29 Mart , 2024, 00:50:55

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

polikistik over hastalığı olupta hamile kalan varmı kızlar?

Başlatan SONSUZSEVDAM, 26 Ocak , 2009, 12:59:26

« önceki - sonraki »

havuç anne

meraba   kızlar 

bendede  pko  var   ve  ben  bunu  öğreneli   tam  3  yıl  oluyor

doktor   iki  yumurtalığımdada  olduğunu  söyledi   ilkten çok  üzülmüştüm

ciddi  anlamda hemde    sonra   araştırdım   ırsi   olan  yani  genetik  bir   hastalıkmış...

evet  hamile  kalınıyor   fakat     biraz  sabır  gerekiyor

mesela  ben  ilaç  kullandım   3  ay  boyunca  işe  yaramadı   

daha  sonra  çatlatma  iğneleri   verdi     sonra  yumurta  büyütücüler

daha  sonra    glukopene     şeker  ilacı  verdi

ama  sonuç  yok 

bu  ay   dinlenme  ayı

inşallah    rabbim    bir  daha   doktora  gidip  kuluna  muhtaç  bırakmaz

inşallah  bu  ay   hamile   kalırım   

lütfen  kızlar  okuyan  inşallah  desin

bir  kulun    duası  diğerine  geçermişş
ALLAH HERKEZE  HAYIRLI SAĞLIKLI SIHATLI EVLATLAR DOĞURMAYI NASİP ETSİN İÇİNDEN BENİDE AYIRMASIN...

a38e58

BEN DOKTORA GİTTİM POLİKİSTİK OVER OLD. VE ADETİMİN 3. GÜNÜ GELİP TEDAVİ OLMAM GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ DOKTOR. BENDE BEKLİYORUM HASTA OLAYIM Bİ TÜRLÜ OLMUYORUM Bİ TEST YAPAYIM DEDİM HAMİLEYMİŞİM AYYYY Bİ SEVİNDİM Bİ SEVİNDİM DAHA TEDAVİ BİLE OLAMADAN DAHA ÇOK YENİ ALLAHIM YARDIMCIM OL YARABBİM. DÜŞÜK FALAN OMASIN ÇOK KORKUYORUM İNŞALLAH DÜŞÜK OLMAZ:(:( :amin:

ilkay

Alıntı yapılan: a38e58 - 12 Ağustos , 2009, 18:54:08
BEN DOKTORA GİTTİM POLİKİSTİK OVER OLD. VE ADETİMİN 3. GÜNÜ GELİP TEDAVİ OLMAM GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ DOKTOR. BENDE BEKLİYORUM HASTA OLAYIM Bİ TÜRLÜ OLMUYORUM Bİ TEST YAPAYIM DEDİM HAMİLEYMİŞİM AYYYY Bİ SEVİNDİM Bİ SEVİNDİM DAHA TEDAVİ BİLE OLAMADAN DAHA ÇOK YENİ ALLAHIM YARDIMCIM OL YARABBİM. DÜŞÜK FALAN OMASIN ÇOK KORKUYORUM İNŞALLAH DÜŞÜK OLMAZ:(:( :amin:
öncelikle aramıza hoşgeldin gözün aydın hayırlı ugurlu olsun canım bebegin allah kucagına almayı nasip etsin

ismet

Alıntı yapılan: bebekistiyorum - 08 Mart , 2009, 01:40:11
bende polikistikoverliyim ama 20 gün kaldı doğumuna 2 ay tedaviden sonra çok şükür hamile kaldım allahım isteyn herkese nasip etsin
bendede p.over var hamileliğe engel olduğunu söyledi doktorum nasıl bir tedavi yöntemi uyguladılar size paylaşırsanız sevinirim .. :k06: :k06:

çakır

merhaba arkadaşlar bende pco hastasıyım ve çok mutsuzum 4 yıldır tedavi görüyorum ama nafile en sonunda tüp bebek denicem herhalde

βαlκιz

bende 3 cm lik kist için tedavi oldummm  :cildir: :cildir: :cildir: tedaviyi bıraktıktan 2 ay sonra hamile kaldım  :basardim: :basardim: :basardim:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

asse

kızlar benim de pko teşhisim 11 kasım'da kondu. bebiş 12 kasımda gelmiş:)

böle işte... kafaya takmayınca oluyor galiba.... :basardim:

Böcüğüm

bende 3 yıllık evliyim pco um hala bebişim olmadı adet düzensizliğin varmıydı asse çünkü bazı pco lar düzenli adet görüyolar senin nasıldı RABBİM kucağına almayıda nasip etsin :opucuk:
Rahman ve Rahim Olan ALLAH'ın adıyla...

Gerçeklerin dağlarına, umutsuzlukla çıkılmaz....

saide_melek

Alıntı yapılan: asse - 17 Aralık , 2009, 15:48:22
kızlar benim de pko teşhisim 11 kasım'da kondu. bebiş 12 kasımda gelmiş:)

böle işte... kafaya takmayınca oluyor galiba.... :basardim:

HAYIRLI OLSUN CANIM SAG SALIM KUCAGINA ALIRSIN BEBISHINI  :amin: :amin:INSALLAH

ebruş

merhaba arkadaşlar ben pkolu olduğumu 1ayönceöğrendim ve bebiş istiyorum suanda günde 2 tn glucophage kullanıyorum 2gün sonra bitiyor doktora gideceğim ya ben şunu merak ediyorum pkoda direk aşılamaya geçiliyormu  cvplarsanız sevinirim artık çok yoruldum :y25: :crybaby2: :BangHead:

ebruş

Alıntı yapılan: eylülüm - 27 Ocak , 2009, 15:52:02
ben varım pco lu ve 13 aylık kızım var  :muzz: :hello2:
[/quot

sizin gibileri görünce umutlanıyorum darısı başıma :hello2: :D
doktorunuz nasıl bir tedavi uyguladı anlatabilirseniz çok sevinirim :opucuk:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

CANIM GEÇMİŞ OLSUN..BENIMDE KUZENIM PKO VARDI 6 AY BILE ADET GORMEDI OLURDU..ÇOK DUZENSIZDI..TEDAVI GORDU BI KAC AY İÇİNDE HAMILE KALDI..ŞİMDI BEBEGI BIR AYLIK OLDU ÇOK  TATLI BI KIZI VAR ..DARISI HEPIMIZI BAŞİNA :amin: :amin:

βαlκιz

ben ilk adet düzensizli ve kasık agrısı için burda kızılaya gittim ordaki doktorlar iyi dediler doktor baktıı utrasonda kist olur var evet dedi adet zamanı kist olur falan bişeler dedi niye geldinn dedi  :-ooo  bişey olmazz falan dedi diane 35 verdi iç adetlerin düzene girsin dedi bi sorun yok dedi içmedim ilacı ben çocuk olsun istiyorum o hap veriyoo  :cildir: hapı içmedim hiç 1 ay daha bekledim başka doktora gittim doktor kapıdan girdii odaya biz salonda sıra bekliyoruz  eşim geldi doktor dedi bende diyorumki yok ya o doktor degil baksana çaycıdır o dedim  :ehi: anaa sonra baktık doktormuşş  :k06: ilk muaynede kist var aman aman hemen hamile kalcan yoksa ilerde çocugun olamz dedii ee manyak doktor hamile kalabilsem sana gelmem  :caca: progestan verdi 2 ay içtim sonra çocuk olmuyoo hala hemeen çatlatma inesi yaptı bi kan testi falan yapmadı ee bende bilmiyodum neler yapılır  :-\ çatlatma inesi yaptı 3 kere ine oldum sonuç yok en son gittim ilaç verdi yine olmassa tüp bebege başvurcaz dedii  :caca: :caca: eşimin teyzesiyle gitmiştim kontrole teyzem ne tüp bebegi ne varda dedi daha yaşı küçük dedi çıktık ordan bir ay sonra istanbula gitmiştim orda bi doktora gittim doktor baktı yaşlı bi doktor amcaydı babam gibiydi sagolsun kızı gibi ilgilendii yavrum kist var ama küçük dedi acele etme dedii iltihap var dedi fitil verdii yolladı..sonra bide saglık ocagına gittim başka biyerde ordada doktor baktı ah canım 3 cm lil kist dedi bişey olmaz dedi dogum kontrol hapı kullan geçer dedi oda yolladı  :k06: sonra erzincana geldim iyi bi doktor bulduk gittik doktoruma anlattım çatlatma inesi oldum dedim kızdıı neden oldun yasın küçükk yasak falan dedi kullanmaman gerekiyo dedii  ::) ::) baktı kistcikler var dediii küçük küçük ama ben sana şeker ilacı vercem haziranda hamile kalcan kesin dedi  :basardim: 2 ay iç hapı dedii nisan basında gitmiştim doktora ben hapı 1 hafta içtim mayıs başında hamile oldumu ögrendimm  :basardim: :basardim: :basardim: doktor bile şaşırmıştı ne çabuk hamile kaldın dedi 2 ay içicektin dedi  :ehi: :ehi: :ehi: ilk doktora gitmekte hata etim acele ettim çaycı kılıklı doktora gidersem bekletir beni iştee  :caca: :caca:son gittim doktora başta gitseydim şimdi çocuklar 2 yasında olurduu  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

:ehi: :ehi: :ehi: :ehi: her şeyde bı hayır var..mınık ıkızlerın oldu çok şukur..allah sana bağışlasın  :amin: :amin:

βαlκιz

he bide ikizlerin tedaviden dolayı olmadını söylemişti doktorum  ::)
bazıları tedavi oldunda ikizin oldu diyo burdaaa beni deli ediyolarr  :caca:
öyle olsa bile ne güzel  :D ama anamıyolarr ya tedavi oldun ikizin oldu diyolar yada sen dogurmadınkii sezeryan oldun dyolarr  :cildir: :caca: :caca:
ee ben bu çocukları s....çarak mı çıkardımm öyle bile olsaa dogurmuş olurummm allah allah sezeryan olunca dogurmuş olunmuyomuuu  :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: