BEBEKLER NE ZAMAN OTURMAYA BAŞLAR

Başlatan mavili, 30 Kasım , 2008, 10:38:53

« önceki - sonraki »

mavili

haklısın söylemiştin bende sana inanmıştım ama iş olsun diye sordum bildigim şeyleri bile yine yine sordum doktorda demiştir bu ne cahil diye birde hemşire olacak diye dalga bile geçmiştir ama söz konusu kızım olunca dogru oldugunu bilsemde yine sorup dogrulugundan bir kere daha emin olmak istiyorum
çok mu üstüne düşüyorum acaba

handan

yok yok sen için rahat edene kadar gerekli araştırmalrını yap  :opucuk:

aysekorkmaz

mavilim sen hemsiremisin benim çoçuk bes ayını bitirdi hala gobegi kanıyo bu konu hakkında bilgin varmı

mavili

evet ayşecim ben hemşireyim ama senin bebeginin durumunu ilk defa duydum 5 aylık oldu demişsin bence bu çok çok uzun bir süre ve bir sorun var mutlaka doktora felan gitmişsinizdir ama neden olabilecegi hakkında hiçbir fikrim yok canım
ben 112 acil servis hemşiresiyim bebekle ilgili bilgim acil kadar detaylı degil
bende çogu kez handanın tecrübelerinden faydalanıyorum

Ecrin57

selmacim bn burayi yeni gordum ya benim kizimda dork bucuk aylik kafayi kaldirip hep oturmak istiyo ama doktorumuza sorduk o tehlikeli daha erken dedi
o  oturmak degil sadece etrafa bakmak istiyo dedi herseyi gormek istiyo dedi
ana benimkiz da baya bir merakli diye dusundumm :ehi: :ehi:

ya ni suan erkenmiss
oturtan varmi daha erken arkadaslar ya merak ediyorum :icon_scratch:

handan

kızlar naptınız oturttunuzmu bebişleri  :k06:

Ecrin57

valla benden ayni kafa dimdik oturmak istiyo gbi ama doktor erken dedi bende oturtmuyorumm simdilik amannnnn acelesi ne biz oturdukta ne olduu birazz bebekligini yasasin be handannn kosa kosaa buyumeye mearakli bunlarrr :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10:

mavili

ben oturtuyorum yoksa durmuyor zaten 5.5 aylık oldu artık otursun degilmi destekliyorum yanlarını sırtını oturtuyorum ama çok uzun degil 10 dakika felan

Ecrin57

masallah elosuma anne bilgili yanlizz supersin selmaa  ben daha oturtmuyorumm kafaa dimdik cok merakli ama daha zamani varr

handan

sağlık ocağındaki dr bana 5. ayını doldurunca korkma demişti  :icon_thumright:

fıstık

arkadaşlar mrb ben oturtma işinize bişey diyemicem ama şu süt içmeyi sevmiyo üzülüyorum diyen arkadaşlara biraz yardımcı olayım dedim.Arkadaşlar ben gıdacıyım süt içmeyen bebişlerinize yoğurt yedirin beyaz peynir sevmiyorlarsa diğer çeşitleri deneyin lor çökelek gibi peynirlerde çok faydalıdır.illaki süt içecekler diye bişey yok endişe etmeyin.

βαlκιz

15 Ekim , 2009, 00:23:22 #56 Son düzenlenme: 29 Kasım , 2009, 14:00:47 BaLkIzZzZ
artık buraya kimse bişey yazmıoooben yazim barii dedim benim bıcırıklarr desteksiz oturamıyo süründüler emeklediler şimdi biyerlerden tutup biraz kalkıyolar ellerinden tutunca adım atıyoolarr ama oturmuyolar doktorumz 10 ay bitince hala oturamıyosa görüşelim şuan bekle dedii
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

serra_emine

evet benım kızımda 6. ayın içindeyken destekle oturuyordu 7. i ayına gırdıgı gıbı bır hafta alınca hemen başladı kendı oturmaya..şimdi kendı halınde koltuktan duvardan  ne bulduysa nerden destek aldıysa yurüyor hiç 2dk durmuyor.çokhızlı emeklıyor 7metre kolidordan hemen mutfag agelıyor arkamdan.:)tabı zamanından geç olan hareketlerı gelişimlerı oldugu zaman doktorla ırtıbata geçmek en iyisi arkadaşlar.ama şuda var naparsan yap bırazda ılgı alakaya bakıyor aslında bence.benım kızım 2aylıktı dedesı tuyordu yurutuyordu evın içinde ve ta o zaman başladı adım degiştirmeye düşünun yani..ilgilendı ondan ben yapmasam belkı  o kadar yapmazdı.arkadaşımın çocugu var hep kendı halıne yatırdı bıraktı ılgılenmedı ugraşmadı şimdi 11aylık daha yenı koltuktan tutunup yuruyor.yanı ılgı alaka çok önemlı . bence bıraz fazla vakıt ayırmak gerekıyoır bebişlerımızın gelişimi için........
O MİNİCİK ELLER O MINICIK BEDEN GÜN BEGÜN BÜYÜYOR BEBEGİM BENİM..AMA SEN HEP BIZIM MİNİCİK BEBEGIMIZSIN TATLIM..

βαlκιz

canım seninkinin yaptıklarını hep yapıyolar ama tam oturmuyolar herkez oturmadan emekledi erken yürür falan diyoo bakalım devamlı oturtyorum alışsın diye bırakınca bikaç saniye oturuyo ama tam oturmuyoo bekleyip görücez acelemiz yok oturur yada oturmadan yürürler inşallah  :k06:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

βαlκιz

ya umut haktan yürümeye başladııı ama hala oturmuyooo  :-\
haftaya doktora gitcez 1 yaş kontrolümüze bak
alım doktor ne diycek ne tuhaf yaa oturmadan yüriycek iki üç adım atıyo pıtt düşüyoo  :k06: :k06: