çok acil bebeğimin ateşi var, 38,5 derece ölçtüm, ne yapacağım

Başlatan inci bhr, 16 Eylül , 2007, 13:03:10

« önceki - sonraki »

ღ°cerenay.♥.

irem eren

baharcığım inşallah iyileşmiştir güzel kuzun.bize haber vermeyi unutma.çok çok geçmiş olsun tekrardan

inci bhr

Rabbime şükürler olsun ateşimiz düştü, antibiyotik tedavisine devam edeceğiz. bugün biraz karnı ağrıdı sanırım, çok ağladı, ama sonra babasının kucağında teselli buldu  :)

biz idrar tahlili yaptıramadık, çünkü kızım tahlil torbasını isabet ettiremedi tüm gün denememize rağmen. bu nednele doktorumuz genel bir antibiyotik verdi. o da 48 saat sonra etki etmeye başlıyormuş, ateş düşürücüler iyi ki var  :)
Paranox S fitil kullandım bugün, ağızdan şurup vermeyi başaramadığım için.

kızım çok narin bünyeli değil de, doktorumuzun anlatımı ile kendisine yemek yedirilmesine karşı inat geliştirmiş durumda. kaşık kullanmayı öğrendiğinde kendisi yiyecektir dendi, inşallah.

tüm bebişlerimize ve hepinize sağlıklı yaşamlar nasib eder inşallah Rabbim.

iyi geceler..

nagihan

çok geçmiş olsun. ateşinin düşmesinede sevindim. ama idrar tahlilini es geçme derim.

Almiş'inAnniş'i

inci bhr

ateşi atlattık ama kızlar, şimdi de ishal başladı, bebeğimin totosu kıpkırmızı oluyor, yeşil yeşil bezin üzerindeyalnızca azıcık kalıntı, gerisi sıvı olduğu için bez emiyor ama belli oluyor yeşil yeşil.

ishalde neler yapılır, bilginiz var mı?

idrar tahlilini alamamışsanız gerek yok demişti doktorumuz, bugün ishali yeni başladığında da antibiyotiğin etkisidir muhtemelen, bekleyelim demişti. ama hızla devam ediyor. bugün 6-7 kez oldu bu ishalli hali ki 3-4 günde bir kaka yapardı uzun zamandır.

ishale karşı ne gibi önlemler alabilirim?? muz, havuç falan kabız yapar biliyorum ama benimkinin iştahı kesildi ya, yediemiyorum. işin kötüsü su içmeyi de reddediyor. yalnızca emiyor, inşallah zarar görmez yavrum

Almiş'inAnniş'i

rota virüs olmasın sakın, ihmale gelemez mutlaka dr.a götür bence  :-ooo

inci bhr

ayy, Allah korusun, değildir inşallah remziye. yarın tekrar doktorumuzu ararım, inşallah geçer yarına kadar. rotanın tespiti kolay diye duymuştum, hemen testle anlaşılıyormuş. değildir inşallah. çok bulaşıcı da o. ama şimdi ateşimiz yok, Rabbime şükürler olsun kusma flaan da yok. rotanın belirtilerini araştırayım hemen netten. buraya da yazarım bulduklarımı

Almiş'inAnniş'i

bence de!
ishalden ben çok korkarım
daha doğrusu ateşten korkmam ishalden korkarım  :honk:
inşaallah geçer  :amin: ama ishal ihmale gelmez

Almiş'inAnniş'i

ah bi de su kaybı fazla olur, sıksık emzir hatta alırsa kaynayıp ılıtılmış su içir

inci bhr

su içmeyi reddediyor  bu günlerde . halbuki çok severdi, ama atşle birlikte içmemeye başladı. yalnızca emzirebiliyorum, yemek de yemiyor su da içmiyor.

yarın kesin bir test yaptırayım, içim rahat etsin.

artık yatayım, düşünmekten başım ağrıyor akşamdan beri, uzun bir gece beni bekliyor, benimki sık sık uyanıp ağlıyor, emziriyorum uyuyor sonra. sanırım karnı doymadığı için böyle.

iyi geceler herkese..

yarın gelişmeleri aktarırım yine.

sevda

Bebeğkler üşütünce bazende diş çıkarıncada kakalarının rengi yeşil olur ishalde tabiki bol bol emzirmenin faydalı olduğunu biliyorum fakat kabız olsun diyede muz, şeftali verilebileceğini poposundaki kızarıklık için illa ilaç olsun diyorsan tıravakot ama en doğal ve etkili olanda saf zeytinyağını sür oda çok iyi geliyor bitanem çok ateşlenincede ılık bir banyo baktın geçmiyor koltuk altlarına sirkeli bez yine geçmiyor biraz daha ılık duş aldırabilirsin ama ishali ihmal etme mutlaka gösterin dr.

Almiş'inAnniş'i

hadi bakalım inşaallah hayırlısıyla bunu da atlatırsınız  :amin:

nagihan

Alıntı yapılan: sevda - 20 Eylül , 2007, 00:17:09
Bebeğkler üşütünce bazende diş çıkarıncada kakalarının rengi yeşil olur ishalde tabiki bol bol emzirmenin faydalı olduğunu biliyorum fakat kabız olsun diyede muz, şeftali verilebileceğini poposundaki kızarıklık için illa ilaç olsun diyorsan tıravakot ama en doğal ve etkili olanda saf zeytinyağını sür oda çok iyi geliyor bitanem çok ateşlenincede ılık bir banyo baktın geçmiyor koltuk altlarına sirkeli bez yine geçmiyor biraz daha ılık duş aldırabilirsin ama ishali ihmal etme mutlaka gösterin dr.
evet popodaki kızarıklıklar için travacort yada travazol kullanın arkadaşlar. yalnız uzun süreli kullanım için değildir bu ilaçlar.

inci bhr

sabah yine kahvaltıyı reddetti. ağladı, emzirdim uyuttum. ama su içmesini sağlamalıyım. bizde diş henüz görünürlerde yok.

poposuna ben bepanthene merhem kullanıyorum, hemen geçiriyor, hep bunu kullandım, hem uzun süreli kullanımlarda zararı yok

ishal devam ederse, zaten doktorumuz müdahale edecektir, şimdi beklemedeyim, antibiyotiğin etkisi olabilir. ateş tamamen geçti.

teşekkürler arkadaşlar, ilginiz ve tavsiyeleriniz için. gelişmelerden haberdar ederim sizleri de.