28 Mart , 2024, 14:02:08

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

8 haftalık oldu ama kese boş gözüküyor

Başlatan melek_pelin, 10 Mart , 2009, 13:08:48

« önceki - sonraki »

betüs26

evet canım bende çok korkuyorum ezan okunuyor şuan inşallah olur rabbim ezanın yüzü suyu hürmetine sanki aklımdan geçen olumsuzluk gelip beni buluyor bu sefer hep dış gebelikten korkmuştum boş kese çıktı olumlu düşünelim melek pelin eskiden de varmış ama herkez normal düşükle onu ayırt edemezmiş ki belki çoğu boş keseydi bilemeyiz artık tıp ilerlediği için biz biliyoruz birdaha sorun yaşamayız inşallah canım bebişlerimizin resmini koymayıda nasip eder allah buraya inşallah

melek_pelin

inşallah tatlım, herşey de bi hayır vardır ben de böylelikle hamilelik stajı yapmış oldum hamileliğin nasıl bi şey olduğunu yaşadım bi dahakine daha tecrübeli olcam diye avutuyorum kendimi

kardelensevgi

teşekkür edderim melekcim çok güzzel moral verdin ama korkuyorum işte napiyim elimde değil 31 yada 1 de gitcem kaşp atışları duyulur demişsin gerçekten duyulurmu acaba inşallah

fusunn

Alıntı yapılan: melek_pelin - 12 Mart , 2009, 11:11:40
kızlar sağolun kendimi üzmemeye çalışıyorum ama olmuyor işte, başka şeylerle uğraşmaya çalışıyorum ama olmuyor, aklımda sürekli o var, sürekli düşünüyorum ve bence geç döllenme olasılığı %10 bile değil çünkü ben hamile olduğumu biliyosunuz 1 ay önce öğrendim sonra gidip kan tahlili yaptırdım 24.küsur çıktı, doktor hamilesin ama çok küçük dedi, 15 gün sonra gel dedi, 15 gün sonra gittim bu sefer de kese 5.küsur mm çıktı biraz daha bekleyelim dedi, sonra işte 2 gün önce gittim 11,küsur çıktıve kese boş kalp atışı yok , doktor dedi ki 8 haftalık hamilelerde 2 katı olması lazım kesenin dedi, adetlerim hep düzenliydi, yani gelişim 1 ay geriden geliyor 1 hafta sonra gittiğimde de çıkmazsa artık alcaklar keseyi yapacak bi şey yok, eğer bu boş gebelikse Allahın takdiri yapabileceğimiz bi şey yok ama ben çok üzülüyorum çok heveslenmiştim, çok istemiştim çok hazırlamıştım kendimi çok bağlanmıştım ama zaten hiç yokmuş, eğer geç döllenmeyse de bu sefer bebekte gelişim geriliği var demektir bence bu da başka bi problem, ne diyi Allah hakkımda hayırlısını versin Allahın verdiği can sonuçta, Allah düşmanımın başına vermesin Allah korusun tüm hamileleri inşallah hakkımda hayırlısı olur  :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:

aynı şeyleri suan ben yasıyorum sevgili arkadasım 7 haftalıkken doktoruma gıttıgımde 1 hafta daha bekleyelım gec yumurtalama oldugu ıcın haftaya %90 goruruz bebegı dedı dun tam 8 haftalık olmustu gıttım muayeneye ama vajınal ultrasonda dahı hiçbirşey gorunmedi ve kurtaj olmam gerektıgını soyledı sımdı kendımı ona hazırlamaya calısıyorum cok kotu ınan hele gecen gunduzun karnındakı o mınık olduysa ve butun umutlarını ona bagladıysan onu kaybetmek kadar kotu bırsey yok...

fusunn

melek pelin çok korkuyorumm hafta içi bende kurtaj ıcın doktorumu zıyaret edicem:( neler olacagı hakkında yasadıklarını paylasır mısın benimle

melek_pelin

canım korkma, tabiki çok üzücü bi şey Allah kimsenin başına vermesin ama Allahın takdiri o yüzden kendini en kötüye alıştırman lazım, benimki genel anesteziyle oldu, işlemden önce çok endişeliydim stresliydim hemşirelere de bağırmaya başlamıştım üzüntüden onlarda bana dil altı sakinleştirici verdi, sonra ameliyathaneye götürdüler bir sürü hemşire , anesttesizt ve doktorum geldi, şimdi uyuyacaksın dediler uyudum sonra pelin pelin diye sesler duydum gözümü açtığımda sedyede odaya götürüyorlardı beni, bitti mi dedim ve ağlamaya başladım, işin kötü tarafı yanımda ne annem ne eşim vardı, kaynanamlar önce hastanedeydi ama beklemediler beni ve gittiler sadece görümcem vardı, çok kötü oldum, yatağa aldılar beni sonra çok şiddetli bir ağrı başladı ve iğne yaptırdım şiddetli kanamam oldu sonra, 1 saat sonra yemek getirdiler yedim ağrılarım da geçti ve ayağa kalktım, sonra doktorum geldi ve kontrol etti, ilaçlar verdi ve 1 hafta sonra kontrole gel dedi, sabah 9da hastaneye geldim ve akşam 6 buçukta çıktım özel hastane olduğu için çok ilgilendiler, ankarada etlik lokman hekim hastanesi, annem yola çıkmıştı sabah aydından eşim onu almaya gitti ve 7 buçuk gibi geldiler, ilk gün yattım iyiydim aslında ama lohusa gibi olunduğundan üşütmemen lazım dediler yatırdılar beni, şimdi 11 gün oldu bebeğime veda edeli, ama alıştım mecburen, 2 gün önce soğan kürüne başladım ve parça parça et geldi :( , sanırım içerde kalmış parçalar, şimdi hayat devam ediyor ağlasam da ağlamasam da değişen bir şey yok kendimi toparlamam lazım ki bi daha anne olabileyim, işte böyle füsuncum inşallah sen daha kolay atlatırsın

melek_pelin

Alıntı yapılan: betüs26 - 25 Mart , 2009, 15:09:45
yapmaya başlaya bilirsin canım daha çok var 15 gün yap sen sonra adetin bitincede 7 gün daha tekrarla olurmu seninle aynı dönönemde düşünüyoruz heralde ağustos eylül gibi

canım ben 3 gün oldu soğan suyuna başlayalı ve parça parça et geldi kanamam bitti sence normal mi

melek_pelin

Alıntı yapılan: kardelensevgi - 27 Mart , 2009, 16:56:49

teşekkür edderim melekcim çok güzzel moral verdin ama korkuyorum işte napiyim elimde değil 31 yada 1 de gitcem kaşp atışları duyulur demişsin gerçekten duyulurmu acaba inşallah

tatlım korkma üzmemen lazım kendini bebişin etkilenir herşeyden unutma sakın, bi aksilik yoksa mutlaka duyulur kalp atışları bebişinin :)

fusunn

Alıntı yapılan: melek_pelin - 28 Mart , 2009, 16:27:19
canım korkma, tabiki çok üzücü bi şey Allah kimsenin başına vermesin ama Allahın takdiri o yüzden kendini en kötüye alıştırman lazım, benimki genel anesteziyle oldu, işlemden önce çok endişeliydim stresliydim hemşirelere de bağırmaya başlamıştım üzüntüden onlarda bana dil altı sakinleştirici verdi, sonra ameliyathaneye götürdüler bir sürü hemşire , anesttesizt ve doktorum geldi, şimdi uyuyacaksın dediler uyudum sonra pelin pelin diye sesler duydum gözümü açtığımda sedyede odaya götürüyorlardı beni, bitti mi dedim ve ağlamaya başladım, işin kötü tarafı yanımda ne annem ne eşim vardı, kaynanamlar önce hastanedeydi ama beklemediler beni ve gittiler sadece görümcem vardı, çok kötü oldum, yatağa aldılar beni sonra çok şiddetli bir ağrı başladı ve iğne yaptırdım şiddetli kanamam oldu sonra, 1 saat sonra yemek getirdiler yedim ağrılarım da geçti ve ayağa kalktım, sonra doktorum geldi ve kontrol etti, ilaçlar verdi ve 1 hafta sonra kontrole gel dedi, sabah 9da hastaneye geldim ve akşam 6 buçukta çıktım özel hastane olduğu için çok ilgilendiler, ankarada etlik lokman hekim hastanesi, annem yola çıkmıştı sabah aydından eşim onu almaya gitti ve 7 buçuk gibi geldiler, ilk gün yattım iyiydim aslında ama lohusa gibi olunduğundan üşütmemen lazım dediler yatırdılar beni, şimdi 11 gün oldu bebeğime veda edeli, ama alıştım mecburen, 2 gün önce soğan kürüne başladım ve parça parça et geldi :( , sanırım içerde kalmış parçalar, şimdi hayat devam ediyor ağlasam da ağlamasam da değişen bir şey yok kendimi toparlamam lazım ki bi daha anne olabileyim, işte böyle füsuncum inşallah sen daha kolay atlatırsın

cnm benim Allah bunu yasayan herkese sabır ve sıhhat versin ne diyim ben hala kabul etmek ıstemıyorum öyle bırsey ki sankı rüyaydı böyle bısey yok ben kürtaj olmıcam bebeğime veda etmicem.bir türlü itiraf edemıyorum kendıme üzülmeden aglamadan olmuyor hergun bı umutla kalp atıslarını duyacagın gunu beklıyorsun sonra ondan ayrılman gerekıo annelık nasıl bır duygu boş gebelikte de olsa yasadıgımız nasıl sahıplenıyoruz ondan vagecmek nasıl zor gelıyor.4 ay oncede düşük yapmıştım üstünede bu gelince zor ya gerçekten...

melek_pelin

canım seni çok iyi anlıyorum ben hamile olduğumu evde öğrendim, evde test yaptım 2 kere silik çizgi çıktı, kan testi yaptırdım kan testinde değer düşük çıktı daha çok küçük 10 gün sonra gel dedi doktor, 10 gün sonra gittim kese görünmedi , 10 gün sonra bi haha gittim kese çok küçük göründü ama kalp atışı duyulmadı haftaya bi daha gel dedi, ben o kadar çok istemiştim ki, battaniye ördüm yelek ördüm bi sürü plan yaptım şöyle yaparım böyle yaparım diye ama olmadı :( herkese söylemiştim, herkes de çok sevinmişti eşim de çok sevinmişti ama olmadı işte nasip değilmiş, 1 hafta bekledim içimde bir umut vardı ama kendimi en kötüye de hazırladım ve en kötüsü gerçekleşti    :(

herşey nasip kendini üzme diycem ama biliyorum mümkün değil, korkma ama bu normal bi şey düşük yapan yada kürtaj olan o kadar çok kadın var ki bu da hayatın bi parçası malesef,

ne zaman gitceksin doktora

goncagul

ıste tum ıltıhapların sokulmus canım korkma ıyı olmus

melek_pelin

evet iyi oldu daha 3. gün bugün devam ediyorum inşallah faydası olur

goncagul

merak etme duzenlı devam et ıyı gelır bana yaradı anlıcan kıst vardı kalmadı ıltıhap falan sokup atıyor ya devam et sen tatlım kac yasındaydın sen

melek_pelin

Alıntı yapılan: goncagul - 28 Mart , 2009, 18:30:21
merak etme duzenlı devam et ıyı gelır bana yaradı anlıcan kıst vardı kalmadı ıltıhap falan sokup atıyor ya devam et sen tatlım kac yasındaydın sen

yaa inşallah iyi gelir , ben 26 yaşındayım

fusunn

cnm doktor yıne bekleyelım demıs eşime malum ben dayanamadım cıktım odadan persembe gunu cagırdı ama yıne umutlanmak ıstemıyorum ben yelek bile örmeye başlamıştım amaaaaaaa :'( :'(