BEBEKLER NE ZAMAN OTURMAYA BAŞLAR

Başlatan mavili, 30 Kasım , 2008, 10:38:53

« önceki - sonraki »

mavili

MERHABALAR

benim kızım şuan 3.5 aylık kucagımda tutarken bazen yarı oturur gibi tutuyorum ve beli agrır diye de korkuyorum acaba ne zaman oturmaya başlar

birde yarı oturur pozisyonda tutmamda sakınca varmı

handan

canım tam dimdik oturtmadğın sürece, yani yükü kuysruksokumuna dik olarak bindirmedirmediğin sürece sorun yok.
araba koltuğunda oturtur gibi oturtmanda sakınca yok.
5 ayını doldurunca oturtabilirsin bişi olmaz

mavili

teşekkür ederim handancım çok korkuyordum zarar verecegim bir yerine diye salıncak aldım kızıma onuda tam yatar gibi ayarladım ama yarı oturuş pozisyonuna koyabilirim bundan sonra demek 5. ayında oturacak

bu arada dün kızıma karışık meyve püresi yedirdim 3-4 kaşık sabah da verdim başladık yavaştan

handan

oh oh maşallah canım.
hadi hayırlı olsun ilk ek gıdanız, hayırla devam eder inşallah.  :nazar:  :amin:
benimki 10 aylık olacak hala yemiyor yaa, çok üzülüyorum çok. hergün ağlıyorum  :crybaby2:

Angel

niye yemiyor handancim .doktora gosterdinmi canim belkide sana birseyler onerebilir bebegim icin. seni cok iyi anliyorum canim cunku benim kizimda bebekken sut icmek istemiyorum hergun kendi kendimi yerdim dusunmekten.aciba oyle yapsam olurmu sunu deniyim diyeee ama  yok halende sut icmeyi hic sevmiyor .5 yasinda oldu yasindakiler biberonla sut iciyor geceleri  benim kziim yok kesinlikle agzina almiyor .bende yogurtla kandiriyorum Allahtan yogurdu cok seviyor.

insallah senin bebeginde yemege baslar annesi yasla olur boyle seyler bakiyorsunki anaaa baska bebekler herseyi yiyor  eee benimki niye yemiyor diye kuruntu yapiyorsun doktorun sana  bebegin  gelisimi normal dedigse bence kafana takma .cogu bebeklerde oluyor boyle  yememezlik.Allahtan sutunu iciyor masallah    :nazar:   sutunde yetiyor masallah    :nazar: :nazar:     Allah yardimcin olsun canim    :amin:

Angel

Alıntı yapılan: mavili - 01 Aralık , 2008, 01:39:16
teşekkür ederim handancım çok korkuyordum zarar verecegim bir yerine diye salıncak aldım kızıma onuda tam yatar gibi ayarladım ama yarı oturuş pozisyonuna koyabilirim bundan sonra demek 5. ayında oturacak

bu arada dün kızıma karışık meyve püresi yedirdim 3-4 kaşık sabah da verdim başladık yavaştan

demek elos yavas yavas ek gidalarina basladi     :nazar: :nazar:      ne guzel selmacim boyle devam et insallah elos buyudugu zaman sana zorluk cikartmaz buyudugunde yemesiyle ilgili .onune ne koyarsan yer insallah    :amin:     .

ben ise kizima 6 ayliktan sonra sebze ve meyve puresine baslamistim herseyi yediriyordum kuzuma bebekken.

selmacim simdi sen elosa karisik meyve puresi veriyorsunya  istersen bir gun elma puresi ver  ertesi gunde armut ver cunku bazi bebeklerde alerji sorunu oluyor boyle karisik meyve verdiginde  Allah korusun alerji olursa  Allah korusun o zaman ayirt ede bilesin hangi meyveden oldu diye beni yanlis anlama canimda cogu bebeklerin basina gelen bir olay bu  .    :opucuk:

mavili

tülin canım haklısın ben bunu düşünmemiştim

onu bir kere verdim zaten elma armut  felan verdim sonra şimdide muhallebi versemmi kararsızım

inşallah iştahlı olur ya işe de gidecegim için çok bunalırım yoksa

handancım üzülme ya öykünün de huyu böyle çıktı inşallah artık yavaştan o da başlar bende çok üzülüyorum sen böyle yazdıkça  :opucuk:

handan

kızılaydaki dr da öyle demişti
''şansına bu çıkmış'' dedi.
bi de dr olucak
çocuk 6 ayı dolana kadar yicek gibiydi ağzını açıyodu 6 aydan sonra ek gıdaya geçecektim açmadı dedim
'' nazar değmiştir'' dedi yaaa
:toothy10:  :toothy10:  :toothy10:

mavili

zamane doktorlarıııııııı :toothy10: :toothy10: :toothy10:

eskiden kocakarı ilaçları denen şeylere şuan alternatif tıp deniyor bu doktorlara da zamane doktorları denir sanırım

seyhan

handancım benim bi arkadaşım var onu kızı da 1 yaşında hala meyveden başka bişey yemiyor
ben de 4 aylıkken yavaş yavaş başladım alışsın diye
şimdi yiyo çok şükür de
ben beceriksizim şöle güzel şeyler hazırlayamıyorum ki

handan

Alıntı yapılan: seyhan - 03 Aralık , 2008, 15:22:59
handancım benim bi arkadaşım var onu kızı da 1 yaşında hala meyveden başka bişey yemiyor
ben de 4 aylıkken yavaş yavaş başladım alışsın diye
şimdi yiyo çok şükür de
ben beceriksizim şöle güzel şeyler hazırlayamıyorum ki

ayyyyyyyy seyhannnnnnnnnn
bana var ya en güzel mesajı yazdın. sağol canım benim sağoooolll
o arkdaşına ulaşmama işzin verirmi?
ulaşabilirmiyim?
yanlız olmadığımı bilmek beni çok rahatlatacak.
bilgisayarı varmı?
yada telefonu? (tabi verirse)
özelden mesaj atabilirsin canım.

sen gece emme sayfasıona baktınmı

mavili

handancım canım benim ya sen bu konuyu okadar çok takmışsınki hayatının tamamını bu sorun oluşturmuş hatta bu sorun ortadan kalkınca kuş kadar hafifleyecegini düşünüyorsun aslında haklısın yememek gerçekten çok kötü bir problem inşallah ben yaşamam böyle öykümde artık annesini üzmesede başlasa yemeye eminim annesi ona neler neler yapmaya hevesleniyordur ah bir yese neler yapacak da handancım inşallah en kısa zamanda yemeye başlar

handan

:amin: Allahım inşallah yer.
Kısmetse bu konuyla ilgili yatır ziyareti bile yapmayı düşünüyorum artık  :y25:

seyhaaannnnn nerdesin
hadi canım yaaa
cevap ver bana nolur  :y25:

destina

merhaba servem öncelikle Allah bağışlasın ya tam otturma ömüriliği için iyi değildir.kızlar genelde 6 aydan sonra oturmaya başlar erkekler daha tembel oldukları için onlarda 7 aydan sonra   otururlar. hayırlısı diyelim iyi günler
anne olmak istiyorum

mavili

destina teşekkür ederim sanırım cevap banaydı

handan balmı sürdün kız kendine çok tatlısın

seyhan kaan kucagına çok yakışmış canım benim sen de çok güzel çıkmışsın

afet bunlar afettttttttttttttt :k06: