Polikistik Over Sendromum Var :( Çok Çaresizim...

Başlatan >Gülbade<, 10 Nisan , 2009, 16:06:12

« önceki - sonraki »

βαlκιz

üzülme canım daha yeni evlisin
ilaç falan kullanıyomusun kist büyükmü küçükmü
doktora gidiyomusun

bu arada hoşgeldin
ben gülşah güzel paylaşımlar dilerim
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

°•.ℓανιηуα.•°

ah canım çok teşekkür ederim.. öncelikle ilgin ve sıcaklığın için.. ben de öznur.. gülşahçım bu öyle bilinen kistlerden değil. her adet döneminde yumurtalarda atılmayan yumurtalar kalıyor. ona da kist diyorlar işte. ilaç kullanmıyorum ama çok bebek istiyorum... :sad1:

n-i-d-a

Alıntı yapılan: lavii - 09 Mart , 2010, 19:13:56
ah canım çok teşekkür ederim.. öncelikle ilgin ve sıcaklığın için.. ben de öznur.. gülşahçım bu öyle bilinen kistlerden değil. her adet döneminde yumurtalarda atılmayan yumurtalar kalıyor. ona da kist diyorlar işte. ilaç kullanmıyorum ama çok bebek istiyorum... :sad1:
hg öznur neden ilaç kulanmıyorsun
GÖNLÜMÜN SEVMEDİĞİNİ GÖZÜM NEYLESİN RABBİM HERKESE GÖNÜLDEN SEVENİ NASİP EYLESİN amin

βαlκιz

polikistik over kist zatennn
burda birçok arkadasta var ama hepsi ilaç kullanıyo
bendede vardı ilaçla geçti ve hamile kaldım
ialç kullanmıyosan adetin düzensiz isee olmaz tabii doktora görünn
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

Balböceği

mrb hg cnm ben eda bende 8 aylik evliyim bende istiyorum 1 bucuk aylik dusuk yasadimm
bu arada gecmis olsunn rabbim sifa versinnnn  :amin:

Demet_dk

lavii öncelikle hoşgeldin aramıza
bende 2005 yılında doktora gittiğimde kist vardı küçüktü 4mm di galiba tam hatırlamıyorum bekardım o zaman
o ara kullandığım bi ilaç vardı doğum kontrol hapı kullanmaya devam ettim
evlendikten sonra hiç doktora falan gitmedim unuttum daha doğrusu kist olduğunu
şimdi oğlum var 8,5 aylık geçen kontrole giitim yumurtalıkların polikistik görünüyo dedi
biraz kilo verirsen sıkıntı olmaz dedi

sende dert etme gerçi bilmiyorum senin kistinin ne düzeyde olduğunu
tedavimi görüyosun

mavibiberon

mrb arkadaşlar.. ben yeni üyeym 7 aylık ewliyim polikistik rahatsızlığım war 5 aydır çocuk istioss ama olmuyo doktor sabret biraz olcak dio amam ben beklemek istemiorum kendimi çok eksik hissediorum psikolojim 0 eşime yansıtmak istemiorum  :crybaby2: benim gibi sorun yaşayan arkadaşlar sizde benm bu psikolojik sorunlarım yaşıormusunuz:((((

βαlκιz

canım herkez yaşıyo bebek isteyen
herkez o durumları yasıyoo
zor tabiii
daha erken
ilaç falan kullanıyomusun

Balböceği

cansu hg aramiza ben eda
uzulme hayirlisi gec olsun guc olmasin derler ama sabr edemiyoz cnmmm  gecmis olsunnn  :flowers:

mavibiberon

teşekkürler cnm ilaç folik asit kullanıorum 2 seneneye yakın doğum kontrol kullandım ilacı bırakınca tekrar adet düzensizliğim başlıyoo malum bebek istioruzz folik asit kullanıorum amam çok sabırsızım sanırım ama eşime kaşrı çokkötü hissediorum kendimi

°•.ℓανιηуα.•°

balkız,balçiçeği,demet,cansu... gerçekten ilginize teşşekür ediyorum.. yalnız PCO normal bir kist değil. daha doğrusu kist değil. yumurtalıklarda atılmayan yumurta parçaları.. hormonal dengeyi bozar,adetleri düzensizleştirir,geç ya da hiç hamile kalamamaya neden olur vs.... ve bu rahatsızlık ömür boyu devam eder.. o nedenle bu rahatsızlığın bi tedavisi yoktur. sadece kilonu dengede tutarak ve doğum kontrol haplarıyla adet ve hormonlarını düzenleyerek yaşamını devam ettirirsin...
   o nedenle ilaç tedavisi görmüyorum arkadaşlar... çünkü tek verilen ilaç diane 35,yani doğum kontrol hapı. ben bu hapı alırsam hamile kalacağım varsa bile hiç kalamam :) bi de 3 kere farklı farklı doktorlara gittim. korunmasız 1 yıl ilişkiden sonra ilaç tedavisine( yumurtlama sağlayıcı ilaçlar) başlayabiliriz dedi...

°•.ℓανιηуα.•°

sevgili balçiçeği.. çok geçmiş olsun,gerçekten çok üzüldüm... ama şu bile çok güzel: en azından hamile kalabildiğini gördün.. Allahım yeniden nasip eder,hiç merak etme..
cansucum biliyorsun ki psikoloji hamile kalmakta çok önemli bir faktör.. lütfen sen de rahat ol biraz.. hakkımızda hayırlısı diyorum.. eşine karşı da kendini suçlu hissetmene gerek yok. emin ol ki o da  zaten biliyordur senin ne kadar çok ona bi bebek vermek istediğini...
sevgiler...

mavibiberon

ewet ben o tedaviyi gördüm tatlım ama bu ayda olmucak sanırım yaşım genç olduğundan tedaviye dewam edemiyo doktor yaşın daha çok genç bekleyelm aceleye gerek yok diyoo diyooda biz nasıl beklicess hiç düşünmüyooo:(

♥ღ♥ JADE ♥ღ♥

slm cansu_21 hosgeldniz aramıza sibel ben 21 yasındayım ist yasıyorum kızlar mevlam nasip ettiysee bunu bize yasamayı ne sekilde olursa olsun ne sorunumuz olursa olsun hamiş kalabilirizz yeter ki rabbim ol desinn bende evlendim hiç korunmadım doktora gittim hiç bişey yok temiiz dediler sorurunuz yok olmaması için dedilerr ama olmadı ilk melegimiz 1.5 yıllık evliken geldi ama düşükle sonuclandı tutunmadı bana 2. yılımızın sonunda rabbim ikinci melegimizi verdi bize yani sorun olsada olmamasada rabbim  ol demeyince olmuyo canınızı sıkmayın simdi tıpta careler cok ilac vesilesiyle rabbim bir gün meleklerimizi bize vericek buna canı gönülden inanıp dua etmek yeterli  :opucuk:
ALLAH IM BANA VERMİŞ OLDUGUN EMANETlerini BANA BAGISLA YA RABBİM

♥ღ♥ JADE ♥ღ♥

ALLAH IM BANA VERMİŞ OLDUGUN EMANETlerini BANA BAGISLA YA RABBİM