29 Mart , 2024, 02:48:28

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

En sağlıklı doğum hangisi ??

Başlatan tılsım, 28 Kasım , 2008, 13:15:14

« önceki - sonraki »

tılsım

selam arkadaşlar bebeğimizi dünyaya getirmenin son aşaması olan doğum çeşitlerinin hangisinin en sağlıklı olduğunu paylaşırsak memnun olurum tabi başka şeylerde

Thanks to ImageShack for Free Image Hosting

oozge

slm cnm sayfan hayırlı olsunn

walla ben dogum yapmadım henuz  :k06:ama normal dogum en saglıklısı
bu konuyla ılglı bıcok konu var canımcımm vıdeolular bıle var oralardanda bakabılırsınn istersen.
:flowers:

tılsım

saol cnmm normal doğumu düşünmüyo değilim ama korkuyorum baya yanee bide çevreden duyduklarım falan etkileniyo insan  :y25:

oozge

tabıkı haklısın ama en saglıklısı o bence
epıdural normal olabılır  bendecok korkuyorum normal dogumdan ama bıkere olucak bırseyyy sonucunda dunyalara degısmeyecgın seye sahıp olucaksın o acıya degmezmııı senceeee  ???

ve sezeryan o an ıcın acı duymuyosun ama sonra baya sorunlu gecebılıyo kılo vermen bıle cok cok uzun surede oluo etkılıyo baya yani.ve 2.ci dogumu normal dusunsende olamıyo artık maleseff oda serzeryan oluo  :honk:

burda bıcok arkadas ıstemıodu normal dogumu cesaret edemıyolardı korkuyolardı fakat hep son anlarda caydılar normal dogum yaptılar vede cok mutlular
örnegın biri : mavili  :icon_thumright:

tılsım

ewttt kesinlikle sağlıklı oldunu biliyorum epidural doğum iğneyle olanmı onada cesaret etmem gerekli sanırım.Tabiki sonunda güsel bi hediye alıyosun kucağına değer aslında o acıları çekmeye yaım saatte olsa

sezeryanı biliyorum yengem hep öyle yaptı acısını sonra çekti baya kötüydü bide yağa kalkması zmn alıyo onun sonunda.Ama işte mecbur kalınırsa yaptırılıcak o şekilde olucak yanee. ;) hayırlısını istemekten başka bişi gelmiyo elimizden hakkımızda hayırlısı ne ise o olsun tabiki hepsinin riskleri var neticede bi müdahale pansuman gibi basit bişi olmadığı için

oozge

evet cnm sen hemen kalkmak ıstıosan ayaga normal ol.
evet epıdural belden ıgne olan dogum. ama o o anlık bırsey yıne gozun acık olucak hıssedıceksın dogumu fılan ama acı yokkkkkk !  :icon_thumright:
hayırlısı cnm ogun bı gelsınde ozman kararlaştırısın
hem bakalım doktorun ne dıcek ozman kdr ne sekılde ılerlıcek hamıslıgın o onemlı once  :icon_thumright:

tılsım

hımm anlıyorum ewttt hayırlısı olsun :))) hangisi nasipse artık.

ewttt bakalım doktorum ne dicek yaklaşımına yakın zaten ölçüm yapıcaz dedi geçen gün gittimde ilk kontrolüme eşimle çok güzeldi .Bebeğimizi gördük kalbini ve kalp atışlarını çok heyecan vericiydi

içimde bi canlı oldunu onu gördüğüm anda çok daa ii anladım inş.. sanada nasip etsin allahım

oozge

heyecanlı olmazmı yaaaa of of ben kendı halımı dusunemıorum bıle ıcınde bı nefesss varrr ayyyy super yaaaa :love7: :love7: :love7: :love7: :love7: :love7: :love7:

amin cnm inş banada tattırır bu gunlerı Allahım :amin:

öslem

epıdural benim bildiğim adıyla prenses doğum sadece özel hastanelerdemi oluyor :icon_scratch: :icon_scratch:
benim yengemde o şeki,lde doğurdu 3 çocuğunuda çok memenundu. yani ağrısız sızısız :icon_thumright: :icon_thumright:
ama hep özel hastanede  yaptı doğumunu yani merak ettim sadece özeldemi yapılıyor yoksa devlettede varmı canım biliyormusun :icon_scratch: :icon_scratch:

SENİ ÇOKK ÖZLEDİM KOCACIM

oozge

onu bılmıyorum ben ama özelde oldugunu bılıyorum devlette de vardır yaaa  :honk:

tılsım

amin cnmm allahım isteyen herkese tatırsın nasip etsin. :amin:

Benim bildiğim kadarıyla devlet hastanelerindede olması lazım canım epidural doğum.
ewttt ağrı çekmeme yönünden kesinlikle iyidir.

Ama yinede o dönemde araştırmak lazım nerde yapılıyo tabi bide kendi doktorunun olduğu yerde yapılması daha farklı olur.Eğer devlettede varsa doktorunu getirtebilirsin mesela öyle olur.

öslem

canım gümüşhanede özel hastane yok yaaaaa. eğer benim öylebir durumum olursa hani kocacım izne geldiğinde hamile kalabilirsem burada doğum yapmam gerekecek........
bende eşimle konuşmuştum daha evliliğimin ilk zamanlarında. ben prenses doğum(epıdural) istiyorum demiştim. yani eğer devlette yoksa benim trabzonda bir özel hastanede yapmam gerekecek doğumumu...

oozge

hımmm annadım cnmm yaaa
pekı askerden temellı gelınce hamış kalsan bu sklde hem kocısın olmadan hamılelıgın zoor olmazmı kocan olsa ne bıleyım bı sekılde destekcın olur 9 ay sonra gelıcek esım dıosun bıde
bılmıorumkı bende bıde tasınma durumunuz dahada ertelenmıs olucak eger ızne geldgnde hamıle kalırsan  :-\

öslem

ahhh özgecim ben neler düşünüyorum bir bilsen... sırf bu yüzden uyku uyuyamaz oldum valla. ya bende çok düşündüm. ama çok yalnızım özgecim.
kaynanamlarla aramız pek ii diil. yani benim şuan bir tercih yapmam gerek. ya izmite gitmeyi bekleyeceğim hamilelik için yada eşim izane gelince olacak....
canım ya eğer izmite gidince hamile kalırsam yanımda sadece kocam olacak oda iş saatleri dışında :y25: :y25: :y25:
ama eğer şimdi hamile kalırsam eşimin ailesi ve ailem yanımda olacak. yani babamların yanına da gidecem. ya ben sadece eşim yanımda olduğu zaman kendimi rahat hissedemem korkarım. ya o ne anlar bana bakmaktan. allahım midem bulanıyor desem doktora koşar :toothy10: :toothy10: :toothy10:
o zaman ben daha çok stres yapmış olurum :honk: :honk:
ya en azından o yanımda olmasada benim yanımda işi bilen birileri olacak bu ilk olduğundan bide benim kafamda bazı korkularım olduğundan yanımda bilen birilerinin olmasını istiyorum. hem dedim ya çok yalnızım özgem ve yanıma bir can istiyorum artık. :'( :'( :'( :'( :'(

tılsım

canım seni anlayabiliyorum.Yalnızlığını paylaşıcak bi bebiş istiyosun çünkü eşinin ailesinden destek görmediğini düşünüyosun ki genelde göremeyizde zaten.Haklısın sen sana hamileyken büyüklerinde destek olmasını istiyosun.Yane eşinin sadece sana destek olamıcanıda düşünüyosun bundada haklısın genelde erkekeler panik yaparlar.

Korkuların olmasın aklında kendini teskin ediceksin olumlu düşünüceksin olumlu olsun herşey.Karar senin canım nasıl istiyosan öyle yap eşinde bu bebek konusunda sana destekçiyse ve eşinin ailesinin yanında olucana inanıyosan bu süreçte yab bi bebiş :k06: