28 Mart , 2024, 23:52:06

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

tsh yuksekliği hamıle kalamama nedenı mı?

Başlatan masal12, 08 Mart , 2013, 16:29:26

« önceki - sonraki »

masal12

08 Mart , 2013, 16:29:26 Son düzenlenme: 08 Mart , 2013, 16:31:46 masal12
kızlar endokrın tekrar kan istemıştı detaylı kan sonuçlarımı yazıyorum doktor mutlaka duşurmek lazım gebelık kayıplarına yol acar dedı.. biliyorsunuz aşılama tedavım başladı bıraz moralım bozuldu:(

serbest t3     3.47
serbest t4     0.95
TSH                12
Antı TG            10.62
Antı TPO           5

guatr ılacı verdı EUTHYROX 25 MCG

bu ılacı kullanan var mı?

almila__

gebelikte tsh hormonu çok çok önemli onu biliyorum ama hamıle kalmayı engeller mı onu bılmıyorum
gebelikte tshın yukseklığı dusuklere sebep olabılıyor
tshın dusuk olması da bebekte zeka geriliği gibi durumlara neden olabılıyor
doktorun sağlıklı bı hamılelık geçırmen ıcın tshı dusurmemız gerek demıs sanırım

canım inş bebişin meleğin senı daha fazla bekletmeden gelir  :amin: :amin:

ツgöçmen_54 ツ

tsh değerin çok yüksek..en son sınır 5.00 diye biliyorum.
o kullanacağın ilaç çok etkili.inşallah en kısa zamanda normale döner.  :amin:

masal12

tsh degerım reglımın 1. gununde 8.8 cıkmıştı 5. gununde 12 cıktı nasıl oldu anlamadım suanda gonal f ığne kullanıyorum onun etkısı olabilir mi? ilaç ne zaman etkı edıyor ptesı gunu aşılama yapılcak umarım ıse yarar..

ayy

kuzum bence iğne ilaç kür kullanırken yapmamalısın bu testi.sana bu durumda bu testi yaptıran dr un beeenn  :violent1: :violent1: :violent1: :violent1:
ayrıca en sağlıklı sonuç 3. gün yapılan sonucturrr :violent1: :violent1: :violent1: :violent1:
bence sudurumda nasıl yorum yapabiliizki.test şartları düzgün degil çünkü.emin olamayız kuzum :opucuk: :opucuk: :opucuk:

almila__

canım benım gebelık öncesi tshla ilgili bi sıkıntım yoktu ama gebelıkte yuksek cıktı benmde bakalım sımdılık kontrol oluyo devamlı ultrason temız cıktı
kanda tekrar baktılar da aşırı kusma ve bulantılar da etkiliyomuş hormonları bakalım şimdilik sınırda benım de
canım ilacı bilmiyorum ben ama inş Rabbim şifanı verir  :amin: :amin: :amin: :amin:

ツgöçmen_54 ツ

Alıntı yapılan: masal12 - 08 Mart , 2013, 16:57:26
tsh degerım reglımın 1. gununde 8.8 cıkmıştı 5. gununde 12 cıktı nasıl oldu anlamadım suanda gonal f ığne kullanıyorum onun etkısı olabilir mi? ilaç ne zaman etkı edıyor ptesı gunu aşılama yapılcak umarım ıse yarar..

bence iğnenin etkisiyle yükselmez.zaten reglinin 1 .günü yapılanda yüksek çıkmış.bu sonuca göre doktorun senden troit ultrasonu istemesi lazımdı ve ilacı ona göre vermesi gerekirdi.ilaç çok etkili çok kısa zamanda düşürür ondan şüphen olmasın. :opucuk:

masal12

aşılamam ptesı gunu yapılacak 2 gunde etkı etse keşke:))))))))

cevaplarınız ıcın cok sagolun kızlar ..