29 Mart , 2024, 02:02:33

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Duphaston Adlı İlaç Hakkında Bilgisi Olan Var mı?

Başlatan merse, 29 Mart , 2009, 19:49:01

« önceki - sonraki »

merse

çikolatalı

HAYIRLISI MERSE CİM Bİ DHAKİ AYA İNŞ. SEN BİZİM YENİ YILDA HAMİŞ OLMAK İSTEYENLER LİSTESİNEDE GEL İSTERSEN ŞEKER KIZIN KONUSUNA ORDA  TAM 60 KİŞİYİZ HEPİMİZİN İSTEDİĞİ ORTAK BİŞEY VAR ODA SAĞLIKLI BEBİŞ

selmay

slm arkadaslar benim bugün kanamamin gelmedigi 17.gün doktora gittik idrartesti ve vajinadan bakti bebek yok dedi bu hapi verdi kullan dedi, ama benda nie kanamamin gelmedigini anlamadim baska tes falan yapmadi sadece bu hapi verdi,hapi kullanan varmi aranizda bebek sahibi olmak isteyenlere veriliomus die duydum,ama kanama gelmemesi cok garip cunki ben im hic duzensizligim olmazdi.kulananlar bilgi veririse  sevinirim karinim 6 aylik gibi memislerim sisti kötüyüm yani..........yardim lütfen

vuslat

günaydın canımm.. ben kullanmadım hiçte duymadım ama senin için başka b sitedeki yorumları getirdimm

Orkide
Medeni Durumunuz: Evli
Meslek: Eğitimci
ben kullanıyorum o ilaçları kullandıgımdan beri yuzumde sivilce eksik olmadı ben ade tdüzensizliği için kullanıyorum 5 aydır kullanıyorum 

figen26
Meslek: Muhasebeci
Yaşadığınız Yer: Bolu 
bende 4 ay boyunca kullandım bende şişlik yaptı

askingundar
Yaşadığınız Yer: İstanbul
aynı zamanda bu ilaç rahim içini desteklşiyor hayatım eger hamilelik oluşursa düşük ü engellemek için veriliyor

ZüMeR 
Meslek: Ev Hanımı
bende dushaston 3 ay kullandım adet düzensizliği için verdi doktorum ama bende kilo artışına sebep oldu

selinyilmaz
Meslek: Yönetici Asistanı
Kızlar doktorum bana kistim olduğu için Duphaston verdi ve yarın son hapı alıcam herhalde 2 gün içinde de reglim gelir. Ancak bişey sorucam bu ilacı kullanırken hamile olunur mu??? yada bebek çalışmaları yapmak doğru mu??? eğer bilginiz varsa lütfen paylaşın.Biz eşimle hap kullanıyorum diye korunuyoruz...
ve cevabıı :)
brn 
Evet Olunabilir Onun Için De Veriliyor Zaten.bunlar Kullanilirken 10 12 14 Günleri Diye Söyledi Dr..

benden bu kadar umarım azda olsa işine yarar.. selametle canımm :opucuk:

[/ur

DER!N

Ve aleykum selam Selmay,

Duphaston'u ben kullandım bebek düşündüğümüz için verilmişti Duphaston rahmi besler ve oluşan gebeliğin düşük riskini bertaraf eder.
Ama sendeki belirtilerin ne manaya geldiği konusunda fikrim yok,
Vaginal muayene oldun ve bebek yok dendi, bebek mi görünmedi yoksa kese de mi görünmedi net anlayamadım.
Test falanda yapmamışlar, dilersen kanda gebelik testi yaptır.
Adetinin 17 gün geçmiş olması durumuna ne söyledi peki?

derya55

bu ılacın bı cok etkısı var ben mesela duzenlı adet gorebılmel ıcın kullanıyorum adetın 16. gunu baslıyorum v bıttıkten bı kac gun sonra adet oluyorum
senınkınıde adet gorebılmen ıcın vermıstır bıde olusa bılecek bı gebelıkte bu ılac bebek ıcın rısk tasımıyo dıger adet sokturuculer gıbı degıl bıldıgım kadarıyla
herşeyin hayırlısı olsun şu hayatta

>Gülbade<

canim bende onu kullandim. onu doktor adet olmak icin vermisti bana. haplarim bittikden 2-3 gün sonra adet olmustum, ama hamile olmaya yardimci olup olmadigini bilmiyorum

°♥° b@ş@k°♥°

yardımcı olmuyo canım yumurtlamayı sağlıyo ama adet görmen için ve eğer hamile isen bebek kesesinin etrafını kalınlaştırıyo.

benim dünya tatlısı oğlum.. YALÇIN BORAN'IM...

asse

doktorum bana da verdi, bebeğin rahat tutunmasını sağlıyormuş. ama ben henüz kullanmaya başlamadım.

sanıyorum, kullandığın sürede hamile kalırsan bebeğin düşme riski olmsın die vermiştir. zaten hamile kalmazsan ilacı bıraktıktan en geç 1 hafta sonra adet olacaksın. yani bir nevi düzenleyici aynı zamanda.

sevgiler...

..BahaR●●

benimde tam tersiydi arkadaşlar tedaviyi bırakmak istedğimi söylemiştim bana bu hapı yazdı
ve dediki gebelik olmadığına emin olduğun zaman kullan bunu kimisi bebek için riskli değil diyor ......

°♥° b@ş@k°♥°

benim dünya tatlısı oğlum.. YALÇIN BORAN'IM...

..BahaR●●

bende anlamadım benim doktor niye öyle demişti acaba.......

gamzee47

canım bende kullandım o hapı yumurtlamayı arttırıyor adet düzenleyici aynı zamanda da bende sadece adetten önce kasıklarda çok agrı olmustu o kadar

selmay

peki arkadaslar  herkes yumurtlamayi sagliyor demissiniz bu haptan sonra hamile kaldiniz mi,suan bende 20 gündür kanamam gelmiyor,ben yumurtlayamiyorum degilmi kanama gelmedigi icin,hamile kalabilirmiyim ki onu anlayamadim,doktorum da kanamain gelmemesi icin bisey demedi  atti kafadan hemen hormon bozuklugu vardir dedi test yapicak eger kanama m gelirse,ama ben korkuyorum tehlikeli bi hastaligim varsa????

DERYATİLGAN

bende duphaston ve glucophage kullandım ama hamile kalınca doktor bırakmamı söyledi bebeğe bir zararı yok ama yinede kullanma dedi progestan verdi 2 kutu kullan bırak dedi.