Kırklanmak, Kırk Uçurmak ya da Kırk Çıkarmak

Başlatan yeliz&osman, 18 Eylül , 2007, 21:31:09

« önceki - sonraki »

ayşgl

Alıntı yapılan: balkız - 25 Ekim , 2009, 20:15:46
herkez farlı yapıyoo her yörede farkı olabiliyoo fasuye koyan var prinç koyan varr valla bizimkilerde 40 çıktıgı günn birden degişti gerçektenn ama sonraa azdılar birdenn senin bebegin de 40 dan sonra düzelir herşeyi inş.allahım uzun ömürler versinn :amin: :amin: :nazar: :nazar:

UMARIM DÜZELİR YOKSA DAYANAMAZ OLDUM UYUMAK İSTİYORUUUUUUUMM :cildir: Bİ DE SIRT AĞRISI VAR Kİ FENA :crybaby2: :crybaby2:
ALLAH HEPİMİZİN BEBEKLERİNE HAYIRLI UZUN ÖMÜR VERSİN

βαlκιz

:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

ஐƸ̵̡Ӝ̵̨̄ƷeFSuNLuƸ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒஐ

kimi bebk kırkından önce çok huysuz kırkı yapıldıkdan sonra düzene giriyo kimi bebkde kırkından önce çok mazlum kırkı yapıldıkdan sonra huysuz bebk oluyo kimi bebekdeaynı kalıyo artık kırkamı baglıyolar baglamıyolar bu meseleye bilemem ama benim kızım kırkından önce hiç durmuyodu 40. yapılacagı gün kedi masum haldede öle :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: maşallah kuzuma seninkide öle olurinş.. :amin: :amin:

Uploaded with ImageShack.us

Demet_dk

valla benimki 40 ından öncede huysuzdu 40 dan sonrada huysuz
bi türlü düzelmedi bide şimdi hasta öksürüp duruyo
ne bel kaldı ne kol çok yorgun ve uykusuzum Allah hepimizin yardımcısı olsun :amin:

DER!N

40.Gününüz hayırlı olsun.

Benim mantığım pek bunu almıyor

40 çıkarmak nedir? ne için yapılır?

ayşgl

Alıntı yapılan: DER!N - 25 Ekim , 2009, 21:26:12
40.Gününüz hayırlı olsun.

Benim mantığım pek bunu almıyor

40 çıkarmak nedir? ne için yapılır?

YA BİLMİYORUM OĞLUMDA BENDE SENİN GİBİ DÜŞÜNÜYORDUM HİÇ BİŞEY YAPMADIM SONRA BAKTIM HERKES BİŞEYLER YAPICA BENİMDE CANIM İSTEDİ  :D HADİ DEDİK BUNDA YAPALIM AMA NE YAPILIR ONUDA BİLMİYORUM
BENCE 40 DAHA ÇOK ANNEYLE ALAKALI KANAMAN KESİLİR VS.. VS..

DER!N

demek yarı kırkını çıkarmadınız he  :caca: :laughing7:

yarı kırk diye bir şeyde var haberiniz olsun, işlem nedir bilmiyorumda 20 günlük oluncada bir şeyler yapılıyor  :k06: :k06:

ayşgl

Alıntı yapılan: DER!N - 26 Ekim , 2009, 08:13:39
demek yarı kırkını çıkarmadınız he  :caca: :laughing7:

yarı kırk diye bir şeyde var haberiniz olsun, işlem nedir bilmiyorumda 20 günlük oluncada bir şeyler yapılıyor  :k06: :k06:

TÜÜÜÜÜÜÜHHHH :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10:

Demet_dk

geçmişten gelen adetler işte bende ne anlama geldiğini bilmiyorum ama herkes yapıyo bizde yapıyoruz
ama yarı kırkını yapmadık bizde
anlamadığım biçok şey var zaten

°ღ♥ღ°AşK-ı DeRuN°ღ♥ღ°

bizdede yapılır yarı kırk ve tam kırk :D

şöle anlatayım yarı kırkında 20 tane taş herbirinin üzerine ihlas süresi okunur osnrasında bebek yıkanır

kırkında ise aynen kırk taşa herbirine ihlas süresi okunur tabi taşlar suya atılacak sonra o suyla bebek yıkanır

annede yıkanır sonrasında hemen gezmeye çıkılmaz bizde o günden sonra çıkılır

zaten siz gezmeye falan çıkmayın malum bebek hem çok ufak hemde salgın var allah muhafaza

ayşgl

OOHHH KIRKIMIZI ÇIKARDIK YANİ BU 40 MEVZUSU BANA YARADI ;D KUAFÖRE GİTTİİİİİM SAÇIMI BOYATTIM KESTİRDİM ÇOK GÜZEL OLDUM :tongue3: BU BOYANIN ÜZERİNE GÖLGEDE YAPTIRACAĞIM AMA KIZIM SAĞOLSUN Bİ AN BİLE DURMADIĞI İÇİN BUGÜNLÜK BU KADAR YETER DEDİK BUTÜN KUAFÖR BİZE SEFERBER OLDU 4 KİŞİ ÇABUK BİTSİN DİE FÖNÜMÜ ÇEKTİ ;D 2 KİŞİDE KIZIMLA İLGİLENDİ ALLAHTAN SAKİN Bİ SAATTE GİTTİM DE BAŞKA KİMSE YOKTU

°ღ♥ღ°AşK-ı DeRuN°ღ♥ღ°

ohhhhhhhhhhhhhh ne güzel sabahlar olmasın

kendini çok iyi hissettiğinden eminim ne güzel ne güzel

senin adına çok sevindim hayırlısı ile daha nice kırk günler geçirirsiniz canım :opucuk: :amin:

serra_emine

valla arkadaşlar 40ı çıkınca o gun şu olcal bu olcak dıye tabı dınımızın gerektırdıgı bişey yok sadece bazı adetler var..
bızım 40ımız çıkacagı zaman da kayınvalıdem şu  olcak bu olcak dedı.ama o gun kendı annem vardı kıms eyoktu hiç bişey yapmadım sadece yıkadık çocugumu bende yıkandım.bır kaç arkadaşım geldı çagırdım yasini şerif falan okuduk dıua ettık bu yanı..
O MİNİCİK ELLER O MINICIK BEDEN GÜN BEGÜN BÜYÜYOR BEBEGİM BENİM..AMA SEN HEP BIZIM MİNİCİK BEBEGIMIZSIN TATLIM..

βαlκιz

Alıntı yapılan: serra_serra - 26 Ekim , 2009, 22:52:13
valla arkadaşlar 40ı çıkınca o gun şu olcal bu olcak dıye tabı dınımızın gerektırdıgı bişey yok sadece bazı adetler var..
bızım 40ımız çıkacagı zaman da kayınvalıdem şu  olcak bu olcak dedı.ama o gun kendı annem vardı kıms eyoktu hiç bişey yapmadım sadece yıkadık çocugumu bende yıkandım.bır kaç arkadaşım geldı çagırdım yasini şerif falan okuduk dıua ettık bu yanı..
dogru tabikiii evett adetler farklıı herkez degişik şeyler yapıyoo
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

ayşgl

Alıntı yapılan: °ღ♥ღ° PıNaR°ღ♥ღ° - 26 Ekim , 2009, 20:20:55
ohhhhhhhhhhhhhh ne güzel sabahlar olmasın

kendini çok iyi hissettiğinden eminim ne güzel ne güzel

senin adına çok sevindim hayırlısı ile daha nice kırk günler geçirirsiniz canım :opucuk: :amin:

VALLA KENDİMİ ÇOK İYİ HİSSETTİM DOĞUMDAN SONRA KİLO VERDİM HALA 6-7 KİLO FAZLAM VAR AYNALARA KÜSMÜŞTÜM AMA DÜNDEN BU YANA SAÇIMA BAKIP BAKIP MUTLU OLUYORUM ;D ;D
ALLAH HERKESİN EVLADINA HAYIRLI UZUN ÖMRLER VERSİN  :amin:
BEBİŞİ OLMAYANLARADA TEZ ZAMANDA 40 ÇIKARTMAYI NASİP ETSİN :amin: