28 Mart , 2024, 22:50:59

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

D Vitamini eksikliği & hamilelik?????????

Başlatan E N D E M İ K, 16 Eylül , 2013, 13:47:57

« önceki - sonraki »

E N D E M İ K

merhabalar arkadaşlar artık kafalarımız iyice karıştı, yok şu fazla gebeliğe engel bu az engel, yok şöyle yok böyle, hep dikkat ettiğimiz için mi bunlar bizi buluyor. şimdide D vitamini eksikliği gebeliği ve kilo vermeyi zorlaştırır diyor uzmanlar. ölçtürdüm benimkide çokkkk düşük çıktı.bilgisi olan var mı?

BurcuÇ

Benim hiç bir fikrim yok canım  :dontknow: Doktora gosterdınmı sonucu ilaç falan verdimi sana ?

CAN TANEM

Canım doğru olabilir çünkü benim doktorum gebelik öncesindede gebelikte kullanılan elevit hapını günde bir almamı önermisti ve onun içindede d vitamini var hatta elevitle beraber B12 de vermisti bana :opucuk:

E N D E M İ K

evet canım doktor çok ama çok düşük dedi dvitampül verdi. günaşırı kullan dedi.kullandım ama yükselmedi tekrar verdi. :((( 

E N D E M İ K

Benim anlamadığım kadın doğum uzmanına d vitamini testi yaptırmak istediğimi söyledim ,
         benim branşım dahilinde değil o test dedi (hem hamilelikle ilgisini bile bilmiyor kadın) git dahiliye de yaptır eğer istiyorsan dedi şaşırdım kaldım bide bunlara para verip duruyoruz tam olarak etraflıca ilgilenseler bu kadar uğraşmayız bizde.

CAN TANEM

Canım gercekten bazı doktorların biseyden haberi yok benim gittiğim prof tu ve daha ilk gidisimde test falan yapmadan günde bir folbiol bir elevit birde B12 kullanacaksın dedi adam hiç biseyi es geçmiyor basından beri hep temkinli ilerliyor ama diğer doktorlar pek önemsemiyorlar bazı seyleri maalesef canım insallah sana vesile olacak birine denk gelirsin en kısa zamanda bu iste doktor çok önemli :opucuk:

E N D E M İ K

İnşallah canım ya, Allah hepimize hayırlısıyla evlatlar nasip etsin.oyalayıp baştan savıp duruyorlar ama Allah büyük herşeyin hayırlısı.teşekkür ettim bilgileriniz ve desteğiniz için.şimdi çıkış yapmam gerek söyleyecek çok şey var ama yarın yazarım inşallah hoşçakalın

Balböceği

Fazla olmadı daha bir kaç gün önce okudum bir haberde de böyle yazıyordu.

birbuçukyıl

Kızlar ilk defa duydum hamileyken doktorun verdiği vitamin vardı. Ondan içsem şansım artar mı kii  :dontknow:

Balböceği

Kadın biri vejeteryanmış doktor kesinlikle senin çocugun olmaz mi demiş düşer mi demiş  ???

Sabah akşam et yemiş kadının üçüzleri olmuş 2 oğlan 1 kız  :k06:

nelss

teyzeminde 10 yıl filan olmadı çoçugu gittiği doktorlar hep kan ilacı verdi tabi tek sebepte bu deil

sevilay21

okadar vitaminler kullandim okadar testler yapildi parclar alindi d vitaminide kullandim bitkilerde kullandim ama hic birini anlamadim halende anlamis deyilim herkes bisey dedi canim yetdi hepsini biraktim oh kafama rahat allaha SIGINdim ben bu ilaclari biraktim hersey düzene girdi