2010 Aralık- 2011 Ocak - Şubat Annelerinin Buluştuğu Nokta

Başlatan sevdenur, 23 Nisan , 2009, 15:30:19

« önceki - sonraki »

melekk

merhaba arkadaslar benide listenize ekler misiniz?
benimde ikincisi olacak insallah suan 8+1 gunluk hamileyim Allah kismet ederse 15 aralik gibi gozukuyo dogum

esra26

slm kızlar bende aranıza girebilirim benide listeye yazarmısınız. geriye sayım olarak hesaplayamadım kaç gün kaldığına ama
allah nasip ederse bende aralıkta anne olucam  :hello2: :hello2: :hello2: aralık 13 allah izin verirse şuan 8+3 oldum gerçi doktora göre 9 hafta ama hayırlısı  :k06:

shabby

birden ne kadar da çoğaldık. mutlu oldum valla.

Findik kurdu  193 gun sonra bebegin kucaginda (100lü rakamlara inmiş bulunmaktasın:))
Esincik         195 gun sonra bebegin kucaginda (100lü rakamlara inmiş bulunmaktasın:))
Cigdem        199 gün sonra bebeğin kucağında sє η ط ц ĸ α ℓ ط í η ط í я τ α иє s í s í η (100lü rakamlarrr :))
Mavera        199 gun sonra bebegin kucaginda 100lü rakamlara inmiş bulunmaktasın:))
Nestur         201 gun sonra bebegin kucaginda (bir an önce geçsin günler de bebeğine kavuş sağlıcakla)
eda_m         218 gün sonra bebeğin kucağında (hayırlı olsun)
melekk         220 gün sonra bebeğin kucağında (hayırlı olsun)
ELif             231 gun sonra bebegin kucaginda (hayirli olsun)
Cunfer_u      235 gun sonra bebegin kucaginda  (hayırlı olsun)
Shabby        236 gün sonra bebeğin kucağında   2. anneliği tattıracaksın bana
Balbocegim   245 gun sonra bebegin kucaginda  (hayırlı olsun)

esra26

canım benim çok teşekkür ederim  :flowers: ne güzel doğum zamnlarımızdada hep birbirimize yakın olacaz inşallah çok mutlu oldum şimdiden  :love9: :love9: :love9: ...

fındık kurdu

kızlar 5 mayısta doktora gittim .tahlillerim yapıldı.3 gün daha önden gidiyo ugün 190 günüm var yani.ama testlerim pek hoş çokmadı.zehirli guatr çıktı.hiç böyle bi sorumnla karşılaşan varmı.daha önceden böle bi sorunum yoktu. hamilleik tetiklemiş dediler ama bu ikinci bebeğim oğlumda hiç böle şeyler olmamıştı. doktorum genel cerrahiye gitmemi söyledi.u seferde o doktora gittim.ilaç kullanmam gerektiğini yoksaki bebeğimde çok kötü etkileri olcağını kulalnırsam da bunun da tehlikeli olduğunu söledi iki arada kaldım normalde verdiği ilaç hamilelerde kullanılmıyomuş.ama dediğine göre başka da ilaç yokmuş.böyle bi durumla karşılaşan varmı  :honk: ?????????????

❤ հმzεlἶო ❤

shabby cim 100 lu rakamlar yazmissin cok heyecanlandim birden :D  :aferin:

findik kurducum bu konuyu hic duymamistim bir bilgim yok. fakat hamilelikte cikabilen bir hastaligin hamilelik donemi icin ilaclarida bulunmasi gerek. kesinlikle baska goruslerde al derim ben. tek bir doktorun dedigi ile hareket etme. tum sorularini cekinmeden sor. bir cozumu olmali bunun
allah sifa versin  :amin:
  :nazar: :nazar: :love9: :love9:

Balböceği

Alıntı yapılan: fındık kurdu - 07 Mayıs , 2010, 11:56:49
kızlar 5 mayısta doktora gittim .tahlillerim yapıldı.3 gün daha önden gidiyo ugün 190 günüm var yani.ama testlerim pek hoş çokmadı.zehirli guatr çıktı.hiç böyle bi sorumnla karşılaşan varmı.daha önceden böle bi sorunum yoktu. hamilleik tetiklemiş dediler ama bu ikinci bebeğim oğlumda hiç böle şeyler olmamıştı. doktorum genel cerrahiye gitmemi söyledi.u seferde o doktora gittim.ilaç kullanmam gerektiğini yoksaki bebeğimde çok kötü etkileri olcağını kulalnırsam da bunun da tehlikeli olduğunu söledi iki arada kaldım normalde verdiği ilaç hamilelerde kullanılmıyomuş.ama dediğine göre başka da ilaç yokmuş.böyle bi durumla karşılaşan varmı  :honk: ?????????????
Mrb findik kurduuu benim bi arakdsim gebe kalmadan once

zehirli guatiri ciktii ilac falan kullaniyorduuu dr kesinlikle hamile kalmiycan dedi maalesef kaldi ama cok sukur sag salim bi kiz dogurdu hic kendini uzmeee ha hamilelikte arkadsim ilac kullandimi kullanmadimi bilmiyom bunu en iyiisi dr lar bilir uzme cnmm rabbim korsuun yavrunu seni  :amin: :amin:

shabby

Hamilelik sırasında görülen zehirli guatr nasıl tedavi edilir?
Esas tedavi antitiroit ilaçlarla (Propycil veya Thyramazol ) olur. Bu ilaçlar içerisinde eşden (plesenta) daha az geçen Propycil daha fazla tercih edilir. Verilen ilacın dozu çok önemlidir. Küçük dozların anne ve bebeğe zararı yoktur. Üçüncü 3 aylık dönemde ilaç azaltılarak kesilir. Verilen dozun fazla olması bebekte guatra neden olur. Yüksek doz gerektiren ağır vakalarda hasta antitiroit ilaçlarla ameliyata hazırlanarak ikinci 3 ay içerisinde opere edilir.

fındık kurdu ben bunu bi siteden buldum. doktoruna istersen bu ilaçları da sor. ayrıca tedavi olmazsan bebeğin daha fazla risk altında olacağını yazıyor.

cunfer_u

içimde acayip bir korku bi tedirginlik var kızlar...  sanki bebeğime bişey olcakmış gibi geliyor.  sanki haftaya kalp atışını duyamıcakmışım gibi geliyooo     :crybaby2: :'(

ESİNCİK

Alıntı yapılan: shabby - 07 Mayıs , 2010, 10:14:30
birden ne kadar da çoğaldık. mutlu oldum valla.

Findik kurdu  193 gun sonra bebegin kucaginda (100lü rakamlara inmiş bulunmaktasın:))
Esincik         195 gun sonra bebegin kucaginda (100lü rakamlara inmiş bulunmaktasın:))
Cigdem        199 gün sonra bebeğin kucağında sє η ط ц ĸ α ℓ ط í η ط í я τ α иє s í s í η (100lü rakamlarrr :))
Mavera        199 gun sonra bebegin kucaginda 100lü rakamlara inmiş bulunmaktasın:))
Nestur         201 gun sonra bebegin kucaginda (bir an önce geçsin günler de bebeğine kavuş sağlıcakla)
eda_m         218 gün sonra bebeğin kucağında (hayırlı olsun)
ELif             231 gun sonra bebegin kucaginda (hayirli olsun)
Cunfer_u      235 gun sonra bebegin kucaginda  (hayırlı olsun)
Shabby        236 gün sonra bebeğin kucağında   2. anneliği tattıracaksın bana
Balbocegim   245 gun sonra bebegin kucaginda  (hayırlı olsun)
kızlar aynı gün 2 kez sayı eksiltilmiş benden 196 günüm var bnm, böyle hızla eksiltirseniz önmüzdeki ay doğurcam :ehi: :ehi:

Balböceği

ya benimde 5+2 yaziyor nette artik ogrenince tam yazarimmm  :k06:

shabby

evet yanlış olmuş tarihler,kusura bakmayın kızlar
Findik kurdu  192 gun sonra bebegin kucaginda (100lü rakamlara inmiş bulunmaktasın:))
Esincik         194 gun sonra bebegin kucaginda (100lü rakamlara inmiş bulunmaktasın:))
Cigdem        198 gün sonra bebeğin kucağında sє η ط ц ĸ α ℓ ط í η ط í я τ α иє s í s í η (100lü rakamlarrr )
Mavera        198 gun sonra bebegin kucaginda 100lü rakamlara inmiş bulunmaktasın:))
Nestur         200 gun sonra bebegin kucaginda (bir an önce geçsin günler de bebeğine kavuş sağlıcakla)
eda_m         217 gün sonra bebeğin kucağında (hayırlı olsun)
ELif             230 gun sonra bebegin kucaginda (hayirli olsun)
Cunfer_u      232 gun sonra bebegin kucaginda  (hayırlı olsun)
Shabby        235 gün sonra bebeğin kucağında   2. anneliği tattıracaksın bana
Balbocegim   243 gun sonra bebegin kucaginda  (hayırlı olsun)

umarım bu sefer doğrudur. benimki kesin doğru çünkü hesap yaptırdım tekrar.

yildiz168

Alıntı yapılan: shabby - 10 Mayıs , 2010, 11:24:49
evet yanlış olmuş tarihler,kusura bakmayın kızlar
Findik kurdu  192 gun sonra bebegin kucaginda (100lü rakamlara inmiş bulunmaktasın:))
Esincik         194 gun sonra bebegin kucaginda (100lü rakamlara inmiş bulunmaktasın:))
Cigdem        198 gün sonra bebeğin kucağında sє η ط ц ĸ α ℓ ط í η ط í я τ α иє s í s í η (100lü rakamlarrr )
Mavera        198 gun sonra bebegin kucaginda 100lü rakamlara inmiş bulunmaktasın:))
Nestur         200 gun sonra bebegin kucaginda (bir an önce geçsin günler de bebeğine kavuş sağlıcakla)
eda_m         217 gün sonra bebeğin kucağında (hayırlı olsun)
ELif             230 gun sonra bebegin kucaginda (hayirli olsun)
Cunfer_u      232 gun sonra bebegin kucaginda  (hayırlı olsun)
Shabby        235 gün sonra bebeğin kucağında   2. anneliği tattıracaksın bana
Balbocegim   243 gun sonra bebegin kucaginda  (hayırlı olsun)
kızlar benimde muhtemel doğum tarihim 8 kasımmış. şuanda bebeim 14 haftalık, listeye eklerseniz sevinirim

umarım bu sefer doğrudur. benimki kesin doğru çünkü hesap yaptırdım tekrar.

esra26

kızlar kimse yok mu nerdesiniz yaa nasıl geçiyo hamilelikleriniz  :flowers:

shabby

günaydın eda,hamilelik bazen iyi geçio,bazen kötü.. beni m bir de polen alerjim var. biraz başımda ağırlık,midem her an bulanacakmış hissi, bol hapşırık,kulak ve gözlerimin kaşınıp durması....  biraz zorlanıyorum ama buna da şükür