2009 Eylül-Ekim-Kasım Anne ve Bebekleri

Başlatan (gülşen), 23 Mart , 2009, 11:20:53

« önceki - sonraki »

DER!N

Merhabalar arkadaşlar  :flowers: :flowers:

Bir kaç gündür doktoruma abone durumdayım, sorunlu geçiyor hamileliğim dua edin bana lütfen

Bir kaç yerde yazmıştım bayılma durumlarımı tansiyon diye düşündük sonra kan şekerimin düşüklüğünden şüphe edildi geçtiğimiz bir hafta boyunca parmaklarım delik deşik oldu kan şekerimi ölçmekten, velhasıl kelam ölçtüğüm değerleri dahiliye uzmanı doktorlara da danışmış doktorum ben daha 18.haftamdayım şeker yüklemesi yapılacak diye gittim bugün; erken dönem bile olsa yükleme yapılacaktı, neyse insülin testi yapılacak dedi doktorum. Önce açlık kan şekeri, sonra bir saat arayla iki kez insülin ölçümü için kan verdim en son tokluk kan şekerime bakıldı. Meğer benim sorunum hiperinsülinemi imiş, normal değerler 1,9-23 arası olması gerekirken benim değerlerim 110 falan çıktı doktorum da ben de şoke olduk. İaç tedavisi gerektiren bir rahatsızlık ve maalesef tedavide kullanılan ilaçlar hamilelere yasak  :'(
Bu yaşta ilginç bir durum 25 yaşındayım.

Sürekli yemek yiyecekmişim, gece bile  :'( ağzım boş kalmayacakmış böyle insülini çok yüksek olanların kan şekeri ani düşermiş bu da bayılmaya ve şuur kaybına kadar giden bir fenalaşma hissi yaparmış. Normalde yürüyüş yapmak gerekiyor bu durumda; ama benim kızım yarasa gibi başaşağı duruyor yürüyüş yasak  :'(

Ayh içimi döktüm, böyle işte. :cildir: :cildir: :cildir:

Hamileliği sorunsuz olan arkadaşlarım, çatlaklarınızı ve aldığınız kiloları dert etmeyin. Hepinizin maşaAllahı var, Rabbim nazarlardan saklasın.  :nazar:  :amin:

mavis.deryam

mrb hanimlar pinarcim gecmis olsun bende normal dogum istiyorum kismetse benim de oglusum dogduktan sonra  ufak operasyon gecirecek doktorun dedigine gore bobreklerinde hava birikiyomus suan calisiyo soru yok  bobreklerinde ve  bebekte,allaha hep sukrediyorum hep daha kotusude olabilirdi diye yavrumu sag saglim bi kucagima alayim saglikli bi sekildebaska   biseystemiyorum oglumla 26 haftalik olduk prensimle herkes dua etsin allahina  derincim sanada gecmis olsun canim umarim saglikli bir sekilde melegine kavusursun

< ESLAL >

kızlar çok geçmiş olsun Allah yardımcımız olsun cümlemizin bende panik atağım belkide bu yüzden bilmiyorum hamilelikte her 3 gebeden biri denilen her belirtiyi yaşıyorum ama öyle yada böyle bu günler geçicek ve sonunda dünya harikası bişey bizim olucak inş. sağlıklı bi şekilde kucağımıza aldığımız günleride gösterir Rabbim hepimize :amin:

Angel

derincim cok gecmis olsun canim cok dikkat etmen lazim artik drun her dedigini yap mutlaka bebeginin ve senin sagligin icin canim .

uzulme mutlaka yaninda birilerini bulundur bu duruma alisana kadar  :opucuk: 

tekrar gecmis olsun

DER!N

:amin: :amin: İnşaAllah, yakında zamanda geçer sağolun arkadaşlar.  :opucuk: :opucuk:

pinar79

derin çok geçmiş olsun canım, mavişderyam bebeğinin böbreklerindeki sorunu nasıl anladı dr. ve nasıl bir operasyon geçirmesi gerekiyomuş çok geçmiş olsun sanada canım.özellikle sordum çünkü benim bebeğimede böbreklerinde hafif genişleme var demişti dr ama çok önemli değil doğumdan sonra kapanır çünkü çok küçük genişleme bu demişti sadece takibi yapılıyo ama ben yinede hep tedirginim.Rabbim hayırlısıyla bebeklerimizi sağlıklıca kucağımıza almayı nasip etsin .bu hafta şeker yükleme testi yapıldı bi sorun çıkmadı.

neslihan

CANIM ÇOK GEÇMİŞ OLSUN.İNŞALLAH HAYIRLISIYLA ATLATIRSIN :amin:

pinar79

amin canım dr önemli değil desede kafama zaman zaman takılıyo

DER!N

Rabbim tüm şifa bekleyenlere acil şifalar versin, bizleri de içlerinden ayırmasın.  :amin: :amin: :amin:

Yavrularımızı bize bağışlasın, tedirginlikler çok zor beklemek çok zor Rabbim sabırlar versin her birimize  :amin: :amin: :amin:

DER!N

Günaydınlar kızlar yine kimsecikler uğramamış,

Öyle böyle derken 5 ayı geride bıraktık biz kızımla.  :nazar:  Sizler ne alemdesiniz?

Hala benim gibi inanamıyor musunuz hamile olduğunuza :k06: :k06:

pinar79

selam kızlar bebecikler nasıl bakayım kıpır kıpır uyutmuyolar demi.benim oğluşumda aynen öyle maşallah çok güçlü.az kaldı anneler bebeklerimiz gelecek.Rabbim sağlıcakla kucaklarımıza almayı nasip etsin

mavis.deryam

mrb arkdaslar pinarcim doktorun dedigine gore bobreklerinden sivi az geciyomus o yuzden hava kaliyomus  idrarini yapiyomu  suanlik  ama dogduktan sonra takip edicez gerekirse 2 ay sonra ameliyat ederiz gecmezse dedi .suan oglusumla 29 haftalik olduk altimda agrilar oluyo zaman zaman donmusmudur  sizdede oluyomu acaba oglusum cok herketli masallah hic durmuyo .

pinar79

canım çok geçmiş olsun Rabbim bizlere bağışlasın bebeklerimizi.bende de hafif kasılmalar oluyo ve bacak aram geceleri ağrıyo.normaldir diye düşünüyorum.çünkü bebeklerimiz büyüyüyor.31 haftalık olduk bizde.ekimiz ilk haftası doğum diye düşünüyor dr. hayırlısı

zeynemir

Herkese merhaba, 24+2 haftalık hamileyim ve ikinci bebeğim. İlki sezeryanla doğduğu için bu da o şekilde doğacak. Doktorumla Allah kısmet eder de o günlere sağ salim ulaşırsak 1 Aralık 2009 için gün saptadık. Hepimiz sağlıkla sıhhatle kucağımıza alırız inşallah...

DER!N

Amin Zeynemir, hoşgeldin  :flowers:

Aramızda 2 gün var, benim normal mi olacak sezeryan mı belli değil muhtemel doğum tarihi 03 Aralık, ilk bebeğim hayırla sağlıkla gelsinler inşaAllah  :amin:

Cinsiyeti nedir?