Sperm Hareketliliği ve Sperm Sayısı Hakkında

Başlatan nil, 26 Kasım , 2008, 16:56:05

« önceki - sonraki »

beren naz

arkadaşlar eşimin sperm testi herşey normal fakat sperm hareketliliği düşük bunun için sizin doktorunuz eşinize ilaç verdimi? bunun için ilaç verdi mi  verdiyse isimlerin iverir misiniz yada bu  sorunu olan arkadaşlarım doktorunuz size nasıl bir tedavi yöntemi uyguladı? lütfen bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum...

beren naz

Alıntı yapılan: kumsal59 - 23 Ekim , 2010, 19:54:07
CANIM VARİKOSEL BULAMADI YAZMIŞSIN İNŞALLAH TA YOKTUR EŞİN ULTRASONA GİRMİŞMİYDİ BENİMDE EŞİMDEKİ VARİKOSEL RENKLİ, ULTRASONDA GÖZÜKTÜ

canım benim o zaman bizimki neden düşük artık dayanamıyorum çok üzülüyorum  :crybaby2: :crybaby2:

__nil__

Alıntı yapılan: beren naz - 23 Ekim , 2010, 19:58:46
Alıntı yapılan: kumsal59 - 23 Ekim , 2010, 19:54:07
CANIM VARİKOSEL BULAMADI YAZMIŞSIN İNŞALLAH TA YOKTUR EŞİN ULTRASONA GİRMİŞMİYDİ BENİMDE EŞİMDEKİ VARİKOSEL RENKLİ, ULTRASONDA GÖZÜKTÜ

canım benim o zaman bizimki neden düşük artık dayanamıyorum çok üzülüyorum  :crybaby2: :crybaby2:

merhaba beren ben internette havuç suyunun hareketliliği artırdığını okumuştum.sende bi araştır istiorsan  belki faydasını görürsünüz

SeliN59

valla canım benim eşiminki varikoselden dolayı düşüktü ilk gittiğimiz doktor olur dedi bekledik olmadı sonra başka bi doktor eşimi ameliyat etti benim eşimin sperm sayısı 72 milyon ileri hareket hızı yüzde 5 lerde çıktı

SeliN59

canım diğer bölümdede yazmıştım benim eşimin sperm sayısı normal  ileri hareket hızı çok düşüktü doktoru eşimi ameliyat etti

beren naz

ama sizde varikosele bağlı hareket düşğklüğü var benim eşimde varikosel yok amelliüyat yok  yok diye üzüleyimmi bilemiyorum of bu bekleme ve çaresizlik beni çok yıprattı :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:

__nil__

bu bir alıntıdır..

Prof.Dr.İbrahim Adnan Saraçoğlu sperm sayısını artırmak için keçiboynuzu kürünü önerirken,sperm hareketini artırmak için de havuç kürünü öneriyor.
1 ay süre ile her akşam 1 bardak taze sıkılmış havuç suyunu içiniz.Ancak havuç kürü ile keçiboynuzu kürü aynı anda uygulanmaz..1 ay keçiboynuzu kürü 1 ay havuç kürü uygulamanız tavsiye edilir.

beren naz

Alıntı yapılan: nil_alp - 23 Ekim , 2010, 20:08:59
bu bir alıntıdır..

Prof.Dr.İbrahim Adnan Saraçoğlu sperm sayısını artırmak için keçiboynuzu kürünü önerirken,sperm hareketini artırmak için de havuç kürünü öneriyor.
1 ay süre ile her akşam 1 bardak taze sıkılmış havuç suyunu içiniz.Ancak havuç kürü ile keçiboynuzu kürü aynı anda uygulanmaz..1 ay keçiboynuzu kürü 1 ay havuç kürü uygulamanız tavsiye edilir.
ir

teşekkür ederim nilalpcim herhalde bunun için bir ilaç yok sanırım havuç suyunu denicem ellerim titriyor hem ağlıyorum hem yazıyorum yeni adet oldum dört gün oldu moral bozukluğunu atamadım onun etkisi herhalde

__nil__

canım ümitsizliğa kapılma lütfen..moralini yüksek tut..sen bu kadar çok  üzülürsen eşinde kendini suçlu ve kötü hisseder..adet zamanları hep çok zor geçiyor.ama elimizden geleni yapıp beklemekten başka çare yok

beren naz

nil alpcim lilgine teşekkür ederim bu sayıyla doktor bize aşılaama yapar mı sence eşim aşılama yaptıralım diyor sence ne yapmalıyız aşılama mantıklımı?

__nil__

canım 10 milyon spermin üzerinde olduğunda aşılama yapıkıor ancak hareketlilik ile ilgili bi problem olduğunda aşılama nasıl oluyor o konuda bir bilgim yok bu konuda doktorunuza danışın bence..eğer varsa da bence yaptırın..

beren naz

doktor bize noramal yoolla olacağını söylüyor o yüzden bizi bekletiyormuş hem tedavi ediyor hemde bu arada hamilelik oluşur mu diye deniyormuş bakalım bu sefer ne diyecek çarşamba göreceğiz..

ilkay

slm kızlar benim eşimdede sperm hareketsizliği var sperm sayısı 60 milyon ama morfoloji bozuklugu var ileri hareketi yüzde bir o kadar dr.ye gittik bu şekilde bebeginiz olur diyolar ama benim okudugum kkadar varikosel belirtisi olabilir ama dr.film felan çektirmeden varikosel yok diyolar film çekilmeden varikosel olup olmadıgı anlaşılırmı bu arada 4 yıldır bebek istiyoruz ama olmadı

**UMUT ISIGI**

slm kizlar,bizdede ayni problem var hareketsizlik,bunun icin herseyi denedim ama olmadi bir cok doktora gittik ama ayni belki olabilir diyorlar ama bu olasilik cok dusuk.direk tup bebege yonlendirdi doktor.ALLAH bu yolda savas veren herkesin yardimcisi olsun,umarim bizde anne olabiliriz.... :amin:
En Çok Seni ÖzLerken YeniLiyorum Hayata... Seni YaşayamaDım ßeLki ama SenSizLiği EzberLedim yokLuğunda...

HASRET!M S@N@