Sperm Hareketliliği ve Sperm Sayısı Hakkında

Başlatan nil, 26 Kasım , 2008, 16:56:05

« önceki - sonraki »

asum

öncelikle üzülme güzelim bizimkide 11.buçuk milyondu kürlerle falan toparladık.ve bence hemen eşine söyle bu gizlenicek bişi değil

SeliN59

evet keçi boynuzunu kesinlikle tavsiye ederim çok faydalı benim eşimdede varikosel var üstelik her iki tarafta ama maşallah sperm analizi 75,milyon hızı ise 72 çıktı

__nil__

evet söyledim.açıkçası beklediğim kadar üzülmedi.tam tersi şükretti,hiç olmamasından iyidir dedi.benimde içim rahatladı.evet  bizde kür macun vs. kullanıoruz inş faydası olur.şimdi doktor bana 1 liste test verdi.adetimin 3.gününde yaptırmam için.aynı şekilde 1 listede eşime verdi.o da yaptırcak inşş onlardan güzel sonuçlar alırız.ondan sonra eşime tekrar spermiyogram yapçak o zaman belki kürlerin faydası olur da yükselir sayı..

bebişim616161

bende eşime uygulama k istediöm ama adama zorla içiriyorum aynı küçük cocuk mübarek onda sorun yok ama olsun bebiş için zavallım çok çalısma yapıyo yorgun düşmesin :k06:

bebişim616161

yoncaa

benim eşimnde sper sayısı cok düşüktü 10 milyon ameliyat oldu variskosel diye bi ameliyat ilaç kullandı tekrar bakıldı ki sperm 40 milyon olmuşş şaşırdık ama daha bebiş yok hayırlısı

tuba_hkn

Alıntı yapılan: yoncaa - 13 Eylül , 2010, 18:21:22
benim eşimnde sper sayısı cok düşüktü 10 milyon ameliyat oldu variskosel diye bi ameliyat ilaç kullandı tekrar bakıldı ki sperm 40 milyon olmuşş şaşırdık ama daha bebiş yok hayırlısı
NE ZAMAN OLDU VE NE KADAR ZMNDA BU SONUCA ULASTINIZ?

Herkezin mutlu olmak için başka bir yolu varmış.Kendi yolumu çizdiğimde anladım....

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

Alıntı yapılan: yoncaa - 13 Eylül , 2010, 18:21:22
canım inşallah olur daha benim eşimde oldu ameliyat 3 ay sonra hamile kaldım
eşimin tekrar tahlile gitmesine gerek kalmadan aldık güzel haberi çok şükür

__nil__

arkadaşlar dün doktora gittik tekrardan.doktor eşimden tekrar sperm testi istedi.eğer yeniden aynı sonuç çıkarsa ilaca başlıcaz dedi.eşimin sperm sayısı 1 milyon küsur. doktor dedi ki eğer sperm sayısı 5 milyonun altında ise o sayı oldukça azdır diyoruz dedi.ama ben size bu spermle hamilelik olmaz tüp bebek olur diyemem dedi. öncelikle doğal yolları deneyeceğiz dedi hamile kalmak için ondan sonre tüp bebek en sn çare dedi.bu ay bana ilaç verdi,adetimin 17.gününden itibaren her akşam içicem.bu ilaç rahmi destekleyici bi ilaç dedi.bu ay deneyelim dedi.benim bir hastam geçen ay bu kadar az spermle doğal yoldan hamile kaldı dedi. sperm testini yaptırınca da ilaca başlıcakmış,ve yükselir değer dedi. bizede moral oldu..

göçmen54 vs. gibi bu sorunla uğraşan arkadaşlarım hemen umutsuzluğa kapılmayın diye söylüyorum.doktoruma güveniyorum çünkü ben esas uzmanlık alanı kısırlık vs.gibi sorunlar.ve çok deneyimli bi doktor ülkenin her yerinden hastası var. yani sonuç olarak kadının bize dediği  en önemli şey bir şekilde hamile kalıcaksın.ama doğal yoldan ama tedaviyle.kalmama şansın yok dedi.ama bizim görevimiz önce doğal yoldan oldurmaya çalışmak dedi.diğer tedaviler son aşama olucak dedi.bu da bize moral kaynağı oldu...paylaşmak istedim.öpüyorum herkesi :flowers: :flowers:

asum

gerçekten ne tatlı bi doktormuş o öle çok rahatlatmış nerde canım bu doktor hangi şehirde yani

eylül_

ツgöçmen_54 ツ

canım senin adına çok sevindim..
bende sana geçenlerde yazmıştım hatırlarsan..
doktor bizede ilaaç veririm düzelir yada düzelmez çoooookkkkk uzun senelerinizi alır demişti..
biz o uzun senelerle uğraşmak kendimizi yıpratmak  yerine tüp bebeği tercih ediyoruz..bu arada biz sadece 1 doktorla yetinmedik 4 dr aynı şeyi söyledi.. :crybaby2: :crybaby2:

eylül_

hayırlısı olsun canım inşaahlah hamile kalırsın darısı benim başıma

asum

Alıntı yapılan: eylül_ - 22 Eylül , 2010, 15:04:54
Asum sen hamile olmadın mı

yok be güzelim nerdeeeeeeeeee allah ağzından işitsin ama hala tırmalıyorum hatta yarın akşam üstü yeni bi doktor bulduk ondan randevu aldık bide ona gidicem