Polikistik Over Sendromum Var :( Çok Çaresizim...

Başlatan >Gülbade<, 10 Nisan , 2009, 16:06:12

« önceki - sonraki »

isome

ayyy Allah inşallah bizede nasip eder en kısa zamnda gülbadem sende benim gibi çok tedirginsin heralde ya olmazsa diye kafama takıyorum ama takmamak lazım eylülün dediği gibi stres yook.

>Gülbade<

canim suanda olucak mi olmayacak mi diye takmiyorum aslinda. tam tersi aslinda mutluyum suanda, cünkü daha önce gittigim iki kadin doktorlari biseyim olmadigini söylemislerdi ve bende buna inanmistim 8 ay boyunca. ta ki görümcemim görümceside hamile kalinca, oda benden 2 ay sonra evlenmisti, bilmiyorum ister istemez biraz zoruma gitti... bende gittim özel hastaneden randevu aldim, oradaki doktor PO oldugumu söyledi. Para demek insanin gözlerini aciyormus biraz daha parlak gördürüyormus  ::) tedaviye baslayacagimizi söyledi iste. simdi en azindan bi umudum var tutunacak bi dalim oldum. sorun ne oldugunu ögrendim ya... sadece heyecanliyim bi an önce tedaviye baslamak istiyorum, bi an önce bebisimiz olsun diye. onun haricinde artik takmiyorum olcak mi olmayacak diye

eylülüm

Alıntı yapılan: Gülbadem - 12 Nisan , 2009, 18:37:56
eylülcüm bisey daha sorcam, peki tüpler kapali oldugunu nasil ögrendin? benim kizken kistim vardi onu aldirmistim, kadin doktoruda gecen kontrolde altan ultrason yapti ve dedi ki ; hani ameliyat oldugunda görürlerdi tikali olup olmadigini söylerlerdi kesin. bende diyorum ki, hani hic bakmadiysalar ve benim haberim yoksa. doktor altan ultrason yaparken görürmüydü, yoksa nasil anlasiliyor bu??
hsg yani rahim filmi çekildi canım yumurtlama tedavisinden onuş alamamıştık yumurtalar büyümesine ve çatlamasına rağmen hamile kalamayınca doktorum film istedi ve bu filmide zaten kendisi çekti o sırada kapalı olduğunu ve verilen boyalı madde ile açıldığını söyledi.ondan sonra dinlenmeye bıraktı 4 ay içinde hamilesin dedi gerçektende öyle oldu.canım ultrasonda belli olmuyo tüplerin kapalı veya açık olduğu film şart :icon_thumright: ne kistin vardı canm ameliyat oldun çikolata falan mı?ameliyatta bakmış da olabilirler ama akışına bırak canım bu tedaviden sonuç alamazsan zaten doktorun yönlendirecektir.

isome

inşallah bizim tüpler kapalı değildir eylülüm. gülbadem parayı veren düdüğü çalar  :) devlet hastanesine gidince yüzüne bile bakmıyolar bu işlerde paraya kıymak lazım biraz anca oluyo

>Gülbade<

sol yumurtaligimda kist vardi, allahdan iyi huyluymus. yani ici sadece sivi ve yag doluymus bayada büyükdü. kanser olma ihtimalide vardi, eger öyle olsaydi sol yumurtaligimida alacaklardi, cok sükkür öyle bisey olmadi. yani diyecegim bu, doktorum öyle dedi, ameliyatda bakmislardir eger bisey olsaydi söylerlerdi sana. benim doktorum 2-3 ay yumurtlama tedavisi yapacaz eger olmazsa esin sperm sayisini ölcdürmeye göndeririz dedi, yani anlayacagin burdada hic kanallarimdan söz edlimedi. bide rahim filmi cok aci veriyormus, öyle duymustum dogru mu canim

eylülüm

hım geçmiş olsun canım.umraım tüplerde bi sorun yoktur yaa.film çok zor bence tabii.sitede rahim filmi nasıl çekiliyo diye bi konu var oraya yazmıştım okuyabilirsin. ;)

>Gülbade<

tamam canim cok tesekkürler, beni bilgilendirdigin icin. ne kadar zormus baze insanlar icin cocuk sahibi olmak... cocuk sahibi olmak istedigimden beri bunu anladim, daha önce hic farkinda degildim... ha dedim mi olur sanirdim hep  :k06: insallah hemen yanit verir tedavim  :amin:

2009

ya ben de pkoluyum :'( şeker hapı kullanıyorum doktorum 6 ay kullan merak etme bana hamile olarak döneceksin diye çok net konuştu... ben baştan çok ümitlendim ama baksana sizler neler neler yapıyorsunuz. ben ne hormon tahlili yaptırdım ne de klomen hiç bir şey kullanmadım. gerçi bu şeker hapı ile zamanında adet oldum ama kafam çok karışık :sad1: boşuna mı ümitleniyorum. başka şeyler de yapılması gerekiyor da ben mi bilmiyorum diye.. bu ikinci ayım. şubattan sonra d.kontrol hapını bıraktım. martta bir şey olmadı bakalım bu ay nasıl geçicek

isome

valla 2009 canım dr bana şeker ilacı ve klomeni beraber verdi şeker ilacını hiç bırakma gebe kalırsan bile hiç bırakma dedi klomende şimdi bitti cuma kontrole gidicem. sen canını sıkma belki seninki hafif bişeydir ben 10 yıldır pkoluyum ilaçsız neredeyse hiç regl olmuyorum belki o yüzden ayrıca ilaç veriyor,takma kafanı sen.

2009

bilemiyorum isome ins dediğin gibidir. bir de bu hastalıkta ovulasyon günlerini de bilemiyorsun. sadece bir sıvı var ya o günlerde gelen oradan anlıyorum ben. o da sanırım iyi bir şeye delalet ediyor değil mi? doktora yumurta takibi yapıcaz demediği için ben ezbere hareket ediyorum bir de böyle kendi kendime yumurta oluştuğuna ve çatladığına dair belirtileri takip ederek...

isome

canım benim o belirtilerden haberim yok pek oladığım için:) doktorun vardır bi bildiği. adet düzenin nasılsın canım ?

çikolatalı

Alıntı yapılan: Gülbadem - 12 Nisan , 2009, 00:45:11
Kizlar bi sorum daha olacak... simdi bende gelecek günlerde tedaviye baslayacam, muhtemelen bende yumurtlama ignesi vurulacam, peki bu igneyi ssk karsiliyor mu? fiyatlari bi arastirdim da, hemen hemen 80 tl civarinda hepsi. bi bilginiz varsa eger bana cevap yazin canlarim, cok merak ettim. öpüyorum hepinizi yoldaslarim. :love9: :love9: :love9: :love9: :love9:

CANIM TÜP BEBEK TEDAVİSİ GÖRMÜYOPRSAN VEYA YAPMANIN GEREKLİ OLDUĞU BİR DEVLET HASTANESİNCE ONAYLANMAMIŞ İSE ÜCRETLİ ALIYORSUN ,
ARKADAŞIM TÜP BEBEK İÇİN DEĞİLDE KLOMENDEN SONRA ÇATLATMA İĞNESİ VURULMUŞTU AMA RAPORU OLMADIĞI İÇİN ÜCRETLİ ALDI İLK BAŞKA BİR MARKAYI 30 TLYE ALDI İKİNCİ KEZ VERDİĞİ DAHA PAHLLIYDI 70 LİRAYA ALDI

>Gülbade<

cikolaticigim tesekkür ederim canim cevabin icin. valla rapor verip vermeyecegini bilmiyorumda bideözel olunca zaten yeterince para veriyorum bide ignelere mi 80 tl falan verecem diye düsündüm  :laughing7: ah kazandigimiz doktora gidicek gibi ... yarin son defa farlutal hapimi kullicam ondan sonra adet olmam gerekiyor... hadi hayirlisi. siz hastaliginizin kacinci günü kan vermeye gittiniz? ben 3. günü gidilir diye biliyorum, ama benim doktorum 1.2. 4. gün gelirsin kan vermeye dedi. acaba hangisidogru benimbildigim mi yoksa doktorun dedigini mi yapayim?

isome

gülbademcim kan tahlili adetin 2. veya 3. günü yapılıyor ben çok yaptırdım hemde değişik doktorlara hepside 2. veya 3. günü dediler.

>Gülbade<

isomecigim tesekkür ederim sana. 2. 3. gün gideyim o zaman, hakkimda hayirlisi. hmm bakalim ne cikicak benim kanimdan, insallah güzel seyler cikar  ;)