2009 Eylül-Ekim-Kasım Anne ve Bebekleri

Başlatan (gülşen), 23 Mart , 2009, 11:20:53

« önceki - sonraki »

< ESLAL >

derincim benim minik kızımın hareketleri bi kaç gündür çok yavaşladı tekme şeklinde değilde kıpırdanma gibi hissediyorum..netten baktım bebek büyüdükçe harekler yavaşlar dio sendede oldumu canım böyle bişey 32 haftalık olduk

DER!N

Evet canım tekmelerimiz çok nadir keyfen yani bir tane atarsa atıyor :)

Ama sürekli bir kıpırdama hali sanki gerçekten sığamıyormuş gibi kendini bir yere topluyor ayaklarıyla elleriyle karnımı itiyor ahenkli oluyor artık hareketleri.

Ve bir iki haftadır kendini bir yere topladığında inanılmaz sertleştiriyor kendini, kasıklarımı yırtıyor sanki.

< ESLAL >

evt canım aynı tarif ettiğin gibi tüm hareketleri ve çok sık toplanıyo bikaç gündür taş gibi oluyo karnım ama bizim için biraz erken değilmi tüm bunlar için yaa aramızda 20 gün var durmuycak bu kız yerinde tüm bunların yanında akıntı artmasıda doğuma yaklaştığınızı gösterir yazıyodu nette bi dr.un açıklamasında karnımda kasılmalarda çoğaldı  :honk: akıntımda oldukça arttı  :y25:
Allah'ım hayırlı zamanda doğmasını nasip etsin inş.

DER!N

Erken mi bilmiyorum canım ama 32.haftadan sonra hareketlerin böyle olması normal.

Akıntı artmasının bir çok sebebi olabiliyor, gerçi haftanda müsait bu artış için.

Bende normalde akıntı olmaz geçen haftaki kontrolümde akıntım olduğunu söyledim iltihap varmış test yaptık ilaç verdi işte kesildi, eskiye döndüm akıntım yok yine.

< ESLAL >

benim akıntım hep vardı ama bu ara çok daha arttı canım bende daha önce söylemiştim dr. test yapıldı ve bişey çıkmamıştı normalmiş yani günlük pedlerden 1 tane kullanırken 3 tane kullanmaya başladım ama bu kadarı normalmi bilmiyorum kontrole gittiğimde önce onu sorucam

DER!N

Muhtemelen normaldir canım.

Kontrolün ne zaman?

ayşgl

slm kızlar ben 2009 eylül annesiyim 16 eylülde geldi kızım sanırım pek eylül annesi yok çoğunluk halen bekleyişte mi

DER!N

Alıntı yapılan: ayşgl - 25 Ekim , 2009, 19:00:18
slm kızlar ben 2009 eylül annesiyim 16 eylülde geldi kızım sanırım pek eylül annesi yok çoğunluk halen bekleyişte mi

A.Slm Ayşegül, hayırlı olsun yeni bebiş çok tatlı maşallah  :nazar:

Valla çoğunluk sessiz bir çoğunluk :) ezo ile benden başka sanırım bekleyen yok varsa da pek çaktırmıyorlar  :k06: :k06:

< ESLAL >

:k06: :k06: evt ya bizden başka kimsecikler yok hakketten aslında çoktu aralık anneleri saklanıyolar kesin :k06: :k06:
derincim kontrolümüz bu hafta içi canım bakalım ne diycek dr.çok merak ediyorum bide kızımın kilosunu çok merak ediyorum biraz önde gidiyodu dahada ağırlaştı karnımın bitarafı aşağı sarkıyo  :ehi: :ehi: biraz iri olucak demişti dr.muz oda korkutuyo beni yaaa nasıl doğurcam ozaman  :honk:

ayşgl

ALLAH SAĞLICAKLA KURTARSIN KIZLAR KONTROLE GİTCEM VS.. GİBİ YAZDIKLARINIZI OKUYUNCA ÇOK DUYGULANIYORUM :y25: DAHA GEÇEN AY BENDE BU DURUMDAYDIM  :y25: GÜZEL GÜNLERDİ AMA ŞİMDİ DAHA GÜZELLL :hieyt: :hieyt: :hieyt:
HADİ SİZDE HAYIRLISIYLA ALIN BEBECİKLERİ KUCAĞINIZADA OTURUP ONLARI ÇEKİŞTİRELİM :D :D :D :D :D

DER!N

Alıntı yapılan: ezoo - 25 Ekim , 2009, 22:54:10
:k06: :k06: evt ya bizden başka kimsecikler yok hakketten aslında çoktu aralık anneleri saklanıyolar kesin :k06: :k06:
derincim kontrolümüz bu hafta içi canım bakalım ne diycek dr.çok merak ediyorum bide kızımın kilosunu çok merak ediyorum biraz önde gidiyodu dahada ağırlaştı karnımın bitarafı aşağı sarkıyo  :ehi: :ehi: biraz iri olucak demişti dr.muz oda korkutuyo beni yaaa nasıl doğurcam ozaman  :honk:

Hayırlı haberler getirirsiniz inş. canım Allah yardımcımız olsun  :amin:

Benim kontrol Kasımın ilk haftası ben de pek bir meraklıyım ilk kez 3 hafta arayla kontrole gidicem.

DER!N

Alıntı yapılan: ayşgl - 26 Ekim , 2009, 08:02:39
ALLAH SAĞLICAKLA KURTARSIN KIZLAR KONTROLE GİTCEM VS.. GİBİ YAZDIKLARINIZI OKUYUNCA ÇOK DUYGULANIYORUM :y25: DAHA GEÇEN AY BENDE BU DURUMDAYDIM  :y25: GÜZEL GÜNLERDİ AMA ŞİMDİ DAHA GÜZELLL :hieyt: :hieyt: :hieyt:
HADİ SİZDE HAYIRLISIYLA ALIN BEBECİKLERİ KUCAĞINIZADA OTURUP ONLARI ÇEKİŞTİRELİM :D :D :D :D :D

ayy canım inş. hayırlısyla sorunsuz geçirelimde bu son zamanlarımızı dediğin gibi bebişlerimizi çekiştirelim inş. sağlıkla :amin:

< ESLAL >

bende en başından beri hep bi bahaneyle 3 haftada bir gittim kontrollere dr. yine noldu diodu ama içim rahat etmiyo napim :D şimdi bu hafta gidicez 2 haftada bire düşecekmiş kontrollerimiz sonrada haftada 1 :hieyt: :hieyt: vee mutlu son inş.  :occasion5: :occasion14:
haklısınız kızlar hayırlısıyla bi atlatsak şu günleri kendimizden değilde pıtırcıklardan konuşsak artık  :binkybaby:

mavis.deryam

mrb hanimlar uzun bi aradan sonra yazabildim oglum 30 eylul de dogdu  cok zor bi dogum gecirdim allah kimsenin basina vermesin .hastaneye yattim gun sanci verdiler sancilarim basladi bu arada epidural yaptirdim normal dogm yapicam kolay olsun diye 45 dk gecti oglumun kalp atislari zayifladi havasiz kalmis acil sezeryana aldilar beni .sezeryandan ciktim odaya geldim 15 -20 dk sonra kanama basladi bende  tekrar acil ameliyata aldilar beni tabi ben agla gal panik  bacaklarimdan yaptilar,bu seferde cok kan kaybetmisim 5 litre kan vermisler bana kan verince bu sefer kan pihtilasmasi olmu s ben de kalbe giden damarlardan birini filtre koymuslar beyne yada kalbe gitmesin diye pihti diye tabi ben bu arada ben yogun bakimda yatiyorum bana anlattilar.esimolumden donmusum ikinci hayatimi yasiyorum hanimlar sukrediyorum allaha ogluma bisey olmadi .kan pihtilasmasini tedavi ettiler bu seferde icimde filtre icin iki kere hastanede ameliyat ettiler cikaramadilar tekrar buyuk bi hastanede zurihe gittim en sonunda aldilar cikarttilar 20 gun hastanede kaldim ve evdeyim sonunda oglum 34 gunluk oldu ,oglumu dogum yaptiktan sonra 3 gun sonra gordum melegim benim  simdilik bu kadar hanimlar zaman buldukca yazarim

< ESLAL >

çookkk geçmiş olsun canım Allah hepimize hayırlı doğumlar nasip etsin inş. kimseyi eğlendirmesin bu yolda içim bi kötü oldu yazdıklarını okuyunca ama kaderde ne varsa onu yaşıycaz hepimiz önüne geçmek imkansız