BEBEKLER NE ZAMAN OTURMAYA BAŞLAR

Başlatan mavili, 30 Kasım , 2008, 10:38:53

« önceki - sonraki »

ecrin merzam

canım kucağıma alıp oturtuyorum ama korkmuyorda değilim

oturmak istiyor bizimkide beli incilir diye çok oturtmuyor yarı oturuşta tutuyorum biraz

genelde ayakta durmak istiyor  :k06:

mavili

eloşla ugraşmak beni çok yoruyor  ayakta dimdik gezecek hanımefendi yaaaaaaaa  bir başlasa oturmaya yastıklarla felan destekleyip oturturum oynar oyuncakları ile şimdi oturtmaya korkuyorum bende ama ocak 5 te kontrolümüz var ozaman soracagım doktora bu konuyu çok var gerçi o zamana havva sen önce gidersen sen de sorarmısın ne yapalım bunları yaaaaaaa :ehi:

handan

kızlar öykü hiç oturup oynamadı,
emeklemeyi oyundan önce öğrendiği için daha oturduğunu görmedim  :k06:
sizinkilerde öyle olursa yandınız  :k06:

ecrin merzam

tamam canım ay sonu gitmeyi planlıyorumz kontrole gelir dr o zamana soralım bakalım  :k06:

mavili

handancım öykü yemek yeme hariç herşeyi erkenden yaptı maşallah yürümeyi konuşmayı felan bakalım belki bizimkiler de erken halleder o devreleri

havvacım unutma ne olur valla oturtcam ben bu kızı

aysekorkmaz

kızlar bu oturma meselesini ben simdi kafama taktım ya benim çevremdekiler bebegimi iki buklum oturtuyorlar nerdeyse ayakları ağzına değecek ama seslenemiyorumda kalpleri kırılmasın diye ya bisey olduysa bebegime nolur bana cevap yazın endiselenmeye basladım arkadasın biri omuriligine zarar verir deyınce

aysekorkmaz

a bu arada ek gıda ya gelince benimki bes aylık ben vermiyorum 6 aylık olunca baslamayı dusunuyorumçunku anne sutu vitamin ve minarel bakımından butun yiyiceklerden zengin o halde niye ek gıdayla karnını doyuracagına anne sutuyle doyurmasın hem anne sutuyle beslenen çoçukların ilerde kansere yakalanma riski daha azmıs ve baska hastalıklarada tabi

handan

bu ayaklarını ağzına kadar götürme işini yatar pozisyonda yapıyorsa sorun yok.
ama omuriliğe baskı gelecek şekilde dik oturtuyorlarsa dikkat et, uyar

diye yazmıştım ki; yeni mesajın geldi.
6 ıncı ayın içinde oturtmanın aslında bi sakıncası yok.

anne sütü olayına gelinceeee
ben 6 ay sadece anne sütü vermekte direten biri olarak bebeğimin 11 inci ayın içinde olmasına rağmen hala ek gıda istemiyor.
6 aydan sonra da kendi istemiyor.
bence günde 1 öğün kaşıkla başla.
çooook vurursun kafana...

aysekorkmaz

dik oturtuyorlar yatarken degil ek gidaya gelince eninde sonunda oda isteyecektir bi tanıdıgım sutum çok diyi çoçugun birini bbi yasına kadar sadece emzirmis sonra eks gidaya baslamıs oda yemis herseyide yiyor diger çoçuguda aynı sekilde üstelik ona 1.5 yasında baslamıs ikiside tombismis bebeklerin

aysekorkmaz

bebeğim 5 ayın içinde henuz bitirmedi

handan

dik oturtma uyar oturtanları.
bunda kırılma gücenme olmaz sağlık sözkonusu

ek gıda da beni rahatlattın biraz gerçekten zor durumdayım çünkü.
ama bence çok zor bi olay. günde bi öğün vermekle bişey kaybetmezsin diyebilirim sana sadece.
eğer 6 ay sadece anne sütü vercem dersen tabi sen bilirisin. bende dinlemezdim kimseyi çünkü anlıyorum seni.

mavili

benim gibi işe başlamak zorunda olan biri için ek gıdaya 4 aylıkken başlamak mantıklı olsa gerek evde olsam bende sadec anne sütü alsın isterdim ama ben işteyken bıraktıgım süt  biterse ek gıda mecbur alacak aç kalmasında önemli olan bu benim için

yarın doktora soracagım bakalım ne diyecek oturtma konusunu

aysekorkmaz

tabiki mavilim sende haklısın çalısıyosan ve bıraktıgn sut yetmez biterse mecbur o zaman verilecek galiba

mavili

kucakta yarı oturur pozisyonda tutabilirsin ama destekleyerek yerde oturtmaya kalkmayın dedi  :ehi:

handan

ben demiştim sana neden dr a sordun ki  :ehi: :ehi: :ehi:

nasrettin hoca damdan düşmüş
dr çağıralım demişler
hocada;
'' yok çağırmayın bana damdan düşen birini çağırın'' demmiş   :ehi: :ehi: :ehi: