28 Mart , 2024, 21:15:30

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Gebelik Testi Ne Zaman Yapılır

Başlatan sekaya, 07 Aralık , 2008, 10:32:59

« önceki - sonraki »

sekaya

07 Aralık , 2008, 10:32:59 Son düzenlenme: 05 Mayıs , 2010, 16:24:49 g10ca
adet günü gelmeden gebelik testi yapılırmı yada yapılırsa ne kadar sağlıklı olur bende 6 aydır uğraşıyorum da

handan

ewet anlayabilirsin gebe olduğunu, yanlız adetin geçmeden tıbben hemile sayılmazsın.
kanda titreli beta hcg testini adetinden önce yaptırabilirsin ve değerin 5 ten yüksekse döllenme olmuş demektir.
fakat hamile sayılmazsın çünkü bi çok gebelik adet öncesi dönemde kaybolmaktadır ve adet kanamasıyla birlikte vücuttan atılmaktadır.
buna da erken gebelik kaybı denir ve düşük sayılmaz. bi çok kişi buna farkında olmaz bile.
o yüzden adet gecikmesini beklemek psikolojik açıdan ve en doğru yanıtın alınması açısından en doğru olandır.

Nesli

yanlız bu kan testi içinmi geçerli ?

idrar testinde ne yapmamız gerekir nezaman belli olur ? İlişkiye girdikten nekadar süre sonra bu testi yapmalıyız. ve nası yapmalıyız. Aç karnamı tok karnamı :/ ve bu test için önerdiğiniz bir marka varmı ?

handan

kişiye göre değişir idrar testinde çıkma zamanı ama ortalama adeti 1 hafta geçmesi gerekiyor ortalama.
tabi bu 2-3 günde  de çıkma ihtimali var. önerilen marka tabiki predüktör ama nerden baksan 25 ytl. bence değmez.
kan testi bile burda 15 ytl.
kande yada idrarda aç tok farketmiyor ama idrarda sabah ilk idrarın daha doğru sonuç verir.
kanda ise ilişkiden bi hafta sonra falan çıkar. ama titreli ölçümde.

ceylin eslem

handan arkadaşım zaten dogru olarak açıklamış.sen adetin günü gelmeden sonucu öğrenmek istiyorsun heralde sabırsızlanıyorsun.kan testi yaptır o zaman canım hem 100 de 100 kesin sonuç çıkar.

ruhnaz

kızlar gebelik testini illaki sabah aç karnınamı yapmamız gerekiyor hamiletsek tok karnına doğru sonuç çıkmazmı

мiŁenα.

çıkar hayatım ama sabha daha ıyı sonuc verır

:love9: :love7: :love9:

ceylin eslem

idrar testinden bahsediyorsun heralde.aç tok bencede farketmez.sabah ilk idrarda test yapın diyorlarla bu aç karına yapın anlamına gelmiyor.neden sabah özellklede ilk idrar demelerindeki kasıt şu;sabah ki idrar aradan baya bir zaman geçtikten sonra sıkışarak gelen idrardır ve en konsantre olan idrardır.yani dolayısıylada gebelik hormonu idrarda sabah daha fazla çıkıyomuş.tabi illada sabah yapın,gündüz yaptığınızda çıkmaz diye bişeyde yok.gündüzde en az 4 saat tuvaletinizi tutarak idrar testinizi yapın diyor doktorlar.demekki açlıkla toklukla ilgisi yok bunun idrarın beklemesiyle ilgisi var.

nesssli

ben saat 4 falandı yaptım gayet net çıktı  :love9: varsa çıkıyo hiç farketmiyo yani  :amin:

..BahaR●●

evt çıkıyor hiç farketmiyor......

= - =SeLSeBiL= - =

evet çıkıyor ama bende hep tek çizgi çıkıyor :crybaby2:  çift çizgi  çıksın artık :crybaby2: bi hamile kalayım bunların acısını çıkaracam 10 15 tane test alacam hepsini yapacam :k06: :k06:
HAYAT; siz başka planlar yaparken, "başınıza gelenlerdir".  bebek istiyorum:(

мiŁenα.

selsebıl sen canını cok sıkıyorsun stres cok yapıyorsun :sunny:

sıkma bu kadar olucak ama az sabırlı olman lazım

= - =SeLSeBiL= - =

inş olur ya yapacak bi işim yok sadece aklım bu konu da kendimi toparlayamıyorum. bu ay aşılama düşünüyoduk eşim bi arkadasıyla konusmus doğal yolu bekleyin demiş vazgeeçtik. çatlatma iğnesi yaptıracaktım 2. kez oda ayrılmıs hastaneden. ne yapacam şaşırdım bugün adetimin 4. günü klomene baslayayım mı acaba

мiŁenα.

ister basla ıster baslama sen aklında buyuttukce ılacın etkısı olmaz hayatım ...

ılk olrak beynını bosalt rahatlattır bak her hamıle kalan aynı seyı dıyor stres yapma bebek dusunme demekkı var bır hıkmetı dnle benı..

nbuyutme kafanda..eger dusunmeye baslarsan baska bırsey bul ona yor kafanı  :opucuk:

= - =SeLSeBiL= - =

ya bu ay elimden geldiği kadar unutmaya çalısacam önümüzdeki ay tedaviye baslarım inş gerek kalmaz bu ay hamile kaalırım. ya çok zormus sabretmek