28 Mart , 2024, 20:08:57

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

0-3 yaş gurubu çocuklar ve televizyon

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 17:38:52

« önceki - sonraki »

Almiş'inAnniş'i

ni demek hayatım
benim asli görevim sizinle paylaşımlarda bulunmaktır  :k06:

Almiş'inAnniş'i

ARMAĞAN

ZEYNEP'TE BABY TV İZLEMEYİ ÇOK SEVİYOR. AMA BAZI PROGRAMLARI SEÇİYOR. MESELA BUBİ VE BUBAYI, TÜLİYİ, BEBEK ŞEFİ VE HANİ BİR KADIN ÇIKIYOR YA EĞİTMEN İŞTE ONU SEYRETMEYE BAYILIYOR. O KADARDA KİTLENMİYOR TV.YE.  KUKLALI OLAN PROGRAMLARI ÇOK SEVİYOR. HERALDE İLGİSİNİ ÇEKİYOR. HA BİRDE BU BABY TVYİ İZLEMEYE BAŞLADIĞINDAN BERİ TELAFFUZU GELİŞTİ. DAHA 2 YAŞINDA OLMASINA RAĞMEN ŞAKIR ŞAKIR KONUŞUYOR, ANLATIYOR  :nazar:  KIZIMDAN SADECE 1 AY KÜÇÜK VEYA AYNI YAŞTA OLAN ARKADAŞLARIMIN BEBEKLERİ HENÜZ ANNE VE BABA DİYEBİLİYORKEN BİZİMKİ AL KARŞINA MUHABBET ET DURUMU YANİ. ANLAMINI BİLEREK KULLANDIĞI HER YENİ KELİMEYİ DUYDUKÇA EŞİM VE BEN MUTLULUKTAN ÇILDIRIYORUZ. ÇOK ŞAŞIRTIYOR BİZİ.  BİŞEY DAHA PAYLAŞMAK İSTİYORUM; GEÇENLERDE HARIL HARIL BİŞEY ARIYOR BİZİMKİ EVDE, MEĞERSE KALEM ARIYORMUŞ NEYSE BULDU. SONRA ELİNDEKİ KALEMİ MİKROFONMUŞ GİBİ ELİNDE TUTUP BAŞLADI BİŞEYLER MIRILDANMAYA BİRYANDANDA OYNUYOR. BİZ ANLAMADIK BAŞTA TABİ. SONRA BABASINA UZATTI KALEMİ VE ''SENDE SÖLE BEN DANS ETÇEM'' DEDİ. EŞİM ŞARKI SÖLERKEN KENDİSİ BAŞLADI OYNAMAYA. ARADA BANA ''ANNE ALKIŞLA SENDE'' DEMEZMİ. BİZ KOPTUK TABİ SONRA O TATLI YANAKLARINA YUMULDUK. ALLAHIM ACILARINI GÖSTERMESİN YARABBİM. EVİMİZİN ALTIN TOPUU OO. CANIM BEBEĞİM ZEYNOM BENİM.   :hieyt: :hieyt: :hieyt:

mandalinaportakal

oğlum 3 yaşında.bizim evde tv kotası günlük maximum yarım saat.2 yaşına kadar hiç tv izletmedim desem yeri var.çizgi filmlerle yeni yeni tanışıyor oğlum.o da pedagogumuz sınırları esnetmeye başlayabiliriz dedikten sonra gerçekleşti.
anne-baba kontrolünde olmak kaydıyla çocuklar günde yarım saat-1 saat arası çizgi film seyredebilirler.o da gelişimlerine yardımcı olacak yayınlar olmalı.
tv'nin çocukları susturmak,ilgilerini dağıtmak,anne-babayı rahat bıraksınlar diye bir araç olarak kullanılmasına karşıyım.