Karbonatla Hamilelik Testi

Başlatan pinar79, 01 Ocak , 2009, 13:00:55

« önceki - sonraki »

pinar79

01 Ocak , 2009, 13:00:55 Son düzenlenme: 15 Mart , 2010, 13:16:48 g10ca
arkadaşlar eskiden hamilelik testleri falan yokken karbonatla hamilelik testi yaparlarmış.büyükannem anlatmıştı.3 çocuğunadada bu yöntemle hamile olduğunu anlamış.Banada çok ilginç geldi ilk duyduğumda ama denemekte yarar var.plastik bir kabın içine idrar örneği alınıp içine bir miktar karbonat koyulurmuş.Eğer hamileyseniz idrar kabarıp köpürürmüş, değilseniz hiç bir şey olmazmış.ASLINDA BU YÖNTEMİ ÖZELLİKLE HAMİLE OLANLARIN UYGULAMASINI İSTERİM BÖYLECE GERÇEKTEN İŞE YARAYIP YARAMADIĞINIDA GÖRÜRÜZ

destina

İYİ FİKİR CANIM BENDE DUYMUŞTUM BİR ARKADAŞTAN
anne olmak istiyorum

aysekorkmaz

hayatımda ilk kez duyuyorum bunu pınarcım eger doğum yapmamis olsaydım denerdim ama aklımın bi kosesinde tutup hamilelik suphem olunca deneyecem

(¯`°(F)(ShEkErKıZ)(F)°´¯)

ben duymyştum daha önce hatta yapan bi arkadaşım var. İdrar gerçekten köpürmüş sonrada hamileliği dr. tarafından onaylandı  :occasion5:
Gelde Bizim Olsun Tüm Mutluluklar, Beklemeye Sabrım Gücüm Kalmadı!...

ceylin eslem

hadi ya ciddimisiniz bunu ben hiç duymamıştım.deneyelim arkadaşlar.bunu deneyen varmı acaba.hamile olan varsa yapsın bakalım köpürecekmi.günüm geçerse yapacağım.bu fikiri bizimle paylaştıgın içinde teşekkür ederim pınarcıgım.

ümmühan

bende daha yeni yaptım dibine çötü karbonatlar tam köpürmedi sanırım bu ayda olmadı

Alıntı yapılan: ümmühan - 01 Ocak , 2009, 16:04:54
bende daha yeni yaptım dibine çötü karbonatlar tam köpürmedi sanırım bu ayda olmadı

sıkma canını sakın vakti zamanı gelince olur inşallah. stres yapmak yok ocak ayında hepimiz hamişiz allahın izniyle  :occasion5: listemizde var bu ay listeyi temizliycez inşallah  :k06:

sekaya

kızlar ben karbonatı duymadım ama şoyle ilginç bişey duymuştum

eskıden hamilelik şuphesi olan bı kadın bir saksıya idrarını yaparmıs aynı zamanda baska bir kadında başka bir saksıya ıdrarını yaparmıs eger hamılelık suphesı duyanınkı daha once fılızlenırse hamıle oldugu anlasılırmıs ıkısınıde aynı anda fılızlenırse hamıle degıl demekmıs

bugunku hormonlu gıdaları dusunun hormon katıp cabucak buyutuyorlar  :ehi:

Alıntı yapılan: sekaya - 03 Ocak , 2009, 01:39:45
kızlar ben karbonatı duymadım ama şoyle ilginç bişey duymuştum

eskıden hamilelik şuphesi olan bı kadın bir saksıya idrarını yaparmıs aynı zamanda baska bir kadında başka bir saksıya ıdrarını yaparmıs eger hamılelık suphesı duyanınkı daha once fılızlenırse hamıle oldugu anlasılırmıs ıkısınıde aynı anda fılızlenırse hamıle degıl demekmıs

bugunku hormonlu gıdaları dusunun hormon katıp cabucak buyutuyorlar  :ehi:

:k06:  :k06:  :k06: :ehi:  :ehi:  :ehi:  :toothy10:  :toothy10:  :toothy10:

kıss allahta seni güldürsün çok güldürdün beni  :hieyt:

sekaya

bende duyduğumda çok gülmüştüm  :toothy10:

Alıntı yapılan: sekaya - 03 Ocak , 2009, 10:47:51
bende duyduğumda çok gülmüştüm  :toothy10:

sebze meyve alırken organik takılcam bundan sonra  :ehi:  :ehi:

o kadar hormonlu şey yiyoz bize bişi yapmıyo bu hormonlar hala bekliyoz  :k06:  :ehi:  :toothy10:  :toothy10:

sekaya

ama eğer gebelikten şüphelenirsem denicem bu karbonatı. bidaha eczaneden niye para verip test alıyımki kolayı varken. deneyen birkaç kişinin onayını almak lazım.  :)

Alıntı yapılan: sekaya - 03 Ocak , 2009, 11:14:34
ama eğer gebelikten şüphelenirsem denicem bu karbonatı. bidaha eczaneden niye para verip test alıyımki kolayı varken. deneyen birkaç kişinin onayını almak lazım.  :)

olabilir tabii ama ne kadar güvenilir ki. Eczaneden aldığımız testler bile hatalı sonuç veriyo bazen

sekaya

denemekte fayda var. hamile olan arkadaşlar bir denesede bize söylese  :flowers:

Alıntı yapılan: sekaya - 03 Ocak , 2009, 11:21:24
denemekte fayda var. hamile olan arkadaşlar bir denesede bize söylese  :flowers:

iyi olur aslında

hadi hamişler bi el atın şu konuya doğrulayalım şu karbonat olayını hamiş olunca bende yapıcam