bebeğime mamaya başladım.Ne kadar su içirmeliyim

Başlatan seda87, 04 Şubat , 2012, 22:26:59

« önceki - sonraki »

seda87

kızlar selam hepinize :hello: :hello: :hello:bebeğim bir haftalık oldu teyzeleri :nazar: :nazar:ama ilk 4 5 gün memeyi hiç tutamadı çok zorlandık .meme ucum yok denecek gibiydi sütüm gelmedi hemen o yüzden kilo kaybı olmuş kuzumun.şimdi emziriyorum ama doktor amcamız 1 haftalık mama takviyesi önerdi aptamilin  milupa maması.50cc lik günde 3 4 kere veriyorum.bir öğün mama bir öğün meme veriyoruz şu an.sorum şu ki bu mamaları yedikdikten sonra su verilmeli mi.ben doktora sormayı unuttum yaa :dontknow: :dontknow:ama içim hiiç rahat etmedi her mamadan sonra su veriyorum 2 3 kaşık.acaba 50cc de falan ne kadar su verilmeli.suya ihtiyacı ne kadar olur bebğin.ŞİMDİDEN CEVAPLARINIZ İÇİN ÇOOK SAĞOLUN KIZLAR  :flowers: :flowers: :flowers:BEN FIRSAT BULUPTA GİREMİYORUM NETE MALUM  :binkybaby: :binkybaby:ALLAHA EMANAT OLUN :wave: :wave:
İki Erkeğe Adamak İstiyorum Hayatımı... Biri "KADINIM" Desin Bana... Diğeri Sadece ''ANNE" :))

Lă_Tăhzen!

Mama veriyorsan su da vermelisin tabi mama susatır çocugu

Lă_Tăhzen!

Annelik içgüdülerine göre hareket etmeni tavsiye ederim anlarsın zaten nekadar yeterli olur diye

seda87

Alıntı yapılan: Lă_Tăhzen! - 04 Şubat , 2012, 22:32:37
Annelik içgüdülerine göre hareket etmeni tavsiye ederim anlarsın zaten nekadar yeterli olur diye
HMM HAKLISIN CANM ANLAŞILIYOR GİBİ ZATEN AMA İŞTE NE BİLİM TECRÜBELİ ANNELERE SORAYIM DEDİM
İki Erkeğe Adamak İstiyorum Hayatımı... Biri "KADINIM" Desin Bana... Diğeri Sadece ''ANNE" :))

βαlκιz

bencede su vermelisin
bana doktorum mama verirken su verme mama zaten suyla yapılıyor demişti
ama sanırım kafası güzeldi onu söylerken :ehi: :ehi:  yoksa öyle şeymi olur yaa
mama vermesem sadece emzirirken bile su veririm ben
kendin belirle miktarını zaten bardak bardak içecek degil bebekde ne kadar içecegini bilir  ;D ;D
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

susanna

Alıntı yapılan: seda87 - 04 Şubat , 2012, 22:26:59
kızlar selam hepinize :hello: :hello: :hello:bebeğim bir haftalık oldu teyzeleri :nazar: :nazar:ama ilk 4 5 gün memeyi hiç tutamadı çok zorlandık .meme ucum yok denecek gibiydi sütüm gelmedi hemen o yüzden kilo kaybı olmuş kuzumun.şimdi emziriyorum ama doktor amcamız 1 haftalık mama takviyesi önerdi aptamilin  milupa maması.50cc lik günde 3 4 kere veriyorum.bir öğün mama bir öğün meme veriyoruz şu an.sorum şu ki bu mamaları yedikdikten sonra su verilmeli mi.ben doktora sormayı unuttum yaa :dontknow: :dontknow:ama içim hiiç rahat etmedi her mamadan sonra su veriyorum 2 3 kaşık.acaba 50cc de falan ne kadar su verilmeli.suya ihtiyacı ne kadar olur bebğin.ŞİMDİDEN CEVAPLARINIZ İÇİN ÇOOK SAĞOLUN KIZLAR  :flowers: :flowers: :flowers:BEN FIRSAT BULUPTA GİREMİYORUM NETE MALUM  :binkybaby: :binkybaby:ALLAHA EMANAT OLUN :wave: :wave:
canim her mama verince ardindan su vermene gerek yok gunde 1-2 gere 1-2 caykasigi agzina akitsan yeter
her seferinde vericem diye lendinide bebeginide zorlamana gerek yok mamayi verdigin ogunlerde de sutunu sagmani tavsiye ederim sut uretimi arttirmis olursun sutun artar mamayi uzun sure kullanmak zorunda kalmazsin
cok opuyorum senide guzel bebeginide  :opucuk: :nazar:

simurg01985

Canım benim bebeğimde mamayla besleniyor ve doktor su vermenize gerek yok dedi 4 aylıkken ek gıdaya geçtiğinizde su vermemizi önerdi
"Bazen diyorum,otobüslerin camına başımı dayasam.Her durağa dikkatlice baksam seni görebilir miyim diye.Hiç kimseye farkettirmesem seni aradığımı.Sonra seni hiç bulamasam.Gerçekten olup olmadığından kuşku duysam.Sonra,sonra..Yanımda olsaydın anlatacak çok şeyim vardı sana.Belki de susardım saatler boyu.Konuşmam gereken hiçbir yerde konuşamadığım gibi..."

hümeyra_t_e

anne sütünden su ihtiyacanı karşılıyo diyorlar ama benim bebeğim yazın doğduğu için ben veriyorum su ama her mamadan sonra vermene gerek yok canım günde iki kere falan yeter

Dilara Ebrar

bencede tatlım her mamadan sonra vermene gerek yok.sen bebişin idrarından anlarsın.bezi ne kadar dolu oluyor yada ne kadar zamanda dolduruyor ona bak.benim oğlumun 4 ayı bitiyor ben daha hiç su vermedim. :D çünkü anne sütüyle besleniyor ve bezinin önü kısa zamanda doluyor.anlıyorumki sütüm zaten sulu.bide su takviyesi yapmadım.ama mamalarda olay nasıldır bilmiyorum.sen yinede çok verme.beslenmeleri zaten sulu gıdayla oluyor.
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...