28 Mart , 2024, 20:32:08

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

verem aşısı

Başlatan duru boncuk, 02 Eylül , 2007, 13:20:28

« önceki - sonraki »

duru boncuk

irem eren

sevda

Bizde yaptırdıktan belli bir süre sonra kızardı ardından kabuk bağladı.

duru boncuk

dün dr sordum hiç iz yok diye zamanla çıkar dedi sizinki ne zaman çıkmıştı sevda ???

inci bhr

verem aşısının izi bazı bebeklerde kısa sürede çıkıyormuş, bazılarında ise birkaç ay sonra da çıkabiliyormuş. ama benim kız da hiç iz çıkmadı 5 ay falan oldu sanırım. test yaptıracağız dispanserde. bazen tuttuğu halde iz olmayabiliyormuş da.

rahatsızlığı iyileşsin, verem aşısının derdine düşeceğim daha. çook işim var çoookk ;)

doktonuna telefonla da sorabilirsin, içini rahatlatacaktır canım

duru boncuk

geçmiş olsun inci neyiniz var bebişinin umarım önemli değildir :opucuk:

inci bhr

sağol canım, kızımın kanda mikrop, antibiyotik başladık da, ateş vardı, şimid ishal. böyle yani. şu sıralar çok bebekte var bu şikayetler, arkadaşalrımın çoğunda benzer şikayetler var. salgın var sanırım türkiye çapında.

Almiş'inAnniş'i

evet çok dikkatli olmak gerek  :binkybaby: allah korusun  :amin:

sevda

Özgülcüm bir iki ay sonraydı yanlış hatırlamıyorsam

duru boncuk

incicim çok geçmiş olsun  :flowers:
sevdacm biraz daha bekleyelim bakalım ne olackak ???

jbdun

inci çok geçmiş olsun :sad1:
biz de bu hafta dra gidicektik sormaya ama gidemedik, haftaya inşallah gidince sorucam ,
bu test kaç aylıkken yapılıyomuş acaba?tutup tutmadığına dair?

sevda

Tamam canım canını sıkma ama olurmu  :opucuk:

duru boncuk

sıkmamaya çalışıyorum ama söz konusu kızım olunca pek başarılı olamıyorum :crybaby2:

sevda

Seni çok iyi anlıyorum bitanem anne olunca herşey çok farklı dimi annemi daha iyi anlıyorum şimdi. :'(

nagihan

BCG (verem) aşısından sonra ne zaman iz oluşur?
BCG sonrası genellikle 6-8 hafta içinde aşı yerinde iz oluşur. Bazen bu süre 3-6 ayı da bulabilir. Ancak, iz oluşmasa da vücudun bağışıklık sistemi aşıya yanıt vermiş olabilir. Bu durumda, aşının etkisi ppd denilen cilt testi ile kontrol edilir.