Klomen Kullananlar Buraya Buyrun

Başlatan naz_pinar, 06 Kasım , 2008, 22:58:24

« önceki - sonraki »

ceylin eslem

valla adet günüme çoookkk var.3 hafta falan var.adet dönemimdeyim aslında.2 gün adet oldum.bugün adetimin 7. günü benim normalde yarın adetimin bitmesi gerekiyordu.ne bilim yaaa pazartesi günü belli olacak.belkide kist oluştu bu yüzden adetimi doğru dürüst olamadım.

mevsiiiim

mrb arkadaşlar bende tedaviye başladım gerekli tetkikler yapıldı çok şükür bi sıkıntı yok ilk ay klomen kullandım ve ardında ovitrelle iğne kullandım ama daha hamile oldugumu bile anlamadan malesef düşük yaptım 2. ay düşükten dolayı herjangi bir tedavi uygulanmadı.şimdi 3. ayda ise tedavi cevap vermedi
şimdi 4. ay dr klomenin dozunu arttırdı bugün kontrolde yumurtaların geliştigini söledi ama biraz daha bekleyelim dedi 2 gün sonra iğne yapılacak bakalım nolacak merakla bekliyorum

mavibalon

evet canım arkadaşım kilo verir vermez hamile kaldı.

duyguduygu

merhaba arkadaşlar
aranıza yeni katıldım bir buçuk yıldır evliyim on aydır korunmuyorum ama hala hamile kalamadım doktor bi problemim olmadığını söyledi adet düzensizliği için progestan verdi o bitince klomen kullanmamı söyledi ama ben geçen ay da hamile kalamadım bu ay bekliyorum bakalım...
siz neler tavsiye edersiniz tecrübelerinize ihtiyacım var...
:y25:

EMEL 26

Alıntı yapılan: duyguduygu - 12 Ekim , 2009, 19:41:27
merhaba arkadaşlar
aranıza yeni katıldım bir buçuk yıldır evliyim on aydır korunmuyorum ama hala hamile kalamadım doktor bi problemim olmadığını söyledi adet düzensizliği için progestan verdi o bitince klomen kullanmamı söyledi ama ben geçen ay da hamile kalamadım bu ay bekliyorum bakalım...
siz neler tavsiye edersiniz tecrübelerinize ihtiyacım var...
:y25:
mrb ben de 2 kere klomen kullandım ilk kullandıgımda hamile kaldım ama tutunamadı düştü ikinciye kullandıgımda bişey olmadı şimdi önümüzdeki ay üçüncüye kullancam allah hayırlısını versin canım
Kızlarımla hayat çok güzel💖

duyguduygu

her kullanılabiiliyor mu? ben adetin beşinci günü başladım doğru mu?
siz nasıl kullandınız ve nasıl bir takvim uyguladınız?

EMEL 26

Alıntı yapılan: duyguduygu - 12 Ekim , 2009, 20:01:07
her kullanılabiiliyor mu? ben adetin beşinci günü başladım doğru mu?
siz nasıl kullandınız ve nasıl bir takvim uyguladınız?

evet bende adetimin beşici günü başladım sonra hap bittikten sonra  utrasyonla yumurta takibi oldu sonra çatlatma iğnesi vuruldum
Kızlarımla hayat çok güzel💖

ceylin eslem

canım öncelikle aramıza hoşgeldin. ben 2 aydır kullanıyorum klomeni.geçen ay bebiş olmadı.inşallah bu ay olur diyorum.ben klomeni adetin 3.günü başladım.klomenden sonra yumurta takibi altında yeterli büyüklüğe ulaştıgında ovitrelli diye çatlatma iğnesi vuruldum(göbekten).çatlatma iğnesi her ihtimale karşı ya çatlamazsa diye vuruluyo.yumurta kendiliğinden de çatlayabiliyo ama klomen yumurtalıkları uyardığı için olması gerektiğinden fazla büyüyüp çatlayamayabiliyo.klomenin böyle bir riski var.çatlamadıgı zamanda kist oluşturuyo.ben bu ay guligofen,progestan,dostinex,klomen ve ovitrelli(iğne) kullandım.ha bide klomen kullandıgında yumurtlıklar uyarılıyoya o yüzden birden fazla yumurta olgunlaşıyo.mesela benim bu ay 3 tane yumurtam gelişmiş.bazılarında daha fazla olabiliyo.çok yumurta demek çoğul gebelik demek degil,yüzde 80 tekil gebelik oluyo klomen tedavisinde bunuda dipnot olarak belirteyim.umarım açıklayıcı olmuşumdur.kafanda soru işaretleri varsa merak ettiğin sor,bildiğim bişeyse cevaplamaya çalışırım.

duyguduygu

çok teşekkür ederim!!! doktor bana çatlatma iğnesi vermedi klomeni kullan dedi bakalım bu ay da olmazsa gel dedi ama ben başka şehre gidemedim taşındığım  bu ay da bekleyeceğim yine olmazsa gitmek istiyorum ama yaşadığım şehre yeni taşındım ve doktorları fazla tanımıyorum kimseye de bahsetmek istemiyorum çok üzülüyorum....

can yine cannnn

DUYGUCUM HOŞGELDİN ARAMIZA CANIM İNŞALLAH
BU AY HAMİŞ KALIRSIN CANIM :amin: :amin: :amin:
can dediklerim....

sedaş

duygu bende 3kere klomen kullandım bugunde test yapıldı düşük deger cikti ama 2 günsonra kan dgerine yeniden bakılacak yükselir inşallah benimkide kalan var canım

duyguduygu

inş sen de hamilesindir canım Allah hepimizi sevindirsin her ay beklemek o kadar zor ki...
hele bir de bi kaç gün gecikince insan ister istemez ümitleniyor hayal kuruyor......

sedaş

biliyorum o duyguyu cnım bende 2 aydır gec oluyorum bende bu ay hic ümidim yoktu bu ay benimde adetim başladı sandım ama  devamı olmadı sadece lekelenme oldu ama şimdide korkuyorum dış gebelik olurdiye

yasmin35

canım aramıza hoşgeldin benim geçen ay kullandım ilk klomen sonra takip ettiler yumurtayı şimdi beklemedeyim işallah olmuştur dr eyer olmuşsa bu ay adet görmiceksin dedi yumurta 10 gün içinde rahme yerleşiyomuş işallah tutmuştur işallah isteyen herkeze verir allahım çok kötü bi durum bizim akrabalardan biri hamile kaldı böle duyunca çok üzülüyom onların oluyo benim neden olmuyo diye allah bu hikmetinden sual olunmaz ama pekte bu ay ümitli degilim sanki adet olucam ama genede belli olmaz bu ayın 18 ama gelmesin diye dua ediyom
YAŞASIN BENİMDE Bİ BEBİŞİM OLUCAK ALLAHIN İZNİYLE     22/10/2009 HAMİŞ OLDUĞUMU ÖGRENDİM

yasmin35

ARKADAŞLAR BEN İLK İÇTİM GEÇEN AY HAPI AMA ŞU SIRALAR ADET SANCISINDAN FARKLI Bİ SANCI VAR BENDEADET OLCAGIM ZAMAN SAĞ BACAĞIMDAN KASIĞIMA DOĞRU Bİ SANCI OLUYO OZAMAN ANLIYOMKİ ADET OLUCAM AMA ŞİMDİ TAM KASIKLARIMDA Bİ SANCI AMA ŞİMDİYE KADAR HİÇ BÖLE SANCI OLMAMIŞTI HAPIN ETKİSİYLEMİ OLDU BÖLE KULLANAN ARKADAŞLAR YARDIMCI OLSUN BANA BÜNYEMİMİ DEGİŞTİRDİ HAP ACABA
YAŞASIN BENİMDE Bİ BEBİŞİM OLUCAK ALLAHIN İZNİYLE     22/10/2009 HAMİŞ OLDUĞUMU ÖGRENDİM