28 Mart , 2024, 21:31:53

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

polikistik over hastalığı olupta hamile kalan varmı kızlar?

Başlatan SONSUZSEVDAM, 26 Ocak , 2009, 12:59:26

« önceki - sonraki »

DAMLAEVRİM

Alıntı yapılan: gülay t. - 04 Mart , 2009, 11:15:13
Damlacım ben de evliliğimin ilk aylarında Diane 35 kullanmıştım adet düzenleyici olarak. Bıraktıktan sonra doktora gittiğimde yumurtalarımın yeterince büyümediği anlaşılmıştı. Dianeyle alakası yok bu durumun benim yumurtaların yapısıyla alakalıymış. Ama daha sonra gördüğüm tedaviyle çok şükür hamile kalabilmiştim. Demek istediğim Dianenin tek başına gebeliği tamamen engelleyici bir etkisi yok. Evlendikten sonra bence muayeneye git gerekli herşeyi yaptır gerekirse eşinin sperm testini de yaptır, eğer herşey normalse ondan sonra istediğin zamana kadar erteleyebilirsin. Neden dersen bazen küçük bir sorun oluyor baştan bilinmediği için tedavi edilemiyor birkaç yıl bebek istenmeyip daha sonra istenmeye başlandığında da üsütünden yıllar geçmiş oluyor. Bu sefer başlıyorsun uğraşmaya. Yani 2 yıl düşünmeyebilirsin bebek ama bu 2 yıl içinde varsa tüm sorunları çözersen sonrası daha kolay olur.

AÇIKLAMALARIN İÇİN TESEKKÜR EDERİM AMA BENİM ASIL KORKUM SU AN DİANE 35 KULLANIYORUM YA  2 YIL FALAN OLDU EVLENDİKTEN SONRADA  2YIL KULLANMAK İSTİYORUM ACABA BU İLAÇ BEBEĞİMİN OLMASINI ENGELLERMİ DİYE KORKUYORUM.

gülay t.

Rica ederim canım. Diane 35 doğum kontrol hapı olduğu için kullandığın süre boyunca engeller gebeliği. Bıraktıktan sonra da kişiye göre değişiyor hamile kalma süresi. Ama korkma sadece hormonları düzenliyor. Bıraktıktan sonra yumurtlama düzeni birkaç aya kadar normale dönüyor zaten. İlacı bıraktıktan birkaç ay sonra genel bir muayeneye gidebilirsin doktorun seni yönlendirecektir.

°♥° b@ş@k°♥°

bende polikistik over hastasıyım ve glukophage kullandım 3 ay. ve onunla birlikte bi sürü ilaç kullandım. bakalım bu ay bekliyoruz..

benim dünya tatlısı oğlum.. YALÇIN BORAN'IM...

н∂vv∂ ツ

slmm kızlar.bende polikistik over hastasıyım.soğan suyu için.ben başladım.rabbim hepimiza nasip etsin. :amin:

Uploaded with ImageShack.us

ceylin eslem

ben bu gün polikistik over şüpesiyle doktora gittim adetim düzensizdi.doktorum kist falan yok dedi bazı tahliller istedi sonucunu yarın gösterecem doktora.bide doktor dediki polikistik overde illa da kist olacak   diye bişey yok kist olmayabilirde dedi. nebilim şaşırdımda.neyse kist olmaması çok sevindirdi beni.

ceylin eslem

bu gün test sonucumu gösterdim doktoruma ve kist olmamasına karşın değerlerime göre polikistik overliymişim.canım sıkıldı tabi.progestan verdi.16 gün sonra kullancakmışım.kafamda karıştı niye çatlatma ilacı klomen vermedi diye?vardır mutlaka bir bildigi. ne oldugunu bildiğim halde progestan çatlatma hapımı dedim.hayır bu senin adetini düzene koyacak ve hamile olmanı kolaylaştıracak dedi. hadi bakalım heralde bizim ufaklık bizi biraz daha bekletecek gibi.hayırlısı olsun ne deyim. :-\

°♥° b@ş@k°♥°

tam bir bucuk senedir uğraşıyorum gebe kalmak için. her adet gördüğümde zırıl zırıl ağlıyorum. bu ay bekliyorum bakalım. 3 ay düzenli olarak ilaç kullandım. saçlarım dökülmemeye başladı, vücudumda ki kıl oranı azaldı. bi de hamile kalsam.. :crybaby2:

havuç anne

Alıntı yapılan: bebekistiyorum - 08 Mart , 2009, 01:40:11
bende polikistikoverliyim ama 20 gün kaldı doğumuna 2 ay tedaviden sonra çok şükür hamile kaldım allahım isteyn herkese nasip etsin

TEDAVİDE  NE  KULLANDIN  CANIM  YUMURTA  OLGUNLAŞTIRICI  İĞNE  VE   ÇATLATMA  İĞNEESİMİ  VERDİ....

BENDE    4  AYDIR  TEDAVİ  GÖRÜYORUM   YANINDA  BİRDE   ŞEKER  İLAÇLARI  İÇİYORUM  BANAMISIN  DEMİYOR     TEDAVİ  AŞAMASINDA  NE  OLDU   SÖYLERSEN  BELKİ  BİZEDE  YOL  OLURR....
ALLAH HERKEZE  HAYIRLI SAĞLIKLI SIHATLI EVLATLAR DOĞURMAYI NASİP ETSİN İÇİNDEN BENİDE AYIRMASIN...

zülal

evet arkadaşlar bnde polikistik over hastasıyım burdan bana doktor veya hastane tavsiye edermisinz  istanbul kadıköy acıbadem de oturuyom

..BahaR●●

arkadaşlar benimde adetim düzensiz yumurtalıklarım olgulaşmıor glukofen kullanıorum bide folik asit dr.gitmiorum bıraktım tedaviyi dr.dedi ilaçlarına devam et yinede devam ediorum.gelecek ay kısmetse soğan kürü ile incr kürünü deneyeceğim eğer gebelik gerçekleşmese yeni bir dr.öğrendim kendisi bayanmış tamamen işinin uzmanıymış olmayacaksa olmıycak diyormuş ona gidicem ist.avrupa yakasında gitmek isteyenler olursa ismi rabia babalıoğlu googleden adres alabilirsiniz banada bi komşumuz tavsiye etti...

мiŁenα.

ya polıkıstık over hastaları gebe kalabılıyo bıldıgım kadrıylaa :icon_scratch: :icon_scratch:

:love9: :love7: :love9:

мiŁenα.

°♥° b@ş@k°♥°

Alıntı yapılan: ∂üş ρєşιη∂є - 29 Mayıs , 2009, 11:35:26
ballımmmmm msn gel hayatımmmm basagımmmmmm :toothy10: :toothy10: :toothy10:

bana mı dedin anlamadım ki başka başak yok gerçii...  :D

мiŁenα.