Kırklanmak, Kırk Uçurmak ya da Kırk Çıkarmak

Başlatan yeliz&osman, 18 Eylül , 2007, 21:31:09

« önceki - sonraki »

н∂vv∂ ツ

Uploaded with ImageShack.us

HAYAT29

Kızlar merhaba kırklanmak ne denek boyabdesti dısında ne yapmak lazım bilen var mi

ponçik

konu daha önceden farklı başlıkla açılmıştı , diğer sayfalarda da paylaşımlar var

bizim kırkımızda kızımın küvetinin içine benim alyansımı koyduk , kızım küvetinde yıkanırken aynı anda ben de banyo da yıkandım,gusül abdesti aldım  , sonra kızımın küvetindeki suyun bir kısmını benim üzerime dökmüşlerdi galiba tam hatırlamıyorum 5 yıl geçti
banyodan sonra da gittiğimiz evlerden yumurta, un,ekmek vermişlerdi, onlarında anlamları varmış ama neydi acaba :suclu:

asya81

un ve yumurta uzun ömürlü olunsun die verilirmiş.bazılarıda yıkanma suyuna altın koyuyor ama türkiye hariç hiç bir müslüman ülkede bu yapılmaz çünkü hristiyanların vaftiz törenlerinde yaptığı bişemiş

asuman1981

VLA BİZDE  BEBEK TE ANNEDE HACTAN GELEN  KIRK TASI  İLE KIR TAŞ SU DÖKÜRÜR  ANNE GUSUL ALIR  KIRKTAN SONRA GİTİĞİMİZ EVLERDE BEBEĞE HEDİYE  VE EKMMEK VERİLİR

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

Alıntı yapılan: g10ca - 28 Temmuz , 2011, 18:04:20
konu daha önceden farklı başlıkla açılmıştı , diğer sayfalarda da paylaşımlar var

bizim kırkımızda kızımın küvetinin içine benim alyansımı koyduk , kızım küvetinde yıkanırken aynı anda ben de banyo da yıkandım,gusül abdesti aldım  , sonra kızımın küvetindeki suyun bir kısmını benim üzerime dökmüşlerdi galiba tam hatırlamıyorum 5 yıl geçti
banyodan sonra da gittiğimiz evlerden yumurta, un,ekmek vermişlerdi, onlarında anlamları varmış ama neydi acaba :suclu:
:icon_thumright: :icon_thumright: bizde aynı öle yaptık

:amin:"Lα iℓαнє iℓℓα єηтє ѕüвнαηєкє iηηi кüηтü мiηєz zαℓiмiуη"  
мαşαℓℓαн A.E.OLUN.               [/url

Dilara Ebrar

bizdede oğlumun suyuna alyans,çataliğne,para birde canlı cicek koyduk.bende abdest aldım.o sudanda kullandım.bide evin bi kaç yerine serpiştirdim. :-\ :-\ :-\ bana ole dediler bende büyüklerin bi bildiği vardır dedim ve yaptım  :dontknow: :dontknow:  :D :D :D :D :D :D :D
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

hümeyra_t_e

kızlar 40 uçurmak çıkarmak diye bişe yok ya allah aşkına kulaktan dolma bilgiler bunlar batıl inanç ben öle şeyler yapmadm hiç 40ımız çıkınca girdim güzel abdest aldm yıkandm oğlumuda beslemeyle yıkadm oldu bitti hurafe bunlar büyüklerin uydurması

mandalinaportakal

Alıntı yapılan: hümeyra_t_e - 02 Şubat , 2012, 18:39:08
kızlar 40 uçurmak çıkarmak diye bişe yok ya allah aşkına kulaktan dolma bilgiler bunlar batıl inanç ben öle şeyler yapmadm hiç 40ımız çıkınca girdim güzel abdest aldm yıkandm oğlumuda beslemeyle yıkadm oldu bitti hurafe bunlar büyüklerin uydurması
çok doğru :icon_thumright:
bana da saçma sapan şeyler söylemişlerdi.yok banyo suyuna yüzük koy,taş koy bilmem ne.hiçbirinin dini doğruluğu yok.niyet ettim guslümü aldım,oğlumu da yıkadık besmelelerle,sonra bir yasin okudum.oldu bitti :amin: