Emine ve nar tanesi

Başlatan Emine, 04 Ağustos , 2009, 12:47:11

« önceki - sonraki »

мiŁenα.

eminecim çok güzel ifade etmişsin..ben demin habelerde izledim civa olmayan bir aşı gelcekmiş hamileler için..

yaptırmam dıyorum ama korkuyorum kayınpeder alerjık grıp oluyor sureklı...

:sad1: :sad1: :sad1: :sad1: :sad1:

:love9: :love7: :love9:

Emine

Teşekkür ederim canım. Bugün de izledim bir programda bu aşı 6 aylıktan küçük bebeklere yapılamıyor eğer anne hamileyken aşı olursa doğunca da anne sütüyle bebeğe koruyuculuk sağlarmış. Kayınpederim kayınvalidem de yaptırdı. Ben de yaptıracağım gelince. Tercih meselesi tabi.

мiŁenα.

bırde vırus mutasyona ugramıs korkuyorum yaptırabılırım :-\

ıns sorun olmaz :-\

Emine

Mutasyona uğrayan aşının etkisini değiştirecek olan protein değil. O nedenle aşı olmamak daha büyük risk. Gelir gelmez yaptıracağım.

Emine

Canım kızım ;
22 Aralık sen tam 34 haftalıkken doktora gittik. Seni görmek o kadar güzel ki doktor amcanın da dediği gibi insan seni izlemeye doyamıyor. 2350 gr 45 cm olmuşsun. Haftana göre çok iyi durumda olduğunu söyledi Allaha şükür. Çok hareketlisin ne zaman uyuduğunu anlayamıyorum gece bile kıpır kıpır dönüyorsun. Doktor amcan sana süper bebek diyor nazar değmesin.  :nazar: Her gittiğimizde CD ni ve birkaç fotoğrafını veriyor. Bu kez seni gülerken yakaladığı bir poz var yanakların tombiş tombiş. Maşallah kızıma  :nazar: Çok çabuk yoruluyorum onun dışında bir şikayetim yok Allaha şükür. 1 ay kaldı sana kavuşmamıza. 23 Ocak gibi olacak doğumun inşallah. Kova burcu olabilmen için 21 Ocaktan sonra doğman gerekiyor :) Sabah 7.30 diye konuştuk. Yükselen burçları inceledim tek tek , yükseleninde kova olması için 8.46 ya kadar doğmuş olman gerekiyor. Ablanın kıyafetlerini giyersin diye düşünmştük ama dayanamayıp sana da ciciler aldık  :-* Hemen hemen herşeyin hazır. Çantamı hazırlasam iyi olacak artık yavaş yavaş. Seni çoook seviyorum bitanemm  :love9:

SiRiNe

Alıntı yapılan: Emine - 24 Aralık , 2009, 10:42:31
Canım kızım ;
22 Aralık sen tam 34 haftalıkken doktora gittik. Seni görmek o kadar güzel ki doktor amcanın da dediği gibi insan seni izlemeye doyamıyor. 2350 gr 45 cm olmuşsun. Haftana göre çok iyi durumda olduğunu söyledi Allaha şükür. Çok hareketlisin ne zaman uyuduğunu anlayamıyorum gece bile kıpır kıpır dönüyorsun. Doktor amcan sana süper bebek diyor nazar değmesin.  :nazar: Her gittiğimizde CD ni ve birkaç fotoğrafını veriyor. Bu kez seni gülerken yakaladığı bir poz var yanakların tombiş tombiş. Maşallah kızıma  :nazar: Çok çabuk yoruluyorum onun dışında bir şikayetim yok Allaha şükür. 1 ay kaldı sana kavuşmamıza. 23 Ocak gibi olacak doğumun inşallah. Kova burcu olabilmen için 21 Ocaktan sonra doğman gerekiyor :) Sabah 7.30 diye konuştuk. Yükselen burçları inceledim tek tek , yükseleninde kova olması için 8.46 ya kadar doğmuş olman gerekiyor. Ablanın kıyafetlerini giyersin diye düşünmştük ama dayanamayıp sana da ciciler aldık  :-* Hemen hemen herşeyin hazır. Çantamı hazırlasam iyi olacak artık yavaş yavaş. Seni çoook seviyorum bitanemm  :love9:
eminecim Rabbim bebisinizi size bagislasin, kisa zamanda kavusursun kucagina alirsin insaallah :amin: :amin:

Emine

Teşekkür ederim canım amin  :amin:

Emine

12 Ocak , 2010, 10:22:18 #82 Son düzenlenme: 12 Ocak , 2010, 16:47:44 Emine
Canım kızım;
dün gece ilk defa seni kaybedebileceğim korkusunu yaşadım başından beri herşey yolundayken ... Ceylin ablan uykuya bizim yatağımızda geçiyor uyuyunca baban odasına götürüyor. Baban da şu aralar uyurken metallica dinliyor. Kulaklıkla da dinlese bangır bangır kulağımın dibinde uyuyamıyorum sesini kısarmısın dedim. Ben babanla Ceylin ablanın ortasındaydım. Ceylin ablanda üzerimden geçip babanızın dinlediği dvd player ı kapattı ben de güldüm. Yatakta sırt üstü yatıyordum Ceylin ablan zıplayıp karnımın yani senin üzerine atladı neden gülüyorsun diye. Şu an 13.5 kg civarı o ağırlığı taşıyabildin mi artık bilemiyorum.  :sad1:  İçimden bir parça koptu sanki kalbim cızzz etti.  :y25: Karnımda bir sancı hissettim sen deli gibi tepinmeye başladın sanırım o sırada uyuyordun uyandın. Ağladım tabi sana birşey olacak diye gece uyandım ara ara hala hareket ediyordun uyumadın sanırım sabaha kadar. İnşallah bir eziğin ağrın sızın kırığın yoktur meleğim. Sabah doktoru aradım hemen. Kanama ya da hareketlerinde bir azalma yoksa birşey olmamıştır bebekler çok dayanıklı oluyorlar merak etme, kardeşler iletişim kurmuşlar dedi. Perşembe akşamı kontrolümüz istersen bu akşam gel bakalım ama birşey olmamıştır dedi. Çok evham edip seni de strese sokmak istemiyorum perşembe akşamına kadar bekleyeceğim. İnşallah birşeyin yoktur meleğim ve bu hareketlerin anneciğim birşeyim yok merak etme hareketleridir  :amin:
Bugün tam 37 haftalık oldun. Hastaneye gidecek çantalar hazır. Dün babaannenle çarşıya senin doğumunda ikram edilecek şekerlere bakmaya gittik. Mirayın anlamına uygun birşey görünce çok sevindik. Hilal şeklinde bir ay kucağına aldığı bebekle sallanıyor lavantalı istedik. Çok içime sindi. Doğuma yakın ayrıca şeker çikolata vs bakacağız.  Üzerinde "Miray Su Ailemize Hoşgeldin" yazacak. Sağ salim sağlıkla gel inşallah bebeğim. Seni çook seviyorum  :love9:

мiŁenα.

geçmiş olsun eminecim :opucuk: sen canını sıkma birşey yoktur..buarada şekerine bayıldım çok güzell :icon_thumright:

çokta az kaldı doğumuna herşeyin hayırlısı :amin: :nazar: :nazar: :nazar:

arzuhatem

allahım sana bağışlasın kızını okadar güzel duygularla anlatmıssınkii inşallah bizde bugünlere kadar gelebiliriz sağlıcakla kucana almanı diliyorum allahtan herşey gönlünce olsun canım
canım kızım azram allahım sana şükürler olsunn

Emine

Ayşecim, arzuhantem çok teşekkür ederim güzel dilekleriniz için  :flowers:

Emine

14 Ocak perşembe günü son kontrolüne gittik annecim. Kalp atışlarını dinledim NTS de .. Her tık geçen her saniye gibi seni bir adım daha bana yaklaştırdığı için çok mutlu oldum. Sonra doktorun muayeneye aldı  beni 61 kilo olmuşum tansiyon 10 7 . Evdeki tartıya göre 62 kiloydum artık 1 kilo eksik fazla en az 12 kilo aldım diyebilirim :) Dudakların daha inceydi biraz köfteleşmiş bu ay  :D , bir önceki ayki fotoğraflarında güleryüzlüydün bu sefer biraz çatık kaşlı gördük seni  birşeylerden rahatsız gibiydin, yoksa orada keyfin yerinde çıkmak istemiyor musun?  ;) 3.080 kg 48 cm olmuşsun. 23 Ocak sabah saat 7.30 için randevu aldı doktorumuz hastaneden. Burcunun ve yükseleninin kova olması için o saatte masada olmam gerekiyor. Doktorun da randevu alırken bunu belirtti hastam yükselen burç meselelerinden dolayı 7.30 da mutlaka masada olsun dedi  :) Normal doğurmayı tercih ederdim o zaman burcunun ne olacağının önemi olmazdı ama tercih hakkımız varken senin için en doğru olanı bulmaya çalıştım aylardır bunları araştırıyorum  :) Herşeyden önemlisi sağlıklı bir şekilde aramıza katılman. Doğum ikramların , çantalar , doğum fotoğrafçısı herşey hazır. Dün evde son temizliği yaptık ara ara doğacaksın zannedip endişelendim. Bugün ayın 18 i 5 gün daha sabret annecim olur mu ?  :opucuk:

ponçik

Nar tanesi Miray Su , anneciğinin sana kavuşmasına yaklaşık 17 saat kaldı
seni sabırsızlıkla bekleyen anneciğine, babacığına ve ablacığına , süpriz yapmadan , sen de zamanında geleceksin dilerim  :love9:
artık yarından sonra annenden seninle ilgili güzellikleri dinlemeye başlarız
şimdiden hayata hoşgeldin güzel bebek  :love9:

Emine

Goncacım güzel mesajın için çook teşekkür ederim  :opucuk:

Emine

22 Ocak , 2010, 22:51:10 #89 Son düzenlenme: 27 Ocak , 2010, 16:44:11 Emine
İşte bir 9 ayın daha sonuna geldik  :) Göz açıp kapayana kadar geçti sanki. Beni tekmelediğin son gece  :D Vücut ölçülerim 96-104-100  :) 62 kg oldum.
Merve teyzen hayretler içinde izledi bugün hareketlerini. Bir taraftan ayağın çıkıyor bir taraftan dirseğin  :) Sabırsızlanıyorsun anneciğinin kucağına gelmek için biliyorum  ;) ben senden daha fazla sabırsızlanıyorum meleğim. Yarın sabah o mis kokunu doyasıya içime çekeceğim Allahın izniyle. Fatma teyzen , Erhan enişten , Merve teyzen ve büyükannen bizimleydi bu akşam. Büyükannenle Merve teyzen bizde kalıyorlar, diğerleri sabah tekrar gelecekler. Sabah 6.30 da hastaneye hareket edeceğiz. Babaannen, Timur amcan, Zafer deden ve anneannen de bize katılacak sabah. Anlayacağın seni karşılamaya bir ordu geliyor  :D Ceylin ablan hala uyumadı seni öpüp duruyor, senin için hazırladığımız yatağa gire çıka bir hal oldu bugün :) Eminim çok iyi anlaşacaksınız ve birbirinizi çok seveceksiniz. Bakalım kime benziyorsun  ::) Seni içimde hissedeceğim son 9 saat . Yarından itibaren karnım yerine kucağımda olsan da kalbimin içindeki yerin hep aynı kalacak bebeğim  :love9: Seni çok seviyorum  :love9: