalacaksınız tavsiye ederim dr.nuzdan yardım alın  :icon_thumright:

estim

sibelcim ben korunma yolları ile ilgili bilgi alabilmek için sağlık ocağına gitmiştim. iğne yönteminin emziren annelerde uygulanmadığını söylemişlerdi, bende hiç düşünmedim, dur ben bunu doktorumla konuşayım, bayramdan sonra doğum doktoruma gideceğim.

Almiş'inAnniş'i

AYLIK İĞNELERİ KULLANAMIYORUZ, YALNIZCA 3 AYLIKLARI KULLANABİLİYORUZ. AMA ORDAKİ EBE HEMŞİRE BANA DEDİ Kİ "BEN KULLANDIM 3 AYLIK İĞNE 9 AY REGL OLMADIM VE ARTIK SİNİRDEN KUDURUYODUM, ASLA TAVSİYE ETMEM!!!"  :-ooo

sevda

Canım bende normal doğum yaptıktan sonra okadar korkuyordumki dr dan ben tam 1 sene sonra gidipte taktırabildim malesef yani o masa bende fobi olduğu için gidemedim ama şimdi memnunum ve henüz ve inşallah hamile kalmadım belki ilerde arhan büyüsün önce...

Zara82

Remziyecigim ben dogum yaptiktan yaklasik 40 gün sonra yani kanamam durduktan sonra tekrar hapa basladim ama emziren anneler icin bir hap...belki ordda vardir bi arstir..bilgi vermek istedim...ve hala emziriyorum..hicde bi Sikintisini görmedim