19 Nisan , 2024, 18:45:54

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

verem aşısı

Başlatan duru boncuk, 02 Eylül , 2007, 13:20:28

« önceki - sonraki »

sevda

Burdaki sağlık ocaklarında ilk 1 sene okadar titiz ve zorunlu baktırıyorsunki anlatama ben ilk defa burda şahit oldum evi arıyorlar günü geçince düşün artık biz 1 sene boyunca hem sağlık ocağında hemde dr gittik sonra dr a 2 ayda bir sağlık ocağınada 3 ayda bri gitmemiz gerekiyordu ama ben halen her ay 2 sinede devam ediyorum... :suclu:

duru boncuk

bende aşıları için sağlık ocağına götürüyorum onlat daha güvenilir geliyo niyese  :dontknow:

jbdun

bizi de 5aylık olana kadar aradılar ama gitmediğimizi görünce vazgeçtiler galiba  :dontknow: ama dediğin gibi sürekli aradılar ve hatta ev ziyaretine bile gelmişlerdi  :aferin:

Almiş'inAnniş'i

:-ooo bu ülkede bişiler düzeliyo herhalde  :nazar:

sevda

Aslında çoktan yapılması gerekiyordu bu uygulamaların ama kim dedikodu yapcak elişi örcekki  :caca:ozaman şimdiki gibi çalışıpta paralarının hakkını kim vercek dimi ama... :aferin:

nagihan

bizide hiç sağlık ocağından aramadılar. bende gitmiyom vallahi.

sevda

Ama aslında aramalı yada en azından ilgilenmeliler dimi ama... ;)

Almiş'inAnniş'i

ben gidiyorum ama bizim bağlı olduğumuza değil de
başka bir sağlık ocağına gidiyorum
aşılarımız için
ama bizim bağlı olduğumuz sağlık ocağı
bizi aramıyo niye gelmiyosunuz diye  :dontknow:

Almiş'inAnniş'i

"FORUM HAKKINDAKİ ÖNERİLERİM" SAYFASINDA "YENİ YIL ÇEKİLİŞİ" BAŞLIĞI ALTINDA BEBEKLERİMİZ İÇİN HEDİYE ÇEKİLİŞİ YAPILIYOR. KATILMAK İSTEYENLER LÜTFEN LİSTEYE İSİM YAZDIRSINLAR....  :hello2:

ÇEKİLİŞTE HEDİYELERİN FİYAT ARALIĞI
TABAN: 12.50 YTL/5 GPB/7,33 €/10.40 $
TAVAN: 25 YTL/10 GPB/14,66 €/20.80 $

http://www.bebegimonline.com/forum/index.php/topic,756.0.html   :icon_thumright:

annesının guzelı

arkadaslar verem asıusı sabah yapılıyomus dogrumu verem dıspanserınde ası yaptıran varmıparaylamı yapılıyo

mavili

aşı ücretsiz canım ama belli günlerde yapılıyor mesela saglık ocagı haftanın 1 gününü belirliyor o gün verem aşısını açıyor ve tüm bebekleri aynı gün çagırıyor sanırım kalan aşı ziyan olmasın diye ama sabah öglen farkını hiç duymadım sanırım yok öyle bişey gün içerisinde herhangi bir zamanda yapılabilir

benim bir sorum var  kızımın kolunda verem aşısı yerinde iltihap birikir gibi olup patlıyor 2 kere oldu normalmi sizdede oluyormu ilk başta izi yoktu aşı yapılınca aradan 1-2 ay geçtikten sonra izi oldu oda iltihaplı olup patlıyor birazda kızarık acaba enfeksiyonmu

aslı

Verem aşısı ücretsiz ve haftanin belirli günlerinde yapılıyor. Sağlık ocağında da verem dispanserlerindende nereye götüreceksen önceden arayıp bilgi almanda fayda var.

Mavili verem aşısının izi 1-2 ay geçtikten sonra belli oluyor. Bazı bebeklerde senin dediğin gibi oluyormuş ama biz de olmadı. Yinede kontrole gittiğinde dr. bir sor istersen.

ecrin merzam

selmacım aynı yrde yaptırdık sanırım verem savaşta çiftliktekinde sana anlatmı dr bey 1 2 ay sonra aşı yeri azar iltihap olup kabuk tutar kesinlikle hiç bir şey sürmeyin ellemeyin demişti kendilindengeçecek ve orda uyuz bir iz kalacak işte  :'(

hemşire bir arkadaşımda aşı yaptırmaya sabah git bayatlıyor ğleden sonra demişti  :icon_thumright:

handan

bana da sağlık ocağından sabah gelin öğlene kalmıyor dedi  ::)
izi de ewet ilk zamanlar iltahaplı gibi duruyo ama sonra geçiyo.