28 Mart , 2024, 12:45:20

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Polikistik Over Sendromum Var :( Çok Çaresizim...

Başlatan >Gülbade<, 10 Nisan , 2009, 16:06:12

« önceki - sonraki »

2009

ay gülbadem ben de aynen senin gibi diyorum millete  :laughing7: borcumuz taksitlerimiz var kredi ödüyoruz şuan düşünmüyoruz diye napim  :-\

ceylin eslem

yaa sizler bakmayın milete ,millet konuşmayı eleştirmeyi çok severler.kimse kimsenin içini bilmeden konuşur.hiç kafaya takmayın.hayat sizin hayatınız kararlarınızıda sizler vereceksiniz elaleme noluyoki sanki onlaramı yapacaksınız boşverin boş konuşanları siz.herşeyin hayırlısını allahım bize verecektir.allahtan hem kendi ailemden hemde eşimin ailesinden uzaktayımda kimselerin böyle laflarını duymuyorum.

>Gülbade<

canim orasi öylede, insan belli bi süre sonra sıkılıyor; kismet, hayirlisi vs. demeye. milletde anlamiyor zaten halinden dedigin gibi. kismet diyorsun, aaaa doktora gittin mi gitsene neyin var falan filan diyo iste...insanin ici daraliyor bin kere dert anlatmakdan. ondan dolayi artik cevabim; borcumuz, kredi kartimiy, kredi borcu vs demeye devam....

Boyun egmek yok moral bozmak yok, hedefi sasmadan yola devam kizlar..... :hello2: :hello2:

>Gülbade<

dün doktora gittim ultrason icin, adetimin 12. günü gel demisti doktor, klomen hapini verdikden sonra. doktor gelisme yok dedi, pazartesi yine gel dedi o zaman bakalim diye. bu sizde oldu mu peki klomen hapi kullirken? yani yumurtanin gelismemesi...

isome

canım benim bende kullandım ilk gidişimde gelişmemişti benimkide 13,4mm olmuştu 4 gün sonra yine gittiğimde yumurta 21,6 mm ye ulaşmıştı yani tam kıvama gelimişti bundan sonra dr gün aşırı ilişki önerdi ve 6 gün sonra yine çağırdı çatlama olup olmadığına bakmak için ama ben gidemedim çalışmalarda yarım kaldı çünkü görümcemin nişanına gittik şehir dışına yani bu aydan pek umudum yok...
sen mrk etme canım ilaç etkisini devam ettiriyomuş büyür inşallah.

Hayrünisa

meraba kzılar bendede pko var doktorum bir tedaviye başlamadı.ben 11 aylık evliyim.bu forumada yeni üye oldum.eşimin sperm testine göre tedaviye başalyacakmiş.birde biz 1 yılı doldurmadığımız için erken dedi.eşimin test sonuçlarına göre başlayacakmış.böyle deemsi doğrumu sizce...

>Gülbade<

isomecigim sagol canim, sen yine imdadima yetisdin  :hello2: bende üzülüyorum dünden beri, hap fayda etmedi bugün yine umut yok diye. ben saniyordum ki, hapi icindikden sonra, adetin 12-13 gününde, yumurta yeterince büyümüs olmasi gerekiyor diye. ben öyle algilamistim doktordan  ;D neyse yarin yine gidicem, bakalim yarin ne olmus olcak

isome

Alıntı yapılan: Hayrünisa - 03 Mayıs , 2009, 19:37:13
meraba kzılar bendede pko var doktorum bir tedaviye başlamadı.ben 11 aylık evliyim.bu forumada yeni üye oldum.eşimin sperm testine göre tedaviye başalyacakmiş.birde biz 1 yılı doldurmadığımız için erken dedi.eşimin test sonuçlarına göre başlayacakmış.böyle deemsi doğrumu sizce...

hayrünnisa armıza hoşgeldin,bence dr doğru iş yapıyor belki sorun sadece sende değildir belki eşindede sorun vardır ona göre tedaviye başlıcaktır,benim doktorumda öle yaptı benim tahlillerimle eşiminde spermogram tahlilini istedi ve tedaviye öle başaldı canım.

isome

Alıntı yapılan: Gülbadem - 03 Mayıs , 2009, 19:40:45
isomecigim sagol canim, sen yine imdadima yetisdin  :hello2: bende üzülüyorum dünden beri, hap fayda etmedi bugün yine umut yok diye. ben saniyordum ki, hapi icindikden sonra, adetin 12-13 gününde, yumurta yeterince büyümüs olmasi gerekiyor diye. ben öyle algilamistim doktordan  ;D neyse yarin yine gidicem, bakalim yarin ne olmus olcak

canım bazen büyüyebiliyor bazılarında ama bizde büyümemiş napalım geç olsun güç olmasın bende ilk gittiğimde dr büyümediğini görünce seninle çok işimiz var demişti ama 4 gün sonra gittiğimde büyümüştü belli olmuyor bu işler.
bu sırada stres sıkıntı yapmamaya gayret et yumurtanın büyümesine engel olabilir,ben hiç kafama takmadım düşünmedim üzülmedim sende öle yap,sabır işi bu bizim işimiz  :honk:

Hayrünisa

Alıntı yapılan: isome - 03 Mayıs , 2009, 19:48:49
Alıntı yapılan: Hayrünisa - 03 Mayıs , 2009, 19:37:13

hayrünnisa armıza hoşgeldin,bence dr doğru iş yapıyor belki sorun sadece sende değildir belki eşindede sorun vardır ona göre tedaviye başlıcaktır,benim doktorumda öle yaptı benim tahlillerimle eşiminde spermogram tahlilini istedi ve tedaviye öle başaldı canım.

isome teşekkür ederim..aam adetlerimde son 3 aydır hep düzensin oluyo bunun içinde bişey vermedi bana. cocuk düşünüyoruz diye.ancak tedaviye başlayabiliriz dedi..son 2 aydır  söktürücü ile adet oldum..bu ay ne olacak bilmiyorum ama artık takmıyorumm ne olursa olsunn.cünkü son 3 aydır doktora gitmekten gına geldi... :honk:

>Gülbade<

isomecigim takmiyorum artik gercekten. sadece büyümedigine üzüldüm, o kadar. ben bu ay calismalara baslaya biliriz diye sevinmistim. haydi hayirlisi... napalim. isomecigim bisey sorcam, sen normalde hap kullanmadan adet olabiliyormuydun ?? ben normalde adet olamiyorum, aciba bu ay yine mi adet sökücü kullanmam gerekir yoksa kendiligimden adet olurmuyum aciba...

isome

canım pko lu olduğum için ilaç kullanmadan nerdeyse senede 1 kere oluyodum ancak ilaçla düzenli olabiliyodum,ama yumurta büyütücü ilaç kullandığımız için bu ay oluruz heralde regl ben daha olmadım en son nisan 5 te olmuştum bakalım ne zaman olurum

bebişkom

CANIM BENİM ÇOK YAKIN ARKADAŞIM TAM 6 SENE  BEBEĞİ OLMADI ODA POLİKİSTİK OVER Dİ
4 3 AYDA BİR ADET OLURDU ARADA PSİKOLOJİK TEDAVİ GÖRDÜ AMA ALLAHIMIN İZNİYLE
ŞİMDİ ÇOKK SEVİMLİ BİR OĞLU VAR AMA ÖNCE PSİKOLOJİK TEDAVİYİ BIRAKTI ARDINDAN
POLİKİSTİK TEDAVİSİNİ BIRAKIP KENDİNİ İŞE VERDİ
KAFASINI BOŞALTINCA HAMİLE KALDI
KAFANI TAKMA OLUR İNŞAALLAH
ANNE OLMAYI BİZEDE NASİP ET ALLAHIM..........

ozlemuratt

slm bende polisiktik over hastasıyım 1 bçk yıllık evliyim yumurtlamak için iğne yaptırdım ama olmadı (piyasada bu iğne yok şuan) bu ay aşılama yapılacak araştırıyorum ama inancım kalmadı bu yöntemde hamile kalabilirmiyim

°•.ℓανιηуα.•°

09 Mart , 2010, 18:31:52 #119 Son düzenlenme: 13 Nisan , 2010, 09:27:56 g10ca
arkadaşlar ben de sitede yeniyim... hepinizle tanışmak ve fikir sahibi olmak istiyorum. 7 aydır evliyim ve bebiş istiyorum artık.. yalnız polikistik over olduğumdan adetlerim düzensiz.. hamile kalabilir miyim çok tedirginim.... bana yardımcı olun... :sad1: