28 Mart , 2024, 14:26:32

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

En sağlıklı doğum hangisi ??

Başlatan tılsım, 28 Kasım , 2008, 13:15:14

« önceki - sonraki »

mavili

kızlar bence en güzel şey normal dogum hele birde epidural anestezi ile ise süper

ben epidural normal dogum yaptım çok memnun kaldım

evet canım sadece özel hastaneler yapıyor epidural anesteziyi

öslem

canım benim kayınbabam çok hevesli eşim onun tek oğlu oda bir hevesle torun bekliyor. yani yanımda olacaklarını düşünüyorum :-\ :-\ :-\
gerçekten sadece kocamın yanımda olması bana yetecek gibi gelmiyor :dontknow: :dontknow:
bakalım artık hayırlısı....
mavilim canım çok saol bende o zaman trabzonda doğum yapmalıyım :k06: :k06: :k06:

SENİ ÇOKK ÖZLEDİM KOCACIM

mavili

trabzonda mı o niye

orada tanıdıkların felan varmı annenler yada kayınvalidenler felanmı trabzonlu

öslem

canım ben gümüşhanede oturuyorum. burada özel hastane yok güzelim. en yakın yerde trabzon 1.5 saat uzaklıkta. orada bir özel hastaneye giderim o zaman. :k06: :k06:

mavili

anladım canım hayırlısı olsun belki sen hamiş olup doguracagın zaman şansına açılır bir hastane

öslem

bak buna gülerim işte :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:
ahh canım o kadar gelişmiş bir şehir diil burası malesef. daha yeni yeni adımlar atıyorlar gelişmek adına. bana kalsa adanaya gider ailemin yanında doğururum. hem o kadar doktor tanıdıklarımız var :-\ :-\ :-\
ama malesef eşim burada olmasını istiyor. o zaman hastane masraflarına katlanacak. eeeeee ben mecburen bir işki gün önceden yatacağım. yani sancım geldiği an gitmeye kalksak oooooooooo :k06: :k06: :k06:
dediğin gibi hayırlısı artık.

office

en sağlıklı doğum fizyolojik ve psikolojik olarak kendini hazır hissettiğiniz doğumdur. en yakın arkadaşımla 1 hafta arayla doğum yaptık. o benden 1 hafta önce ve normal doğum yaptı bense genel anestezi ile sezeryan oldum. 1 hafta sonunda bebeklerimizin aşısı için doktora götürürken o ne yürüyebiliyor ne oturabiliyordu. ben ise hem kendi bebeğimi hemde onun çantasını taşıyordum  ;) tabi herkeste aynı etki oluşacak diye bir kural yok. kimi normal doğumdan kimi sezeryandan memnun olur. dediğim gibi kendinizi hangisine hazır hissediyorsanız o. ikisinin de artıları ve eksileri var.  hayırlı doğumlar dilerim  :)
Hadsize haddini bildirmek, fukaraya don giydirmek gibidir!!

mavili

evet kesinlikle haklı arkadaşım

ikisininde artısı ve eksisi var unutmamak lazım ögrenmek isterseniz yazabilirim

oozge

özlemcım anlıorum senı bıtanem yaaaa
2 turlude haklısın walla ama nasıp bakalım bı gelsınde kocişş ozman daha net kararlastırmış olursunuz
kader kısmet bıde herseyın hayırlısı belkı denemelerınızde yanılcaksınız yanı olamayaılır de  :honk:ozman temellı geldıgınde bakıcaıs bı çaresıne
ama gercekten yuregınden ne gecıyosa o olur inş. canımcım :amin:

öslem

özge çok saol canım. allahım seninde gönlüne göre versin inş. :amin: :amin: :amin:
yani biz sadece deneyeceğiz dediğin gibi belki hemen olmaz ama en azından askerlik bitimi o zaman ona göre önlem alabiliriz güzelim. :icon_thumright:
bakalım hayırlısı allahtan artık  :k06: :k06: :k06: :k06:

oozge

tabiki canımcımmm Allahın takdiriiii inş. cabucak kavuşursun yavrunaaa sendee :amin:

öslem

amin özgecim. allahım sanada nasip etsin inşallah  :amin:

oozge

turku_tiryaki

Selamlar .
Ben kesinlikle şartlar el verdikçe epiduralli normal dogum istiyorum. Gerçi daha bu kararı vermek için erken, ne olur bilinmez..   :dontknow:  Doktorumla da konuştum bu konuyu, aceleci olmamam gerektiğini söyledi ama en sağlıklısı doğal olanıymış tabiki.. 

Nasıl doğurursak doğuralım bir şekilde doğuyorlar işte, hepinize hayırlı doğumlar..    :icon_thumright: :icon_thumright:
Sevgiler, Türkü ve minik mucizesi.

Biliyorum
Sen bir meleksin
Bana yardım için gönderildin...