Tuvalet Eğitimi

Başlatan Almiş'inAnniş'i, 24 Haziran , 2007, 12:53:02

« önceki - sonraki »

birgül87

Alıntı yapılan: ★ikiz AnneSi★ - 17 Eylül , 2010, 23:41:14
Alıntı yapılan: birgül87 - 17 Eylül , 2010, 23:37:43
Alıntı yapılan: ★ikiz AnneSi★ - 17 Eylül , 2010, 23:35:46
aa  balkiz bende bunu duydum korkuyorlarmis benim yengem kizi korktugu icin önce kendisi oturmus wc ye demiski kizim bak tehlikeli degil bu delik
buraya hepimiz cis yapiyoruz bak demis ve önunde göstermis :ehi: dayim kizsada bu ise yaradi kiz o gunden sonra  korkmamis oturuyor

bende denedim ama hiç bir işe yaramadı malesef ve 3 .5 yaşında daha ne kadar beklicem ki bi uzmana danışmamda fayda var galiba  :dontknow:
birgul ufakken deneme yapmismiydiniz?
sen bir uzmana danis bencede benim hic tecrubem yok yani sizin yaninizda
sadece örnek verebiliyorum ama ralitede praktikte sizler yasamis biliyorsunuz
insaallah kisa zamanda wc ye alisir oglun

aminnnnnnnnnnn
küçükken çok zorlamadım denedim bir defa ama istemedi bende zorlamadım şimdi hiç olmuyo
belki küçükken alıştırmalıydım.

Uploaded with ImageShack.us

fıstık

benim kızımda kaka yapınca söylüyo daha doğrusu kaka yaptınmı diye soruyorum yaptıysa altaçmasını getirip seriyo ve üzerine yatıyo :toothy10:

ama önemli olan yapmadan önce söylemesi şuan daha 16 aylık ve ben erken olduğunu düşünüyorum 2 yaşında başlıcam uzmanlarda öyle söylüyorsa

vardır bi bildikleri

tubişş

sevgili anneler kafayı yemek üzereyim
29 aylık oğluma tuvalet eğitimi vermeye çalışıyorum ama nafile 4 gün oldu ama olmuyo galiba pes etmekde istemiyorum çünkü artık yaşı geldi diye düşünüyorum 24 aylıkken başlıcaktım ama kardeşine yeni alışıyor diye başlamadım şimdi herşeye alışmışken başladım ama çocukta bi gelişme yok deliricem en sonunda
geceleri kuru kalkıyor canı isterse çişim var diyor ama genelde altına yapıveriyor çamaşır yıkamaktan bıktım yaaaa
tecrübeli anneler ne yapmam lazım? yardım...yardım :( :(

βαlκιz

daha geçmedim tuvalet egitimine yazın geçmeyi düşünüyorum
şimdi yapınca gösteriyolar çişte kakada yapsalar bezlerini tutup gösteriyolar
ablamın oğlu 2 buçuk yasında bikaç aydır kendi kendine ögrenmiş ne güzel
yapmadan önce söylüyo gündüz bez takmıyolar
gece takıyo
benimkilerde öyle olsa kendi kendilerine ögrenseler  :k06: ne rahat ederim
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

fıstık

Alıntı yapılan: tubişş - 05 Kasım , 2010, 14:44:49
sevgili anneler kafayı yemek üzereyim
29 aylık oğluma tuvalet eğitimi vermeye çalışıyorum ama nafile 4 gün oldu ama olmuyo galiba pes etmekde istemiyorum çünkü artık yaşı geldi diye düşünüyorum 24 aylıkken başlıcaktım ama kardeşine yeni alışıyor diye başlamadım şimdi herşeye alışmışken başladım ama çocukta bi gelişme yok deliricem en sonunda
geceleri kuru kalkıyor canı isterse çişim var diyor ama genelde altına yapıveriyor çamaşır yıkamaktan bıktım yaaaa
tecrübeli anneler ne yapmam lazım? yardım...yardım :( :(

CANIM BELİRLİ ARALIKLARLA TUVALETE OTURT ONUN SÖYLEMESİNİ BEKLEME Bİ SÜRE SONRA ALIŞACAKTIR

4 GÜN ÇOK KISA BİR ZAMAN SABRETMEN GEREKİYOR

ferda2

kızlar benim kızım bezini istemiyor gündüz 8 saat yapmaığı zamanlar oluyo ben de wcye götürüyorum kortktum diyo lazımlığa oturmuyor geçen güün kitaplıktan 2 tane dünya klasikleri almış üstüne işemiş birde buz dplabına işedi oynarken kaçırdı ben de daha yeni wc ye götüürmüştüm oraya yapmadı yaptıktan sonra çiş yaptım diyor

gökse

merhaba kızlar. ben uğluma tam iki yaşında başaldım wc eğitimine .1 ay içinde tamamen alıştı .lazımlığını tuvaletin bi kenerında dururdu hep.ilk başlarda zorluk çektik tabi bazen kabız olurdu yapamazdı kıvranırdı evin etrafında dolaşırdı .bi negöreyim salonıun ortasına yapı veriridi. :k06: sonra sonra alıştı tabi.şuan 3.5 yaşında hiç altını bezleme artık gece bile hayatta yapmaz altına .

--elif--

2 gündür tuvalet eğitimine kafayı takmış durumdayım kızım 2 yaş 3 aylık oldu ve 2 ay sonra oğluşum gelicek kısmetse
bende daha fazla ağırlaşmadan öğretmek istiyorum kızıma
ama nasıll  :dontknow:  :dontknow:
dünden beri hiç tuvalete yaptıramadım o kadar dikkat ettiğim halde her defasında altını ıslattı
tuvalette bekletytiğim süre içinde yapmadan geri kalkıyo ve ağız dolusu yapmıcaaammm diyo
tabi bende kedimi yiyorum sinirden  :cildir:
nasıl bir yol izlemem gerek acaba bi kere yapsa wc ye devamı gelirmi?
ilk sayfada okuduklarım pek bi yardımcı olmadı bana ne yapacam bilmiyorum
bi fikri olan varmı yada tecrübelerinizi paylaşırmısınız  :-\  :-\  :-\

beynâ

canım bende çocuk yok ama kardeşim& görümcemden gördüğüm kadarıyla bezi çıkarmanın rahatlığına alıştıktan sonra, bez takmamak için çocuklar wc yi tercih ediyorlar.. alşıtırma kilotlarından almadıysan al bence,havalar da ısınıyor kızın da istemeyecektir bezi..mecbur wc ye ;)

--elif--

canımsın var alıştırma kilodunu giydirdim dün zaten aradan biraz zman geçti bide baktımki sanki bu kızın üstüne bi damacana su dökmüşler beynimden vurulmuşa döndüm onla bile çıkmış üstüne  :cildir:

beynâ

ay kıyamam canım ya ;D ne zamandır alıştırmaya çalışıyosun? veya kızıyor musun kendisine de.. eğer bilinçli yapıyorsa ufak cezalar verebilirsin bence

Lă_Tăhzen!

Pek ısrarcı olmamak lazım tuvalet egıtımınde illaki yapacaksın dıye ısrar ettıkce ters teper ınatcılıkta diretir

Senin durumunda zor ya haklısın ama ben cocuk söyleyınceye kadar ısrar etmeme tarftarıyım kızım nezaman dedı anne çişim var ve bunun bılıncıne vardı o zaman kadar beklıcem :)

Alıştırma külotları var kullanıyomusun onlardan bırlıkte gırın wc'ye oturumus gıbı yap anlat falan bılmıyorum kı daha gecmedıgımız ıcın o aşamaya zorlugunu bılemıyorum Allah yardımcın olsun

--elif--

Alıntı yapılan: beynâ - 06 Nisan , 2012, 12:01:27
ay kıyamam canım ya ;D ne zamandır alıştırmaya çalışıyosun? veya kızıyor musun kendisine de.. eğer bilinçli yapıyorsa ufak cezalar verebilirsin bence
dün başladım güzincim  :-\
önce kızmadım sonra kızdım ikiside işe yarmadı
bilin.li yapıyomudur bilmiyorum ama herşeyi biliyor cevap bile veriyor bana
kötü çocuklar yapar bezine diyor ben akıllıyım tuvalete yapacam diyor ama yine altına yapıyor
onu hırpalamıyım diye bi buçuk günde psikolojim alt üst oldu  :'(

--elif--

Alıntı yapılan: Lă_Tăhzen! - 06 Nisan , 2012, 12:33:04
Pek ısrarcı olmamak lazım tuvalet egıtımınde illaki yapacaksın dıye ısrar ettıkce ters teper ınatcılıkta diretir

Senin durumunda zor ya haklısın ama ben cocuk söyleyınceye kadar ısrar etmeme tarftarıyım kızım nezaman dedı anne çişim var ve bunun bılıncıne vardı o zaman kadar beklıcem :)

Alıştırma külotları var kullanıyomusun onlardan bırlıkte gırın wc'ye oturumus gıbı yap anlat falan bılmıyorum kı daha gecmedıgımız ıcın o aşamaya zorlugunu bılemıyorum Allah yardımcın olsun
amin nurcum  :opucuk:
çok zor bi dönem ya hem 2 yaşın getiirmiş olduğu değişiklikler,inatçılık hemde tuvalet eğitimi hiç gitmiyor  :-\
bende senin gibi diyodum kendi sölesin diye ama öteki olunca daha zorlanırım diye düşünüyorum ikisi bir
bide onu kıskanır hiç öğrenmez diye korkuyorum
zaten yaz döneminde ne ben kaldırabilirim o alt değiştirme olayını nede o bi topak bezle dolaşsın istemiyorum o sıcakta
ama bakalım ne olacak çabuk pes ettim gibi giydirecek donu kalmadı yani bezledim artık  :cildir:  :cildir:

DENİZGÖZLÜM81

canım benim ablamda bezi bıraktırdı diyor çok kolay oldu pek umursamadımda kilot eşortman giydiriyordum kendi söylemeye başladı 2 gün önce isal olmuş dedim bağlasaydın rezil olursunuz dedim yok diyor kendisi söylüyor baktım wc koşuyor diyor alışır bazıları çabuk alışıyor vazılarıda inat ediyor sanki ;D ;D ;D