BEBEKLER NE ZAMAN OTURMAYA BAŞLAR

Başlatan mavili, 30 Kasım , 2008, 10:38:53

« önceki - sonraki »

Balböceği

Alıntı yapılan: ~Ayşecik~ - 31 Temmuz , 2011, 08:47:10
benim kızımda 4,5 aylık, kucağımda oturtuyorum.. önlemeymiyorum, oturmak istiyor, bayağı dik oturuyor kendini tutabiliyor maşallah.. inşallah zararı olmaz... çok hareketli zaten şimdi yuvarlanmaya başladı.. bir aya kadar emekler diye düşünüyorum.. banyosunu bile ayakta yapmak istiyor, iki kişi zor tutuyoruz  :nazar:
Ayse ben oglumu oturtuyodum hatta 2,5 aylikken felan denemeye basladik..

bi kac ay gecti oglum aglayip durmaya basladi ac desem ac degilki aglasin..

Birgun bizimkilere sordum kaburgasi batmistir dediler eltim geldi oglani bas asagiya salladi..

ondan sonra giki cikmadi yavrumun  :)

★ღ♥ღครк๓єlєợเღ♥ღ★

oturmayı surunmeyı sevmıyoruz yurutecle evı alt ust etmeyı sevıyoz :occasion14: :occasion14: :occasion14: :occasion14:
                                »-(¯`v´¯)-»вєηιм кєη∂ι мιηιк уσℓυ υzυη мιѕαƒιяℓєяιм...уαşαмαк ιçιη єη gєçєяℓι ѕєвєρℓєяιм ∂ιℓєяιм яαввιм єη ğüzєℓ уαzıℓαяı уαzмıѕ σℓѕυη ѕιzє..»-(¯`v´¯)-»

aydinays

Kızlar bunlar eski konu benim oğlum 3 ayını yeni doldurdu. Ellerini tutunca kalk oğlum diyince hemen oturmaya çalışıyor. Kalkıyor. Daha çok erken. Doktoru çok hareketli olduğunu söyledi. Ama korkuyorum oturtmak ve ayağına yere bastırmamak neden kötü??? bilenler paylaşır mı???.
Ana kucağında da oturur pozisyonda olmak istiyor. Kucağımızda oturur pozisyonda duruyor. Tam otturmuyorum ama kucağımızda yatar pozisyonda tutamıyoruz daha. Ayaklarını yere basıyor. Tam bastırmasakda korkuyorum bir şey olacak diye.
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

AYŞEM YERİM SENİN OĞLUNU
CANIM KEMİKLERİ GELİŞİM AŞAMASINDA OLDUĞU İÇİN EĞRİLEBİLİR
KALÇA ÇIKIKLIĞI OLABİLİR
SAĞLIK OCAĞINDA BİLE BOY ÖLÇERKEN TAM UZATMIYORLAR BACAK KEMİKLERİNE ZARA VERİR DİYE
ZAMANI GELİNCE DUR DESENDE DURMAZ ZATEN 5 AYA KADAR DİKKAT EDİN SONRA OTURMAYA BAŞLAR CANIM

susanna

benim kizimda haftaya 5. ayini bitiricek  4. ayindan beri surekli dogrulmak dik oturmak ayakta durup basmak istiyo yattigi yerden dogrulmaya calisiyo
doktora sorduk normaldir butun cocuklar bu donemde kalkmaya calisir kaslarini gelistirmek icin ic gudusel yaparlar araba koltugunda pusetinde dayandiklari belleri desteklendigi icin sorun olmaz ama bile bile oturtmayin dedi  :laughing7:

aydinays

Benimmm çirkin oğlumm duramıyor yerinde. :k06: :k06: :k06:
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

Dilara Ebrar

Alıntı yapılan: aydinays - 12 Şubat , 2012, 09:40:22
Kızlar bunlar eski konu benim oğlum 3 ayını yeni doldurdu. Ellerini tutunca kalk oğlum diyince hemen oturmaya çalışıyor. Kalkıyor. Daha çok erken. Doktoru çok hareketli olduğunu söyledi. Ama korkuyorum oturtmak ve ayağına yere bastırmamak neden kötü??? bilenler paylaşır mı???.
Ana kucağında da oturur pozisyonda olmak istiyor. Kucağımızda oturur pozisyonda duruyor. Tam otturmuyorum ama kucağımızda yatar pozisyonda tutamıyoruz daha. Ayaklarını yere basıyor. Tam bastırmasakda korkuyorum bir şey olacak diye.

evet benim oğlumda ellerinden tutunca hemen dimdik oturuyor.bu hareketle bu çocuk kilo falan almaz diyolar.gerçektende ole kilo alımı durdu.7 gün sonra 4.ayımız bitiyor.bende hala oturtmuyorum  :dontknow:
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...