29 Mart , 2024, 00:03:50

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

polikistik over hastalığı olupta hamile kalan varmı kızlar?

Başlatan SONSUZSEVDAM, 26 Ocak , 2009, 12:59:26

« önceki - sonraki »

sabr

kızalr ya acaba soğan tüm iltihabu kistleri atıyorya vucuttan acaba o ay hamililik oluşmuşsa ona da zararı olur mu?

DAMLAEVRİM

MERHABA ARKADASLAR  VE 2  YILDIR POLİKİSTİK OVER HASTASIYIM.TEDAVİYE İLK BASLAYINCA DİANE 35 KULLANDIM SANIRIM FAYDA ETMEDİ YASMİN ÖNERDİ DOKTORUM SIMDI YINE DİANE 35 KULLANIYORUM.5 AY SONRA DUGUNUM VAR VE DOKTORUM ANNE OLMAYA KARAR VERENE KADAR BU ILACLARINI KULLANABILIRSIN DEDI BIRDE DUGUNDEN SONRA VAJINAL ULTRASYON ONERDI.AMA ANNE OLAMAMAKTAN COK KORKUYORUM VE EN AZ 2 YIL BEBEK DUSUNMUYORUM AMA YINEDE KORKULARIM VAR. :'(

2009

diane-35i ben de kullandım ama o ilaç çok ağır geldi bana. hem beden hem de ruh halime kötü yönde etki etti. şimdi yasmin kullanıyorum çok daha iyi gerçekten... ben de bu ay doktora gidicem bakalım bana nasıl bir tedavi vericek hamile kalmam için. benim de adetleri düzensiz muhtemelen yumurta geliştirici bir şeyler vericek. burda sizile de paylaşıcam vereceği tedaviyi. benim de şu soğan kürü ile ilgili merak ettiğim bir şey var. kullandığımız ilaçlarla beraber alınabiliyor mu?mesela ben glukofaj kullanıyorum acaba soğan kürü yapsam olumsuz bir şey yaşar mıyım? ben bunu da doktora sorayım en iyisi... soğan kürü de yapabilirsin derse ilaçlarla beraber o zaman denicem.

кคг๔єlєภ ♥ ♥

selam arkadaslar bn yenı katıldım aranıza...işallah cok ca paylasımımz olr
neyse konuya gelelım
polıkıstık over var bnde ve 8 aydr hamıle kalamıyorum su anda adet2.gunundeyım dr a adetım bıtıncemı gıtsem yoksa sımdı gıtsem olurmu
calatma ıgneıs verıyomus sanırım veya adet donemınde kullanacagım haplar verıyomus
yardımcı olursanız sevınırım..... :y25: :amin: :amin: :amin: :amin:

gülay t.

Yeni arkadaşlar hoşgeldiniz aramıza. Kardelenim canım doktora adetinin 5. günü gitmeni öneririm çünkü eğer yumurta büyütücü ilaç vrecekse genelde o gün veriyorlar. İnşallah güzel haberlerinizi de paylaşırız burada

gülay t.

Damlacım ben de evliliğimin ilk aylarında Diane 35 kullanmıştım adet düzenleyici olarak. Bıraktıktan sonra doktora gittiğimde yumurtalarımın yeterince büyümediği anlaşılmıştı. Dianeyle alakası yok bu durumun benim yumurtaların yapısıyla alakalıymış. Ama daha sonra gördüğüm tedaviyle çok şükür hamile kalabilmiştim. Demek istediğim Dianenin tek başına gebeliği tamamen engelleyici bir etkisi yok. Evlendikten sonra bence muayeneye git gerekli herşeyi yaptır gerekirse eşinin sperm testini de yaptır, eğer herşey normalse ondan sonra istediğin zamana kadar erteleyebilirsin. Neden dersen bazen küçük bir sorun oluyor baştan bilinmediği için tedavi edilemiyor birkaç yıl bebek istenmeyip daha sonra istenmeye başlandığında da üsütünden yıllar geçmiş oluyor. Bu sefer başlıyorsun uğraşmaya. Yani 2 yıl düşünmeyebilirsin bebek ama bu 2 yıl içinde varsa tüm sorunları çözersen sonrası daha kolay olur.

sibel28

diane35 bende kullanmıştım...doktorum vermişti..sersem gibi hergün uyuyordum..arkadaşım ebe arkadaşına anlatmış benim durumumu..ebe bıraksın o agır bir hap demiş..sonra ben hapı bıraktım aile planlamasındaki tanışman ebeye gittim bana diane35 in vucuduma agır gelebilcegini ve kullanmamı söyledi..bir doktorada tanıştım onay gelince bıraktım..

2009

merhaba kızlar ben de diane-35 kullanmıştım bir ara. bana da çok ağır gelmişti bu hap. mesela duygu değişimi yapıyordu ve ben sürekli herşeye ağliyordum. sonuçta hormon içerdiği için bu hem hormonlarımı hem de duygusal durumumu etkiliyordu. baş ağrısı ve diğer bazı rahatsızlıklara sebep oluyordu. ben de doktoruma danışarak yasmine geçtim ve rahat ettim ;) size tavsiyem eğer bu haptan memnun değilseniz doktorunuza danışarak başka bir kontrol hapını tercih etmeniz...
ben de pkoluyum glukofaj kullanıyoru. günde 2 tane içmek gerekiyormuş ama mümkün değil içemiyorum. öyle bir mide ağrısı yapıyor ki anlatamam. günde bir tane alıyorum ama bu da etki edecek mi yoksa boşuna mı içiyorum bilmiyorum :honk: bazı sitelerde bu hapı içen arkadaşların pkosunda iyileşme olmuş umarım bende de olur

gülay t.

Mervecim inşallah bu ilaçtan bir sonuç alırsın. Arkadaşlar çok ilginç ben Dianeden çok memnundum. Bıraktıktan sonra bazı bölgelerde tüy çıkmasını engellediğini gördüm. Benim iştahımı açmıştı ve çok sevmiştim o ilacı. Hatta bir daha doğum kontrol hapı kullanmam gerekirse yine onu kullanmayı düşünürüm diğer tüyleri de yok etsin diye. :toothy10: Demek ki kişiden kişiye değişiyor sonuç

2009

evet kişiden kişiye göre değişiyordur. benim tüy problemim hiç olmadı mesela. ama sanki iştahı biraz fazla açıyor  :ehi: kullandığım yıl 7 kilo birden aldım normalde kilo problemim de yok aslında... ama bu ilaç beni depresyona sokmuştu resmen :laughing7:

sabr

Kızlar aylardır deneyirum bir sene olcal polikistik over hastasıyım. Ama hala hamile kalamadım ben:(

2009

merhaba sabr,
1 yıldır deniyorum demişsin. bunca zamandır nasıl bir tedavi uygulandı sana? ben 1 ayı geçti şeker ilacı kullanıyorum. ama dokundu bana midemi mahvetti. yarın doktora gidip başka bir tedavi yöntemi isticem ve hamile kalmamı kolaylaştııcı başka bir yol izlemesini isticem. bende de pko var yeni öğrendim. kilo sorunum olmadığı için doktor umutlu. ama bende beklemek ve zaman kaybetmek istemiyorum:( doktorum iğneden bahsetti telefonda ama ayrıntılarını yarın sorucam bakalım. sen de tedavi sürecinden bahsedersen sevinirim. Allah hepimizin yardımcısı olsun ne diyim :)

sabr

Merhaba canım ,
Ben evlenemden önce 8,9 ayda bir regl oluyordum. evlenince hemen doktora gittim. Baktı primer oliganomeri diye bir şey dedi. Ve bana yumurta olgunlaştırıcı ilacı verdi üç ay dene dedi. Ayda iki üç ay denedim. Sonra başka bir doktora gittim oda klomen içmissin ama takip yapılmamış dedi tekrar başladı. İlk ay 2 ikinci ay üç içtim oluşmadı üçüncü ay 4 içince oluştu . Bu arara şeker ilacı diyaformin de kullandım. 4. ay yumurta oluştu. Oda git günde 4 içerek üç ay dene dedi olmazsa aşılama yapacağım. Onu da bıraktım yeni doktorum bu ay ara verdi . Adetlerimde hep bir haftadan fazla geçiktiği için bu sürelerde neredeyse bir yıl oldu evleneli Ve iğne ilaçları yazdı şeker ilacı içmemi istemedi zaten kilo problemin yok ki dedi. Adetimi bekliyorum ikinci günü gideceğim iğne tedavisi başlayacak

bebekistiyorum

bende polikistikoverliyim ama 20 gün kaldı doğumuna 2 ay tedaviden sonra çok şükür hamile kaldım allahım isteyn herkese nasip etsin

sabr

rabbi isteyen erkese versin ama değişiriyormuş güçlü ve hafif olanları varmış doktor seninkinin direnci çok demişti